دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۱:۳۶ بعد از ظهر

کدام عکس به وحشی بافقی نزدیکتر است؟

کد خبر: 26461
تعداد بازدیدکننده: 744
تاریخ: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲

همانگونه که خوانندگان محترم می دانند تصاویر منتسب به وحشی بافقی هیچکدام تصاویر واقعی نیست بلکه بیشتر از  تفکر و تخیل طراح و نقاش بر حسب اطلاعاتی که از این شاعر پرآوزاره ایران اسلامی داشته نشات گرفته است.

با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری کنگره وحشی بافقی وبرای استفاده از خرد جمعی و نظر صاحبنظران و خوانندگان گرامی،« بافق فردا» در نظر دارد برای اجماع بر تعیین تصویری نزدیک به واقعیت و ماندگار، تصاویر موجود در کتب قدیمی و جدید چاپ شده از کمال الدین محمد وحشی بافقی را در نظر سنجی ای اینترنتی به رای بگذارد مسلما دقت و ارائه نظر خوانندگان گرامی یاری کننده ما در این امر خطیر خواهد بود.

شایان ذکر است این پایگاه خبری تحلیلی به کسانی که بجز عکسهای درج شده در این پست عکسی منسوب به این شاعر قرن دهم را با استنادی موثق به این سایت ارسال کنند هدیه ای ارزنده اهداء می نماید.

01

 

 

02

 

 

03

 

 

04

 

 

05

 

 

06

 

 

07

 

 

08

 

 

09

 

۸ نظر

 1. برزگری می‌گه:

  سلام
  این تصویر منصوب یه وحشی بافقی در بوستان وحشی بافقی یزد قرار دارد
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/0/0f/%D9%88%D8%AD%D8%B4%DB%8C_%D8%A8%D8%A7%D9%81%D9%82%DB%8C.JPG

 2. سلیمی می‌گه:

  تصویر شماره ۶

 3. پورفلاح می‌گه:

  با سلام
  به نظر من تلفیقی از عکس های شماره ۱ و ۵ می تواند به وحشی ما نزدیک باشد. لاغری و سیه چرده بودن و ریش معمولی در عکس ۱ و سر بی موی عکس ۵ اگر با هم تلفیق شود، چهره وحشی را می نماید. ناگفته نماند که حضرت وحشی ما در میان جمع خوبرویان و یوسفان عالم مقامی نداشته است.
  بقیه عکس ها به نوعی در تصور ایرانی ها از حافظ و مولوی و شمس تبریزی و حتی خیام تجلی کرده است.

 4. حسین مسرت می‌گه:

  تصویر ۱ شبیه تر از همه به مردم کویری است

 5. علی می‌گه:

  نزدیک به ۱۶۰ نفر صفحه را بازدید کردند و فقط ۳ نظر!!؟ واقعا دوستان خسته نباشید، با این همه نظرات سازنده، دوستان گرامی؛ در زمینه خواص هویج نپرسیدند در خصوص شاعر نامدار کشوری شهرمان “وحشی بافقی” سوال کردند بازهم بگویید فلانی ها به وحشی بی توجه هستند. / شماره؛ یک و ۳ و ۵ (البته ۵ زیادی عبوس هست)جالب تر هستند یا ترکیبی از اینها.

 6. تفکری می‌گه:

  شماره ۱و۳

 7. 11 می‌گه:

  شماره ۸ ولی اگه قدیمیها را پدا کنید بیشتر یادشونه

 8. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  شماره ۳ و ۶ با عنایت به اینکه وحشی بافقی حافظ قرآن و مکتبدار بوده بیشتر به واقعیت نزدیک است. ضمنا عکس نواده او (مرحوم ناجی بافقی ) در دسترس است.