یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۱۰:۱۰ بعد از ظهر

بافق ، شهری که عیدی گرفت و نامدار شد !

کد خبر: 2863
تعداد بازدیدکننده: 183
تاریخ: ۲۴ فروردین ۱۳۹۱

مهندس فرهمند  :  دو عیدی به بافق.

 استـانـدار یزد : بافق  ــ  شهری  نامدار و مردمی  مبارز ، انقلابی ، ولایت مدار  و  فرهیخته .

الف : ……..  در واپسین روزهای سال ۹۰ عملیات خط انتقال گاز از یزد به بافق و بهاباد آغاز می‌شود . به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ” کاظم فرهمند ” در بافق اظهار داشت  : یکی از خواسته‌های به حق مردم شهرستان‌های بافق و بهاباد گازرسانی بود که به زودی این خواسته محقق و کلنگ خط انتقال گاز از یزد به بافق و بهاباد به زمین زده می‌شود . وی ادامه داد: در واپسین روزهای سال ۱۳۹۰ دو عیدی  به مردم بافق داده شد  :  یکی انتصاب مدیری که برای آن تلاش کردند و دیگری روز یک‌شنبه  ۲۸ اسفندماه با حضور مسئولان کشوری از جمله رئیس شرکت گاز کشور ، مسئولان استان و شهرستان ، عملیات انتقال خط لوله گاز به بافق و بهاباد به طور رسمی آغاز خواهد شد …….    (سایت فرمانداری بافق  ::   جمعه ، ۲۶ اسفند ۱۳۹۰  )

ب : ……… به گزارش روابط عمومی استانداری یزد ” محمد رضا فلاح زاده ” روز یکشنبه  ۲۸/۱۲/۹۰  در مراسم (کلنگ زنی احداث خط انتقال گاز ) ، بافق را شهری نامدار و مردم این شهرستان را  مبارز، انقلابی، ولایت مدار و فرهیخته توصیف کرد . وی داشتن ۳۳۰ شهید دفاع مقدس، سرمایه اجتماعی فرهیخته و پر تلاش و پتانسیل معدنی بالا را از خصوصیات بارز این شهرستان بیان کرد.  استاندار یزد در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات عمرانی صورت گرفته در شهرستان بافق پرداخت که ……..   (سایت استانداری یزد ـ   یک‌شنبه، ۲۸ اسفند۱۳۹۰ )

 حال چند سئوال

 ۱ ـ آیا کلنگ خط انتقال گاز که برای چندمین بار ،، آن هم  بعد از  ۴  سال تاخیر ،، به زمین زده می شود عیدی به حساب می آید !؟

 ۲ ـ آیا حذف مدیر عامل مردمی ، متخصص و بومی جناب دکتر یاراحمدی و گذاشتن سرپرست بومی و عملا”تقلیل مسئولیت را،  می توان عیدی تلقی کرد  !؟ خدا وکیلی جناب یاراحمدی ـ دکترای معدن ( استخراج )  ـ چرا استعفا داد ؟!

 ۳ ـ  جناب آقای فرهمند : شما در جلسه مورخه ۸/۱/۹۱ (منزل آقای پورسلطانی ـ انقلاب ۲۶ ) در پاسخ به سئوال : دلایل کناره گیری آقای دکتر یاراحمدی ؟ ، ابراز بی اطلاعی می کنید و قول پی گیری می دهید ! استدعا دارد با توجه به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق که در بالا (الف) تقدیم شد ، علت این تناقض در رفتار را صادقانه پاسخ دهید ؟

 ۴ ـ اگر بپذیریم که در واپسین روزهای سال ۹۰ عیدی گرفته ایم  !!  و همچنین قبول کنیم این عیدی ها همت و پیگیری های اخیر مسئولین شهرستان ، جناب فرهمند و جناب استاندار بوده است ؟ آیا در این برهه از زمان ، مردم فرهیخته بافق فکر نمی کنند پیوندی میمون و مبارک بین شما بزرگواران اتفاق افتاده است ؟

 ۵ ـ بنا به گزارش روابط عمومی استانداری یزد که در بالا (ب) تقدیم شد آقای استاندار : بافق را بعنوان شهری نامدار  و دارای مردمی مبارز ، انقلابی ، ولایت مدار  و فرهیخته توصیف می نمایند ،، با این وجود انتظار می رفت جناب فلاح زاده در دو سه روز اول حرکتهای خودجوش مردمی شخصا” در بافق حضور پیدا می کردند و جواب اعتراضات مردم را می دادند ؟ در نتیجه  غائله اردیبهشت ماه بافق هرگز اتفاق نمی افتاد ؟ و نیاز به اعزام پلیس ضد شورش نمی شد !؟ آیا میدانید بدترین روش برخورد با فرزندان مردمی که جناب استاندار  اخیرا” آنان را فرهیخته ، انقلابی ، ولایت مدار و … خطاب می کنند را برگزیدند ؟ آیا میدانید تعدادی از عزیزان جانباز به ناحق کتک خوردند ؟ آیا میدانید برادر شهید کتک خورد و  ۲۴ ساعت بازداشت بود ؟ و آیا….. فلذا : پاک شدن این خاطرات تلخ از اذهان مردم مبارز ، انقلابی ، ولایت مدار و فرهیخته قدری زمان بر و نیاز به دلجویی دارد که اقدامات عملی شایسته ای را از جانب جناب استاندار می طلبد ، تا  همگی در دادگاه عدل الهی سربلند باشیم  !؟  انشالله .

