پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۶:۰۸ بعد از ظهر

کتاب معدن تلاش آماده چاپ شد

کد خبر: 26710
تعداد بازدیدکننده: 90
تاریخ: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲

(کارنامه ۵۰سال فعالیت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق)۱۳۴۲ – ۱۳۹۲
مراحل پایانی تدون خود را سپری می کند . این کتاب با پژوهش و نگارش عالیه نقیب الذاکرین بافقی و حمایت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران همزمان با کنگره وحشی بافقی در مهرماه منتشر خواهد شد .این کتاب نخستین کار پژوهشی مهرگان و پنجمین اثر منتشر شده او است .

از دیگر کتابهای در دست تألیف دیگر نقیب الذاکرین بافقی می توان به : واژه نامه بافق و کتابشناسی بافق اشاره کرد.

«بافق فردا »برای این نوسینده پرتلاش و صاحب ذوق بافقی آرزوی توفیقات روزافزون دارد.

۶ نظر

 1. محمد رضا برزگری می‌گه:

  خانم نقیب الذاکرین یکی از بانوان فعال و نخبه شهرستان بافق می باشد که مایه مباهات و افتخار است

 2. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  خدمت سرکار عالی سلام وخسته نباشید عرض میکنم.
  فقط نکته ای را یادآور میشوم وامید وارم کتاب شما فاقد نام بافق نباشد.هر چه از شرکت سنگ آهن دیدم وخواندم متاسفانه به نام سنگ آهن مرکزی ایران درج شده ونامی از بافق در آنها ندیدم.نمی دانم سنگ آهن مرکزی کدام صیغه ناموزن وبی قواره و از آسمان افتاده ایست که اگر فرد ثالثی آنرا بخواند و بخواهد موقعیت جغرافیایی انرا بیابد باید در ناکجا اباد پیدا کند.چرا سنگ اهن مرکزی نباید شناسنامه صادره اش به نام بافق بخورد؟بهانه های ثبت شرکت وفلان قابل پذیرش مردمی که ۵۰ سال جان ونام ومال وناموسشان را برای تامین اهن الات وفولاد مملکت گذاشتند پذیرفته شدنی نیست. تعجبم وقتی بیشتر می شود که هم اکنون اکثریت مسئولان و مسئول و روابط عمومی شرکت همه از بافقیان نیکو بنیاد ودوست داشتنی است ولی نام بافق کجاست نمی دانم؟؟ولی نشریات سالهای ۱۳۵۰ شرکت فولاد ایران را که مطالعه میکردم سنگ آهن ایران با نام آهن بافق معرفی وشناخته شده است!!!!

  با کمال احترام

 3. امیرعلی می‌گه:

  سرکار خانم نقیب الذاکرین
  انشاءاله موفق باشید
  به امید تألیفات جدید شما در حوزه فرهنگ شهرستان بافق باشیم .

 4. سیب زمینی می‌گه:

  اخیرا برای خوش امدگویی به اردکانیها و رقیب تازه به دوران رسیده ( بهابادیها) همان شرکت سنگ اهن مرکزی ایران بافق هم به ( مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران ) تغییر نام داده است تا هرکس اشتهای بیشتر یا نفوذ بیشتری دارد بتواند سهم بیشتری را از خود بداند .

 5. ر می‌گه:

  جناب آقای میرسلیمانی با سلام و سپاس.
  البته همانطور که می دانید نام شرکت در مراسلات رسمی و حقوقی به نام “شرکت سنگ اهن مرکزی ایران” شناخته می شود. نام بافق در شناسه نام شرکت نیست و طبعاً نام شرکت سنگ آهن مرکزی با بافق عجین است و نیازی نیست کسی به دنبال موقعیت جغرافیایی آن در ناکجا آباد!!!! بگردد. همانطور که نام سنگ آهن چادرملو ، چادرملو اردکان گفته نمی شود. از معادن اصلی و مهم سنگ آهن در کشور، یکی به نام “سنگ آهن مرکزی ایران” است که در منطقه معدنی بافق قرار دارد. در موارد رسمی نام بافق، نوشته نمی شود گو اینکه برخی به نام “شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق” می نویسند که نیازی نیست بگوییم این مسئله صحیح نیست. ایران یک شرکت سنگ آهن “مرکزی” بیشتر ندارد و آن در منطقه بافق واقع است و هیچکس نمی تواند آنرا به منطقه دیگری نسبت داده و زحمات مردم این منطقه را در شکوفایی اقتصاد کشور نادیده انگارد. نشریات سالهای ۱۳۵۰ نیز با ارتباطات و اطلاعات ابتدایی نوشته می شدند و صرفاً آنزمان کسی نمی دانست این شرکت کجاست و نام بافق بی شک برای شناساندن این شرکت بود که اکنون دارای موقعیت استراتژیک خوبی است. از شما بعید است که می نویسید “بهانه ثبت شرکت مورد قبول نیست.” در مراسلات رسمی و حقوقی بدون شک، باید نام اصلی و ثبت شده شرکت را نوشت و این چیزی از ارزشهای مردم صبور و زحمتکش بافق کم نمی کند. بر هیچکس پوشیده نیست که این شرکت و معادن آن، متعلق به بافق و بافقی است و لاغیر. پیروز باشید

 6. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  ????????????
  اینم از بچه های بافق؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه باید گفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  وقتی خودی چنین است مرحبا به بیگانه که در بیگانگیش صادق است!!!!
  بیچاره بافق مظلوم!!!!!!!!!!
  چه گویم که نا گفتنش به از آن
  آقای عزیز شما هم ننویسین حسن آقای بافقی چون همه می دانند در بافق زندگی می کنین چه نیازی به شناسنامه منطقه ای دارید؟سال ۱۳۵۰ بهترین مقالات علمی و حقوقی را استاتید چونان کومل المانی می نوشتند نه شمایی که ریشه خودت را زیر سئوال می بری. اتفاقا انموقع مطالب علمی و دقیق بود وحالااست که حتی نگارشها هم شیر تو شیر است برادر من.
  چرا هرچه ناابالی گری علمی و حیثیتی است رافقط به خیک بافق می بندید؟شما بگویید ننویسند گل گهر سیرجان بنویسند گل گهر ایران مرکزی !!! ننویسند مس سرچشمه رفسنجان کرمان بنویسند مس ایران آباد ؛ننویسند هاشمی رفسنجانی بنویسند رفسنجانی ایرانی بگویید بنویسند سیمان مرکزی ایران نه مهریز بنویسند وحشی ایرانی مرکزی نه بافقی خدا را شکر شماها در زمان حیات او نبودید وگرنه همه اینها را به نام رسمی ایران مرکزی می کردید و از جیب پدران ومادران بافقی بذل وبخشش می نمودید؟ بگویید کارکنان و ماشین الات سنگ اهن مرکزی ایران از بالای بام خانه شما رد شوند شاید نام بافق خاطرشان را مکدر نکند. تا به کی چوب سادگی و خفت خودتان را بخوریم؟؟؟
  خدایا سر پایین کن وببین از دوستان چه می کشیم چه برسد به دشمنانمان……………………..
  وااااااااااای