یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۳:۴۴ قبل از ظهر

صدا و سیما نتوانسته سبک زندگی اسلامی مردم را درست کند

کد خبر: 26343
تعداد بازدیدکننده: 76
تاریخ: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲

برنامه خوب هم در صدا و سیما هست اما هنوز نتوانسته در کل صدا و سیما انقلاب بشود و سبک زندگی اسلامی مردم را درست کند .
در شب شهادت حضرت امام صادق (ع) ، حجه الاسلام غروی در مسجد امام جعفر صادق (ع) بافق سخنرانی کرد
  وی با توصیه این که حاضران ترجمه و تفسیر دو آیه ۳۰ و ۳۱ سوره نور را بخوانند احادیث و روایاتی در رابطه با حیا و حجاب برای مردان و زنان شرکت کننده در مجلس آورد و در ادامه برخی از احکام را یادآوری فرمود .
17
حجه الاسلام غروی در ادامه سخنانش با اشاره به چند سوالی که از مجلس شبهای قبل پرسیده شده است به این روایت اشاره کرد که حضرت علی علیه السلام فرمودند : ۱۹ چیز را از زنان برداشته اند شرکت در نماز جماعت، اذان و اقامه، عیادت مریض، تشییع جنازه و مسئولیت قضاوت از زنان و … .
وی برای تشریح حضور زن در جامعه ، یک سوال را با تشریح نحوه حضور حضرت زهرا(سلام الله علیها ) در مسجد کوفه جواب داد و گفت : من کار به تلویزیون ندارم کار به ماهواره ندارم دین چی میگه ، به خدا حدیث داریم مردم ، دین داری سخته . و ادامه داد : بخدا رفقا بخدا پیرغلامها ، بخدا محاسن سپیدا ، به خدا سادات انجمن خودمون را بازی ندیم .
این خطیب مدعو در ادامه سخنرانیش با اشاره به اینکه بعضی می گویند عرف در صدر اسلام آنگونه بوده و امروز عرف اینگونه لباس پوشیدن زنان است گفت : ما عرفی را قبول داریم که موازات آیات قرآن و روایات دین باشد . و اظهار داشت : غیرت کجا رفته ، خدا غیور است و غیرت را دوست دارد .
غروی  در ادامه ضمن تشکر از برنامه های خوب و بر اساس دین ساخته شده صدا و سیما به انتقاد از صدا و سیما پرداخت و گفت : الحمدالله برنامه خوب هم در صدا و سیما هست اما هنوز نتوانسته در کلِ صدا و سیما انقلاب بشود و سبک زندگی اسلامی مردم را درست کند .
این مراسم با مداحی حاج محمد  پاکزمان و سینه زنی و عزاداری امام صادق علیه السلام خاتمه یافت .
1
لازم بذکر است این مراسم به مدت پنج شب در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام با مداحی مداح آل الله پاکزمان و سخنرانی حجه الاسلام غروی در حال برگزاری است.
محمد مهدی علیزاده فلاح