دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۴:۰۳ بعد از ظهر

هدف ما آشنایی بیشترمردم با فرهنگ پست است

کد خبر: 27293
تعداد بازدیدکننده: 119
تاریخ: ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

رئیس پست بافق، در خصوص عملکرد و فعالیت های ۵ ماهه نخست  ۹۲ این اداره، عنوان داشت: در ۵ماهه نخست امسال در بخش «وارده» که مرسولات دریافتی از سایر نقاط کشور به شهرستان بافق  را شامل می گردد،   نامه های عادی ۲۱ هزار و ۵۰۰ نامه  و مطبوع عادی اعم از روزنامه، کتاب  و سایر موارد نیز ۳۳ هزار و ۴۵۱ مورد بوده است.

عباس زارع بیدکی، ادامه داد: در این بخش همچنین ۲۴ هزار و ۴۲۱ فقره نامه ها پیشتاز و نامه  های سفارشی نیز ۳هزار و ۹۴۵ فقره توزیع گردیده است.

IMG_10004243

وی همچنین افزود: در زمینه امانات پستی که بسته های بالای ۲ کیلو  محسوب می شوند نیز چیزی حدود ۲۴۵ فقره با وزن نزدیک به۳  تن توزیع شد.

زارع بیدکی در خصوص تفاوت پست های؛ ویژه، پیشتاز و سفارشی، عنوان کرد: از نظر کیفیت و سرعت «پست وِیژه» که یک سرویس جدید و نوینی هست در جایگاه نخست قرار دارد و  پست “پیشتاز” و “سفارشی” در جایگاه های بعدی قرار دارند.

وی در خصوص تفاوت و تشابه پست های پیشتاز و سفارشی، توضیح داد: هردو اینها شرایط رهگیری و پیگیری ها را دارد و لیکن در بازه زمانی پست پیشتاز از سرعت بیشتری نسبت به سفارشی برخوردار است.

وی با بیان این مطلب که نامه های عادی قابلیت پیگیری چندانی ندارد، توصیه کرد: تاکید داریم؛ نامه های مهم و بااهمیت برای پیگیریهای بعدی از طریق سرویس های خاص ارسال گردد.

رئیس پست بافق در زمینه عملکرد ۵ ماهه ۹۲ در بخش «صادره» این اداره، عنوان داشت: در بخش صادره که  نامه ها، مرسولات، خدمات و سرویس های خاصی که در قالب قراردادهای خاص انجام میگردد و از مبدا شهرستان به سایر نقاط استان، کشور و یا خارج از کشور ارسال می گردد.

عباس زارع بیدکی در این خصوص افزود: پست نامه های؛ عادی ۵هزار و ۱۱۴، پیشتاز۷هزار و ۹۰۷، و سفارشی یک هزار و ۳۴ پاکت و نیز ۱۲۵ پاکت نیز پست ویژه داشته ایم و همچنین ۷۵ عدد امانت ارسالی نیز ارسال گردیده است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۳۰ تائیدیه تحصیلی و نیز ۱۳۷ واحد تهیه پلاک، همچنین توزیع ۵۲ هزار و ۸۰۷ قبض تلفن همراه و ثابت ۲ دوره گذشته و ۲ هزار و۲۰۰برشور آگهی را نیز داشته ایم.

این مسئول در خصوص عملکرد در سایر سرویس های خاص، خاطرنشان کرد: خرید و فروش اینترنتی یک هزار و ۹۳۷ عدد، توزیع و حمل کیسه های وجوه پست بانک ۲۳۰فقره، ۶۹۲ مورداظهارنامه و مفاصا حساب مالیاتی خودرو،۲۰۰ مورد توزیع دفترچه نظام وظیفه و  ۱۷۳ فقره دفترچه سراسرس انتخاب رشته و ۳۰۰ فرم دیوان عدالت اداری نیز انجام شد.

وی همچنین به خدمات ارایه شده در قالب تفاهنامه با ثبت اسناد اشاره داشت و افزود: درج ۶۵ آگهی روزنامه رسمی و ۳۶ مورد پلمپ دفاتر را نیز داشته ایم.

رئیس پست بافق یادآور شد: هدف ما آشنایی  بیشتر مردم فهیم بافق با فرهنگ پست و گام برداشتن در جهت سوق دادن مردم برای استفاده بیشتر از سرویس ها و خدمات وِیژه پست است.