۶ ـ جناب دکتر یاراحمدی در متن استعفای خود ابتدا” مسائل خانوادگی و دانشگاهی را بیان ، سپس به مواردی اشاره مینماید که اینک جزو دغدغه های مردم بافق میباشد ، انتظار می رود جنابعالی بعنوان وکیل فعلی مردم بفرمایید : چرا بلافاصله بعد از انتصاب آقای دکتر یاراحمدی فولاد بافق خصوصی می شود ؟ چرا کار ساخت و ساز فولاد متوقف شده ؟ آیا میتوان پذیرفت ۱۰۸ میلیارد تومان پول بی زبان را شخصی بدهد و به امید خدا رهایش کند ؟ آیا مافیای قدرت و فولاد پشت این جریانات نیستند ؟ بالاخره نفهمیدیم شرکت خصوصی می شود یا خیر ؟؟ از تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی هم بی اطلاعیم و ….   به امید دیدار با رفتاری خداپسندانه و صادقانه با مردم مبارز ، انقلابی ، ولایت مدار و فرهیخته شهرستان بافق . والسلام .والعاقبه للمتقین

امضاء محفوظ

۹ نظر

 1. علی محمد می‌گه:

  سلام به دوست عزیز و همشهری گرامی
  {جانا سخن از زبان ما می گویی}
  با تشکر فراراوان

 2. کریمی می‌گه:

  اتحاد اقای استاندار و فرهمند اتحاد معنا داریست .فکر کنم اقای استاندار برای اباد کردن ابرقوه به همکاری اقای فرهمند نیاز دارد.

 3. سهیل می‌گه:

  باتشکر فراوان.عزیزم کی دیدی جواب مردم را بدهند که الان انتظار جواب داری؟آقای فرهمندم واسه انتخابات از عیدی حرف زده که جای تاسف دارد.

 4. بافقی می‌گه:

  ازقدیم گفتن ماهی روهروقت ازآب بگیری تازه است یابه قولی جلوضررروهروقت بگیری منفعته مابایدازاین کارممنون باشیم وخواهان خواسته های به حق خودباشیم و ازهمین الان م که عملیات گازرسانی شروع شده بیشتر پیگیر باشیموسعی کنیم بااتحادوهمدلی بامسئولین شهربه دنبال آبادانی شهرمون باشیم نه به دنبال سنگ اندازی وازمسئولین مرتبا بخواهیم جوابگوباشند

 5. دهقان می‌گه:

  از آقای فرهمند می خواهم در مورد بند ۳ توضیح دهند

 6. سهیل می‌گه:

  آقای بافقی اول اینکه برو ببین عملیات گاز رسانی شروع شده یا بازم سرکاری دوما ما از مسئولین جاوب میخواهیم اما دریغ از یک جواب

 7. بافقی می‌گه:

  نباید این مسئله را فراموش کنیم که بنا بر قانون نمایندگان سمت اجرائی ندارند. به نظر من فرهمند نسبت به دیگر نمایندگان این حوزه قبل از این بسیار فعال بود و نباید فراموش کرد که فعالیت های بسیاری در کمیسیون کشاورزی که وی نایب رئیس آن بود انجام شد
  مواضع وی در مورد اتفاقات بافق نیز بسیار شفاف بود

 8. رجبیان می‌گه:

  اقای بافقی شما بافقی نیستی ابرقویی هستی به علت خشم مردم بافق از عملکرد استاندار و فرهمند ابرقویی یا مردم رای نمیدهند اگر بدهند دخیل عباس شانس بیشتری داره

 9. بافقي ديگر می‌گه:

  خیلی جالب یادمه تو این درگیریا که شد یکی نظر داده بود من ریشمو میزنم اگه فرهمند بتونه یه مدیر بومی واسه سنگ آهن بزنه اون موقع که فرهمند جلو استاندار وایساد و اومد و درگیریارو تموم کرد و یار احمدی رو گذاشتند این دوتا با هم نبودن حالا با هم یکی شدند؟ چرا ما بافقیا بی انصاف شدیم حالا که نه دخیل عباس بافقیه نه فرهمند پس چرا دوباره جبهه گیری میکنیم؟مگه اون شب بعد از درگیریا تو مسجد نبودین ؟آقای رجبیان اون آقای بافقی رو میگین ابرقوییه نکنه شما هم مهریزی هستین ؟ ولی ما که بافقی هستیم خوب میدونیم چی به چیه؟