دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۳:۴۶ بعد از ظهر

اجرای اصل ۴۴ متوقف نشده است/ توقف واگذاری برخی از زیر مجموعه های وزارتخانه ها

کد خبر: 28407
تعداد بازدیدکننده: 106
تاریخ: ۱۰ مهر ۱۳۹۲

تهران – مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: اجرای اصل ۴۴ متوقف نشده است و پس از تغییرات مدیریتی در سازمان خصوصی سازی روند آن ادامه می یابد.
داود خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان آن که، واژه توقف برای امر مطلق به کار برده می شود، اظهار داشت: از آنجایی که اجرای این قانون در دستور کار است، نمی توان برای این امر از این واژه استفاده کرد.
وی با اشاره به تغییرات مدیریتی در سطوح مختلف و سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: به طور عام جا به جایی ها در ابتدا همراه با رکود در اجرای امور است.
خانی تصریح کرد: پس از انجام تغییرات در سازمان خصوصی سازی و احاطه متصدیان بر امور و فعالیت ها، واگذاری ها از طریق این سازمان ادامه می یابد.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی همچنین تصریح کرد: از آنجایی که مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان خصوصی سازی در روز جاری برگزار می شود، فعالیت ها در این سازمان با تصمیمات جدید بزودی از سر گرفته می شود.
همچنین حمید رضا فولادگر رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تکذیب خبر توقف اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، اظهار داشت: اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی همانند گذشته در دستور کار است.
وی ادامه داد: با این وجود از آنجایی که باید تغییراتی در واگذاری ها انجام شود، واگذاری سهام برخی از شرکت های زیر مجموعه وزارتخانه ها نظیر وزارت نیرو از دستور کار خارج شده است.
فولادگر از تجدید نظر در فهرست واگذاری سهام برخی از شرکت های دولتی خبر داد و گفت: قرار است اصلاحاتی در این لیست انجام شود.