چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۳:۳۵ قبل از ظهر

۱۰۰ اصله درخت ۳۰ ساله گز در بافق طعمه حریق شد

کد خبر: 27101
تعداد بازدیدکننده: 126
تاریخ: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲

بافق – خبرگزاری مهر: سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق از سوختن ۱۰۰ اصله درخت ۳۰ ساله گز در جنگلهای دست کاشت بافق خبر داد.

ابوالفضل دلاوری پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این آتش سوزی پس از دو ساعت تلاش بی وقفه نیروهای آتش نشانی و نیروهای منابع طبیعی بافق اطفا شد.

وی افزود: در پی تماس تلفنی درخصوص وقوع حریق در جنگل های دست کاشت محور جاده بافق – یزد، بلافاصله نیروهای اداره با هماهنگی نیروی انتظامی و آتش نشانی شهرستان بافق به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: آتش سوزی در نواری بطول ۲۰۰ متر در حاشیه جاده رخ داد که با کمک نیروهای مستقر در منطقه و با بیش از ۲ ساعت تلاش بی وفقه، آتش بصورت کامل اطفاء و از پیشروی آن جلوگیری شد.

دلاوری پور علت حادثه را بی توجهی و سهل انگاری برخی افراد دانست و افزود: حفاظت و مراقبت از عرصه های منابع طبیعی در بخش جنگل، مرتع، بیابان و … با توجه به سطح وسیع این اراضی و همچنین نبود نیروی کافی برای گشت در عرصه ها تنها با مشارکت و همکاری مردم امکان پذیر است.

وی ادامه داد: مردم به هنگام مشاهده قطع درختان در محدوده جنگل های طبیعی و دست کاشت، بوته کنی در مراتع، برداشت غیر مجاز گیاهان دارویی و شن و ماسه، فعالیت های غیرقانونی اکتشاف معادن و راهسازی، تصرف و تجاوز به اراضی ملی و دولتی و نیز وقوع حریق  سریعاً این اداره را مطلع نموده و یا با شماره رایگاه ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع  تماس حاصل کنند.

۵ نظر

 1. شهروند می‌گه:

  شاهد بودم که رییس غیر بومی منابع طبیعی شخصا باهمکاران غیر بومیشان در اطفای حریق تلاش ویژه ای کردند ولی متاسفانه ماموران بومی آتش نشانی با دو ساعت تاخیر بالاجبار در محل آتش سوزی حاضر شدند.

 2. شهروندبومي می‌گه:

  آقای یک شهروند از کجا در هنگام عبور کردن از محل بومی بودن و غیر بومی بودن افراد را تشخیص دادی مگر برای خاموش کردن آتش درختهای ورودی شهر بومی بودن و غیر بومی بودن مهم است و از کجا فهمیدی که نیروهای آتش نشانی به زور و اجبار آمدند

 3. يك بومي می‌گه:

  مگر مسئولیت حفظ فضای سبز خارج از شهر بافق با کدام اداره است؟اگر مسؤلان آن نیز بومی بودند مطمئنا به وظیفه شان عمل می کردند

 4. يك بافقي می‌گه:

  شهروند چرا شاهد بودی و به همکاران غیربومی در مهار آتش کمک نکردی تا حداقل یک بومی هم در خاموش کردن آتش کمک کرده باشد

 5. غير بومي می‌گه:

  به نظرم رییس غیر بومی منابع طبیعی از عمد همکارای غیر بومی را انتخاب کرده تا ثابت کنه مثل همیشه غیر بومی ها باعث آبادانی شهر بافق شدند