شنبه ۵ام فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۲۴:۴۹ بعد از ظهر

۲۱۶ پروژه تحقیقاتی و پژوهشی در شرکت فولاد خوزستان اجرا شد

کد خبر: 27263
تعداد بازدیدکننده: 87
تاریخ: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اعلام کرد: تاکنون ۲۱۶ پروژه تحقیقاتی توسط این شرکت اجرا شده که نتایج مثبتی برای صنعت فولاد کشور به همراه داشته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، عبدالمجید شریفی گفت: از مهمترین پروژه های تحقیقاتی شرکت می توان به ساخت کاتالیست های بخش احیاء، ترانس کوره های پاتیلی، دستیابی به دانش فنی تولید بریکت از آهن اسفنجی و ساخت الکتروموتورهای سنگین جرثقیل های فولادسازی اشاره کرد.

وی افزود: برخی از پروژه های اجرا شده در این شرکت ، منجر به بومی سازی و قطع وابستگی به خارج برای تامین قطعات مورد نیازصنعت فولاد شرکت  شده و میلیاردها ریال صرفه جویی برای کشور ایجاد کرده است.

شریفی با اشاره به حمایت شرکت از پایان نامه های دانشجویی مرتبط تصریح کرد: در حال حاضر سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد ریال در این شرکت صرف تحقیقات و پژوهش می شود؛ ضمن اینکه از نظر تامین بودجه ، محدودیتی برای انجام فعالیت های تحقیقاتی در شرکت وجود ندارد.

وی تحقیقات را لازمه توسعه دانست و گفت: واحد تحقیقات و پژوهش شرکت فولاد خوزستان علاوه بر تعامل مطلوب با دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور، موفق به امضای چند تفاهمنامه با این مراکز شده است.