چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۱۵:۴۰ قبل از ظهر

ضریح مزین به آیات قرآن مجید، القاب امام رضا(ع) و نام مبارک حضرت محمد(ص) در بیت الرضای بافق نصب می شود

کد خبر: 27429
تعداد بازدیدکننده: 125
تاریخ: ۲۶ شهریور ۱۳۹۲

ضریح مزین به آیات قرآن مجید، القاب امام رضا(ع) و نام مبارک حضرت محمد(ص) در شهر اراک ساخته شده است.

استاد “امیر منصور احمدی” سازنده این ضریح در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران، گفت: این ضریح مزین به آیه ۱ تا ۸ سوره انسان، القاب امام رضا(ع)، اسماء خدا و نام مبارک حضرت محمد(ص) است.

وی افزود: طرح این ضریح به صورت محراب بوده و اقتباس از ضریح مطهر حضرت امام رضا(ع) است.

“احمدی” تصریح کرد: شخصی که در مقابل این ضریح می‌ایستند طرحی از محراب می‌بیند که به اسماء خدا ختم می‌شود.

سازنده ضریح افزود: این ضریح دارای ۳ دهنه و ۶ پنجره فولادی بوده و از ورق‌های برنج و مس به ضخامت یک میلی متر استفاده شده است.

وی اظهار داشت: قلمزنی خطوط داخل گل‌های آفتاب‌گردان و ترنج‌های داخل ستون‌ها آبکاری طلا شده و سایر طرح‌ها و ترنج‌های حاشیه لچک‌ها با گل‌های شاه عباس و قاجاریه قلمزنی و آبکاری نقره شده است.

“احمدی” بیان کرد: ارتفاع ضریح ۲ متر،‌ عرض و طول آن نیز ۲ متر بوده و ساخت آن یکسال طول کشیده است و هر دهنه‌ی این ضریح دارای ۲ پنجره فولادی و هر پنجره ۱۳۴ گوی و ما سوره دارد.

گفتنی است؛ این ضریح از ۲۴ تا ۲۹ شهریور در شهر اراک به نمایش گذاشته می‌شود سپس در نزدیکی امامزاده ظهیر الدین عبدالله برادر امام رضا(ع) در بافق یزد در مؤسسه فرهنگی مذهبی بیت الرضا(ع) نصب خواهد شد.

۶ نظر

 1. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  مسئولین محترم سایت بافق فردا
  موسی ابن جعفر(ع) اصلا فرزندی به نام ظهیرالدین نداشته اند. چنین فردی امامزاده نیست. از کجا چنین نام جعلی را آورده اید؟چرا امامزاده برای مردم جعل می کنید؟؟؟

 2. اشنا می‌گه:

  خوانندگان محترم لطفا اشتباه برداشت نکنید .تا جایی که من خبر دارم این یک نمایی از پنجره فولاد با طول و عرض ۲ متر می باشد که در جایگاه بیت الرضا نصب می شود نه یک ضریح مکعب شکل .

 3. بیننده می‌گه:

  با سلام
  من که متن را خوندم نوشته ارتفاع ۲ و طول و عرض ۲ یعنی یک فضای سه بعدی …..یعنی همان مکعب…..بعدشم حالا پنجره یا ضریح برای چی این اقدام لازم بوده چه ضرورتی احساس می شده
  کر کنم از متن اینجور بدست میاد که قراره محراب بشه حالا محرابمان از طلا باشه یا نباشه چه اتفاقی میفته نمازمان مورد قبول حق قرار نمی گیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

 4. ناشناس می‌گه:

  این عکس که گذاشتید اشتباست من تو سایت ها دیدم کتیبه سنگیه نه این ضریحی شما گذاشتید

 5. ناشناس می‌گه:

  در جوابیه خبرگزاری در رابطه با کتیبه سنگی صلوات خاصه امام رضا(علیه السلام) به نقل از روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی مذهبی بیت الرضا( علیه السلام) قابل ذکر است کتیبه سنگی مذکور با صلوات خاصه حضرت علی بن موسی الرضا( علیه السلام) که سفارش ساخت آن در اراک داده شده است فقط جهت جایگاه سخنرانی و منبر و تنها گوشه ای نمادین و کوچکی از شکل ظاهری ضریح مطهر می باشد و هیچ گونه ضریح و پنجره فولادی ساخته نشده است و نخواهد شد. شایان ذکر است اندازه های ذکر شده مربوط به ابعاد ( طول و عرض) جایگاه سخنرانی می باشد که این کتیبه بروی دیوارهای آن نصب می شود.

 6. حمید اسدالهی.ازنا می‌گه:

  سلام استادخسته نباشید.مشتاق دیدار،درباره کاری که با هم حرف زدیم کسی روپیدانکردید؟