چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲:۰۷ قبل از ظهر

سرنوشت ۵ زمین خاکی فوتبال بافق که تخریب شد به کجا خواهد رسید؟

کد خبر: 27021
تعداد بازدیدکننده: 288
تاریخ: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲

DSC09763

سرپرست، مربی و هوادارتیم فوتبال انصار بافق با حضور در هفته نامه افق کویر به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند که خبرنگار افق کویر گفتگویی با آن ها انجام داده است که در ادامه می خوانیم:

افق کویر: خودتان را معرفی کنید؟چند سال سابقه و رزشی دارید؟ عبدالحسین ابراهیمی هستم با هفت سال سابقه ورزشی

افق کویر:چه فعالیت های ورزشی در حال حاضر انجام می دهید؟در زمینه فوتبال،فوتسال،والیبال بانوان،تنیس روی میز کار می کنیم.

افق کویر:محل فعالیت شما کجاست؟محل تمرین تیم والیبال بانوان در خیابان مهدیه بلوار کشاورز است، تنیس روی میز که در حسینیه سفلی برگزار می شود، فوتبال هم که در ورزشگاه تختی.

در ادامه ایمان فتاحی یکی از هواداران این تیم موفقیت های بدست آمده تیم ها را اینگونه برشمرد؛ در رده پایه ای فوتسال سال ۸۶ هیئت که جزء تیم های اول تا سوم بودیم در رده های جوانان و بزرگسالان در ردیف فوتسال نیز افتخاراتی داشتیم، در شهرستان بافق در رده فوتبال خارج از شهرستان برگزار می شود، در سال ۹۰-۸۹ نایب قهرمانی زیر گروه شدیم، امسال هم درقسمت سالنی توانستیم مقام سوم شهرستان را بیاوریم، قرار هست که امسال در رده نونهالان و جوانان را به شاخه فوتبال اضافه کنیم، در حال حاضر نونهالان در لیگ استان بازی می کند.

مربی تیم انصار خود را اینگونه معرفی کرد: مهدی فروزنده هستم، ده سال است در ورزش سنگ آهن هستم، قبلاً هم در تیم های امید، انصار و… بازی کرده ام دو سال هم در تیم زیر گروه کشوری بودم.

افق کویر:از مشکلات خود بگویید؟ مسئولین کمک مالی نمی کنند و به طور مثال چند روز گذشته با زارچ بازی داشتیم، شهرداری زارچ با این که امکانات خاصی ندارد و بهتر از بافق نیست، واقعاً به تیم خودشان می رسند، در حال جمع کردن تیم برای لیگ سه کشوری هستند، یکی دیگر از مشکلات عدم همراهی مسئولان است، این سری قراره بازی ما در خود شهرستان برگزار شود با اینکه از یزد زمین چمن را تأیید کردند، اما مسئولان بافقی زمین چمن بافق را تأیید نکردند و برای بازی به زارچ رفتیم. در صورتی که نه زمین چمن آن از زمین چمن بافق بهتربود نه رختکن آن از رختکن سالن بافق بهتر بود. بیشترین هزینه را از خود بچه ها پرداخت می کنند، مثلاً آبیاری چمن را خود عبدالحسین ابراهیمی انجام می دهد در صورتی که نباید اینگونه باشد. حتی تماشاچیان هم از این بازی اخیر که با زارچ داشتیم میزبانی خوبی از ما نداشتند و رفتار ناشایستی داشتند و تبعیض برای تیم ها قائل می شدند.  فتاحی در ادامه افزود: مگر بافق افراد تحصیل کرده و ورزشی ندارد که تغییراتی در اداره ورزش و جوانان انجام نمی شود! از سال ۸۸ که این تیم کار خود را شروع کرد با هزینه شخصی خود ما بوده است و تا سه سال است که هیچ کمکی نداشتیم فقط سال گذشته مدیرعامل سنگ آهن و سه چاهون به این تیم کمک نمودند، تا به امروز هیچ کمکی از مسئولان نداشتیم. از مسئولان درخواست می کنیم که به تیم با سابقه انصار کمک کنند.

افق کویر:حرف پایانی خود را بگویید؟

ابراهیمی افزود: با پول کارگری خود همه هزینه ای برای تیم کردم، با این حال این قضیه برای من پیش آمد، در حال حاضر بالغ بر سیصد نفر هستیم، ولی از طرف مسئولان کمکی به ما نمی شود از سنگ آهن می خواهیم که تیم ها را تحت پوشش خود قرار بدهد و از مدیرعامل سنگ آهن تشکر ویژه داریم از زمان ورود وی فوتبال متحول شده است زمین چمن مصنوعی ساخته شده، مدرسه فوتبال راه افتاده است و همچنان امیدواریم کمکی هم به تیم انصار بکنند، اگر به این تیم کمک نشود سال دیگر این تیم نیست.

افق کویر:چرا همه ورزشی ها چشم به کمک سنگ آهن دارند، چرا از دیگر شرکت ها نمی خواهند؟! حرف سنگ آهن این است، نظر شما چیست؟

سال گذشته هیئت مدیره باشگاه سنگ آهن که تشکیل شد قرار گردید به هر محله ای امکانات یا پولی تعلق بگیرد که هر محله ای یک تیمی داشته باشد تا بتواند بازی کند که ایده خوبی بود، ولی این ایده به سرانجام نرسید چرا که مدیرعامل باشگاه عوض شد.

یکی از مشکلات این هست که افرادی که در هیئت فوتبال مسئولیت دارند دوشغله هستند، زمانی که با آن ها صحبت می کنیم، می گویند وقت نمی کنیم، هستند کسانی که بتوانند کار کنند، وقت بگذارند آن ها وارد عرصه شوند، از دیگر مشکلات این هست که پنج تا زمین خاکی بوده که خراب شده و درست نکردند هیچ کس حمایت نمی کند تا این زمین ها درست شود.

افق کویر: پس از مصاحبه، از سوی سرپرست تیم اطلاع داده شد که امور ورزشی سنگ آهن برخی هزینه ها را به زودی پرداخت خواهد کرد.