سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵:۴۶ قبل از ظهر

نونهال بافقی، برای شهرش افتخارآفرین شد

کد خبر: 26250
تعداد بازدیدکننده: 467
تاریخ: ۰۹ شهریور ۱۳۹۲

فرزادبرزگری؛ نونهال بافقی، که برای شهرش افتخارآفرین شد

هشتمین جشنواره کشوری «دست های کوچک دعا»  با حضور شرکت کنندگانی از سراسر کشور در تبریز برگزار شد. در این جشنواره نزدیک به ۱۵۰۰ نفر از بین ۷۴ هزار دعای رسیده برای شرکت در مسابقه برگزیده شدند.

در این جشنوراه که از گروه سنی زیر ۱۲ سال برگزار شد آثاری از مجموعه “دعاهای کودکان و نوجوانان” به داوری گذاشته شد.

فرزادبرزگری بافقی، موفق به کسب عنوان سومی مسابقه “دست های کوچک دعا” از بین ۱۵۰۰  راه یافته به این جشنواره شد.

IMG_4681

فرزاد کوچولوی ۶ ساله، در خصوص دعایی که باعث کسب رتبه اش شد به خبرنگار «بافق فردا»، گفت: دعا کرده؛ «خدایا اگه یه ذره حواست به آدما نباشه بد میشن، خدایا حواست به آدم بدا باشه که اذیت آدم خوبا نکن، کاشکی من را یه فرشته درست کرده بودی تا هر وقت آدم بدا خواستن آدم خوبا را اذیت کنن، درگوششون صلوات بفرستم».

 این نونهال، یکی از دعاهای هنگام تحویل سال نو،  را هم خواند: «خدایا از امروز می خوام برای ماهیم صلوات بفرستم تا یادت نره مواظبش باشی، خدایا قول میدم اذیت خواهرم نکنم تا سالش خراب نشه، قول می دم رو دیوار نقاشی نکشم، اگه یه وقتایی یادم رفت تو منو ببخش».

farzad-300x208

مادرفرزاد برزگری، با اشاره به پیشینه و زمینه های قبلی فرزندش در این خصوص، گفت: فرزاد عشق و علاقه زیادی به صلوات داره و از وقتی قصه اذان گفتن در گوشش در کودکی را گفتم بیشتر به این گونه مسایل علاقه پیدا کرده است.

این مادر با اشاره به علاقه فرزندش به قصه، داستان و نقاشی، ادامه داد: دعایی که فرزاد با آن در جشنواره شرکت کرد تا حدودی تحت تاثیر تصاویری از جنگ و درگیریهای سوریه که در تلویزیون پخش می شود است.

این مربی کانون پرورش فکری کودکان، همچنین توصیه نمود: پدر و مادرها نسبت به ثبت نام فرزندانشان در مسابقات مرتبط با استعدادهایشان کوشش نمایند.

IMG_4684

احمدبرزگری پدر فرزاد، با اشاره به دعاهای صمیمی و بی غل و غش کودکان در این جشنواره، عنوان داشت: فرزاد دعاهای زیادی با این مضامین دارد و بسیار کنجکاو نیز هست.

وی همچنین توصیه کرد: پدر و مادرها استعدادهای مختلف بچه ها را جدی بگیرند.

نوجوان شاعره بافقی، در برنامه زنده  تلویزیون تبریز  شاعر شهرش را یاد کرد

این خانواده یک دختر نوجوان با استعداد و شاعره هم داشت.

IMG_4682

مریم برزگری بافقی ۱۲ ساله که سال گذشته در جشنواره شعر رضوی در شهرکرد مقام دوم کشوری را کسب کرده، گفت: گاهی وقت ها شعر میگه و اولین شعرش هم متاثر از فوت دوستش سروده است.

این شاعره نوجوان، ابیاتی از اشعارش را خواند:

کبوترات آقا چقدر قشنگن

وقتی دارن رو گنبدت می خندن

بابام میگه هرچه می خوای دعا کن

نمازبخون آقاجونو صدا کن

میرم چادر نمازمو بیارم و … .

این نوجوان بافقی، که با؛ پدرو مادر به مناسبت کسب رتبه برادر کوچولویش “فرزاد” در جشنواره «دستهای کوچک دعا» در یک برنامه زنده تلویزیونی در شهر تبریز شرکت نموده بود در نخستین کلام هایش در این شبکه از شاعر بلندآوازه شهرش وحشی بافقی یاد کرد.

IMG_4669IMG_4673

۸ نظر

 1. محسن می‌گه:

  کانون پرورشی و فکری نونهالان همین جور که از اسمش پیداست باید بتواند طوری برنامه ریزی کند تا این خردسالان را که باعث افتخار بافق هستند پرورش دهد.

 2. تفکری می‌گه:

  به خانواده معظم شهید برزگری تبریک عرض میکنم.ماشاالله

 3. soheil8 می‌گه:

  به پدر و مادر فرزاد تبریک عرض میکنم.

 4. صالح می‌گه:

  ماشاالله آقا فرزاد بافقی که ماهم دوستدارش شدیم ایشان در آینده از شخصیتهای مهم بافق خواهد شد

 5. کاظم عسکری می‌گه:

  به خانواده محترم برزگری تبریک عرض میکنم مسلما اگر تاثیرگذاری پدر و مادر ایشان که در کانون مشغولند نبود این استعداد نیز گمنام می ماند

 6. محمد می‌گه:

  درود فراوان بر خانواده محترم برزگری بافقی

 7. حيدري می‌گه:

  خانم دهستانی تبریک می گم . حق شما وفرزند تان بود.شاهد تلاش هایتان برای موفقیت فرزندان بافقی بوده وهستیم.شما وخانواده تان در پناه خداسرفراز باشید.

 8. بافقي می‌گه:

  من برنامه زنده شبکه تبریز را دیدم واقعا جالب بود