جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۳۱:۲۲ قبل از ظهر

پاسخگویی مطالبات مردمی ازسوی اعضای شورای شهربافق

کد خبر: 26698
تعداد بازدیدکننده: 47
تاریخ: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲

مطالبه مردم از اعضای شورای شهربافق در خصوص مرزهای جغرافیایی شهرستان در نماز جمعه این هفته صورت گرفت.

جمعی از نمازگزاران نمازجمعه این هفته بافق، پس از انجام این فریضه دینی، از اعضای جدید شورای شهر بافق خواستند تا پیرامون آخرین وضعیت مرزهای جغرافیایی شهرستان بوِیژه منطقه آریز به ارایه گزارش بپردازند.

2013-09-06 13.17.02.jpg1]

سخنگوی شورای شهر بافق، در جمع مردم، عنوان داشت: پس از انتخابات ۲۴ خرداد و  سخنان  حجت الاسلام سلیمانی؛ امام جمعه بافق، در خصوص این مسئله در خطبه های نماز جمعه شهرستان، کلیه اعضای شورای شهر نسبت به بازدید و بررسی موقعیت جغرافیایی منطقه از نزدیک اقدام نمودند.

محمدعباسی ادامه داد: در گام بعدی اعضای منتخب شورا در معیت؛ حجت الاسلام زارع زاده نماینده و رئیس وقت شورای شهر و شهرستان بافق با مهدی تقوایی؛ مدیرکل سیاسی_انتخاباتی استاندار و مسئول تقسیمات کشوری در استان، دیداری داشتند که در همین خصوص نامه ای با ۳ امضا از سوی؛ امام جمعه بافق، نماینده بافق در مجلس و ضیایی رئیس وقت شورای شهرستان، خطاب به استاندار تنظیم و ارسال گردید که متاسفانه مسولین استانداری پاسخ شفافی به این نامه نداند.

وی افزود: جهت پیگیری مسایل از مجاری بالاتر و بالادستی به اتفاق مسئولین شهرستان و شورای شهروقت بافق سفری به تهران داشتیم و در این خصوص نشست و ملاقاتی با صولت مرتضوی؛ معاون سیاسی وزارت کشور، و مسئولین تقسیمات کشوری برگزار شد و ضمن توضیح شفاهی، نامه جدیدی ارائه و دستورکتبی معاون سیاسی وزارت کشور را در این خصوص دریافت نمودیم که از استانداری یزد خواسته تا مدارک و مستندات و نظراتشان را به این وزارتخانه ارسال کنند.

عباسی خاطرنشان کرد: این نامه ۱۶ مردادماه به استانداری یزد ارسال گردیده و با وجود پیگیریهای مکرر شورای شهربافق در این زمینه، هنوز جواب شایسته ای در این خصوص داده نشده است و امیدواریم هرچه زودتر ارسال مدارک و نظرات انجام گیرد تا بتوانیم پیگیریهای لازم را صورت دهیم.

این عضو شورای شهر بافق، با اشاره به این مهم که دستگاه های مختلفی در جریان این موضوع قرار گرفته اند، یادآورشد: بدلیل اهمیت این موضوع دیدارهای جانبی دیگری نیز داشتیم که مهمترین آن دیدار با جوکارنماینده یزد و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بود.

 وی افزود: در این دیدار ضمن بیان  این موضوع از رئیس مجمع نمایندگان استان خواستیم جهت تنویر افکارمردم بافق و ایجاد فضای آرامش در شهرستان، پیگیریهای لازم صورت پذیرد.

محمدعباسی، منطقه آریز بافق را جزء جدایی ناپذیرشهرستان دانست و تصریح کرد: کلیه اسناد، مستندات و مدارک   تعلق این منطقه به شهرستان بافق جمع آوری شده است و در صورت عدم پاسخگویی مسئولان استان، در آینده نزدیک سفری به تهران در این زمینه خواهیم داشت.

  شرکت کنندگان در این نشست مردمی از اعضای شورای شهربافق خواستند تا اخبارپیگیریهای مربوطه را در فواصل زمانی کوتاه تری منعکس نمایند، همچنین حاضرین  با اشاره به قول های قبلی نماینده بافق در خصوص پیگیری این مهم اقدام جدی تری را خواستار شدند.

