جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۰۰:۴۰ قبل از ظهر

افتتاح و کلنگ زنی ۱۷ طرح عمرانی در اردکان

کد خبر: 25883
تعداد بازدیدکننده: 114
تاریخ: ۰۴ شهریور ۱۳۹۲

به مناسبت هفته دولت، ۱۷ طرح عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی در اردکان به بهره‌‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، مسئولان استان و شهرستان اردکان در نخستین قدم یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این سال‌های شهرستان اردکان یعنی پایانه مسافربری شهرداری اردکان را افتتاح کردند.

محمدعلی مروتی، شهردار اردکان امروز در مراسم ویژه افتتاح طرح‌‌‌های عمرانی درباره این پروژه یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومانی اظهار داشت: این پایانه با هدف ساماندهی شرکت‌های تعاونی مسافربری شهر اردکان در زمینی به مساحت یک هکتار احداث شد و به بهره‌برداری رسید.

خانه شهروند اردکان از دیگر پروژه‌هایی بود که با هدف ارتقا فرهنگ شهروندی و توسعه بسترهای فرهنگی اجتماعی این شهر به بهره‌برداری رسید.

طرح ممیزی املاک شهری و ساماندهی بایگانی شهرداری با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و همچنین نرم افزار اینترنتی صدور مجوزهای خدمات شهری به منظور ارائه خدماتی چون صدور پروانه ساختمانی، پایان کار، نقل و انتقال، عدم خلافی و پرداخت عوارض نوسازی به صورت اینترنتی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیون تومان افتتاح شد.

با آغاز به کار کارت بلیط های الکترونیکی شهرداری اردکان شهروندان می‌توانند هزینه حمل و نقل شهری، پارک بازی، اماکن عمومی و نانوایی‌ها را به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

این طرح با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان اجرا شده است.

بازارچه مشارکتی ولیعصر نیز با ۶۰۰ مترمربع زیربنا، ۲۰ مغازه و اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان از جمله طرح‌هایی بود که با مشارکت جهاد کشاورزی، شهرداری و تعاون روستایی این شهرستان در بلوار آیت‌الله خاتمی (ره) احداث شد و به بهره‌برداری رسید.

خیابان معراج به طول ۴۸۰ متر و بلوار پرستار به طول یک‌هزار و ۴۰۰ متر با مجموع اعتبار ۷۳۰ میلیون تومان از دیگر پروژه‌های شهرداری اردکان بود که در این روز افتتاح شد.

بهداشت سرای صحابه نیز در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و ۱۵۰ متر زیربنا با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان احداث شده و ۳هزار و ۵۰۰ نفر از افاغنه ساکن در این شهر را پوشش می‌دهد.

با آغاز به کار این مرکز بهداشتی درمانی، یک پزشک، دو بهبخش و یک ماما مشغول به کار شدند.

مسئولان پس از آن جاده بین مزارع چاه افضل را به طول ۱۵ کیلومتر و اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان افتتاح کردند.

همچنین دستگاه آب شیرین کن روستای ترک آباد با هزینه‌ای بالغ بر ۶۵ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح این طرح، اهالی این روستا از نعمت آب شیرین در فصل گرما برخوردار شدند.

و در پایان کلنگ احداث پروژه‌های ساختمان جدید شهرداری و میدان امام حسین (ع)، فاز ۴ مجموعه پارک آزادی و طرح مرمت بافت قدیم اردکان، شریف آباد، بازار نو و ۲۵ آب انبار با مجوع اعتبار ۴ میلیارد و ۸۰۰  میلیون تومان به زمین خورد.