۱۲ نظر

 1. محد رضا می‌گه:

  اقایان وقتی در این منطقه ذینفع هستند چگونه می توانند عدالت را برقرار کنند

 2. محمد می‌گه:

  عالی بود شورای جدید قدم را محکم برداشت موفق باشید

 3. Ali FaTaHi می‌گه:

  با سلام—برای اعضای شورای شهرستان ارزوی موفقیت دارم

 4. محمد مهدی می‌گه:

  استاندار و عوامل استانداری فقط وقت کشی می کنند تا از جواب دادن طرفه بروند

 5. محسن می‌گه:

  معاون سیاسی استاندار دولت عدالت محور فرمودند که استان یزد باید از امکانات یکسان برخوردار باشند. نمی دانم از این فرمایش گریه کنم یا خنده

 6. امیدوار.... می‌گه:

  سلام..جلسه خوبی بود..من دیروز چند دقیقه ای اونجا بودم ولی ناچار بودم برای رفتن به سر کار زود جلسه رو ترک کنم..این مایه خوشحالی است که جوانان ما پیگیر این مسایل هستند.کسایی که بودند دیدند که چند تن از جوانان با پرسش از اعضا باعث تشکیل جلسه شدند واعضای محترم شورا هم با استقبال از جوانان به پرسشهاشون جواب دادند..به عنوان کلام اخر خطاب به شورای شهر…با توکل به خدا محکم قدم بردارید درمورد حق کشی ها و مامردم شهر محکمتر پشت شما ایستاده ایم..

 7. عليرضا می‌گه:

  امروز یکی از اصلی ترین اهداف انتخاب شهردار و فرماندار بومی قدرتمند است . زیرا حضور همیشگی این دو نفر در شهر و پیگیریی امور بسیار موثر است .انتخاب فرماندار و شهردار غیر بومی فقط ضعف شهر ما در نداشتن افراد خبره نشان میدهددر صورتیکه این واقعیت ندارد ولی متاسفانه ما غریبه پرستیم . اعضای شورای جدید اکثریت از شرکتی هستند که در انجا غریبه پرستی بدجور ریشه دار است. افراد غریبه فقط به فکر منافع و شهر خودشان هستند و شهردار غریبه فقط از پیمانکار و مهندسین اشنا و مورد قبول در زمان خودش استفاده میکند.این همه ما افراد تحصیل کرده و دنیا دیده در شهرمان داریم . خواهشن این غریب پرستی را تمام کنید زیرا دیگران هم ما را قبول نخواهند کرد تا زمانی که ما خودمان را قبول نداشته باشیم.

 8. شهروند می‌گه:

  تا زمانی که مردم بافق فکر میکنن همه ایران دشمنشون هستن و فقط و فقط مدیر بومی بدردشون میخوره آش همین آشست و کاسه همین کاسه . بابا جان ما الان تو سال ۲۰۱۳ زندگی میکنیم نه عهد شاه وزوزک . برادر من آقای علیرضا خان تا امثال شما تو این شهر هستن و به سم پاشی مشغولند این شهر آباد نمیشه .

 9. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  سلام آقایان بافقی خبر دارید سی و چهار روستا ی بافق را به ثمن بخس بخشیدند به بهاباد چرا شما ها همین دی نوزده را می بینید

 10. دوست می‌گه:

  با سلام وعرض ادب به اقای ابراهیمی…اقای ابراهیمی شما که اطلاع دارید خواستار پیگیری این موضوع از مسولین مربطه باشید..در ضمن ما هم پشت سرشما هستیم..به حول وقوه ی الهی دیگه دوره ظلم به بافق تمومه…یاعلی

 11. علی می‌گه:

  شورای اولین ضعفشان را نشان دادند وکسی را دارن بعنوان شهردار میارن که من مطمئنم نمی تواند حتی کارمندان شهرداری را جمع وجور کند چه برسد به شهر…

 12. علیرضا می‌گه:

  آقای عفتی انتخاب عالی است امید آنکه بگذارن کار کند