یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۷:۱۴ قبل از ظهر

اردکان و ادعاهای مالکیتش تمامی ندارد؟!!!

کد خبر: 28716
تعداد بازدیدکننده: 97
تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۲

IMG_1491

شاید نوشتن این سطور و چاپ شدنش در هفته ای که قرار است بزرگترین رویداد فرهنگی شهر و حتی استان یعنی کنگره وحشی بافقی برگزار بشود آنچنان جایگاهی نداشته باشد و فکر دلسوزان بافق را به خود مشغول کند اما شاید نگفتن و ننوشتن و تعلل در اطلاع رسانی هم کار درستی نباشد وکار از کار بگذرد و بشود آنچه نباید.

داستان چادرملو و D19  و بندر خشک و هزاران داشته ای که امروز فقط نامی از آن باقی مانده و ثمره اش عاید دیگران شده را که به خاطر دارید؟ دل خوش بودن به نامه نگاری و پی گیری و امروز برو فردا بیای اداری راهم که چشیده ایم و جز افسوسی از این مذاکرات بی نتیجه چیزی دستگیرمان نشده را چطور؟

یک بار یا چند بار گفتن از طریق تریبونهای مختلف و بعد طومار نویسی و یک روز و چند روز داغ شدن تضییع حقوق شهری که از کم برخوردارترینهای استان است هم که برایمان عادی شده و می دانیم رانت نفوذ و قدرت از همه اینها جلوتر است را هم کسی نیست که نداند!

ماجرای جاده گزوییه و یوز و محرومیت روستاههای همجوار از جاده مناسب و داستانش را که هم ساخته می شود هم نه و سناریویی که گوش فلک را کر کرده را هم فکر کنم فقط بچه های در جنین مادر باشند که ندانند.

شاید بگویید چرا اینقدر مقدمه چینی؟چرا راست نمی روی سراغ اصل مطلب؟ خوب آخر موضوع اینقدر کوچک نیست که براحتی بتوان گفت و شنید و نوشت!!!

تاریخ دارد تکرار می شود خبرهایی رسیده که به نتیجه نرسیدن پی گیریهای بازپس گیری آنومالی D19 خیال هم استانی هایمان در شهر همجوار یعنی اردکان را راحت کرده وبه این نتیجه رسیده اند که به هر نحو ممکن حیات وحش و مسائل محیط زیستی حوزه آبریز را جزء منطقه حفاظت شده کویر دره اجیر اردکان لحاظ کنند و برای این مهم درخواستی  داده اند و به نتیجه هایی هم رسیده اند تا نه تنها ماجرای این آنومالی برای همیشه تمام شود بلکه گستره منطقه حفاظت شده ای که در خاک بافق است به یمن ریاست نماینده اردکان بر کمیسیون محیط زیست موجبات ممنوعیت هرگونه راهسازی و رفت و آمد را از بافق بگیرد و اگر روزی بافق بخواهد عملیات معدنکاری از زریگان گرفته تا بالا سر حسن آباد به انجام رساند بهانه در خطر بودن وحوش دره انجیر را سنگ راه کنند و در فرصتی مناسب ببُرند و ببِرند!!!

در اینکه چند و چون این شنیده و خبر چگونه است اطلاع دقیقی ندارم اما می دانم با نشستن و دست روی دست گذاشتن و نپرسیدن و نخواستن و حتی دلخوش به تکذیبهای دروغ بودن کار درست نخواهد شد پس باید چاره ای اندیشید.

محمد علی قاسم زاده

۱۸ نظر

 1. فریادبی صدا می‌گه:

  تا…….ازاین بهترنخواهیم شد

 2. بافقی می‌گه:

  آخه چراهیچ گونه اطلاع رسانی در این زمینه از سوی هیچ مسئولی انجام نمیشه؟امام جمعه عزیز؟فرماندارمحترم؟ نماینده مجلس؟ شورای شهر؟
  کاری نکنید که مردم خودشون وارد عمل بشن.

 3. مطلع می‌گه:

  حیات وحش به چهار مرحله تقسیم می شود ۱- منطقه شکار ممنون ۲- منطقه حفاظت شده ۳- منطقه پناهگاه حیات وحش ۴-منطقه پارک ملی. که این چهارمرحله از ۱تا۴ جهت ایجاد ضریب امنیت برای جانوران گوناگون است.حالا باتوجه به اینکه منطقه آریز بافق از شکار ممنوع به منطقه حفاظت شده در حال تغییر نام می باشد و منطقه درانجیر منطقه پناهگاه حیات وحش نام گرفته. احتمالا مسئولان اردکان جهت زیر سیطره بردن مناطق معدنخیز حوزه آریز بافق و سنگ اندازی کردن در حال تکمیل توطئه ای برای این کار هستند و من مطمئنم این آقایان دلشان به حال محیط زیست نمی سوزد فقط به فکر سود میلیاردی این منطقه هستند.

 4. علي می‌گه:

  جناب آقای قاسمزاده با سلام
  مطالب شما می تواند به واقعیت بپیوندد اگر به نقشه های مناطق چهار گانه سازمان محیط زیست نگاهی بیندازید ( http://www.doe.ir ) متوجه خواهید شد که اردکانیها همین بلا را بر سر اصفهانیها آورده اند آنها پارک ملی سیاه کوه که مقدار کمی از آن در خاک استان یزد و مقدار بیشتری از آن در خاک اصفهان قرار دارد را به راحتی از آن خود کرده اند و بنام پارک ملی سیاه کوه اردکان به ثبت رسانده اند و حالا چندین سال است که مسئولین اصفهان سعی دارند آنرا پس بگیرند اما تا کنون موفق به این کار نشده اند لذا این یک هشدار می تواند برای مسئولین بافق باشد تا به اسم یوزپلنگ و یا کرویدور حفاظتی یوز نگذارند منطقه شکار ممنوع آریز به پناهگاه حیات وحش دره انجیر یکی شود اگر مسئولین بافق می خواهند کاری انجام دهند با ارتقاء سطح منطقه شکار ممنوع آریز به منطقه حفاظت شده اولاً، یکی از بهترین زیستگاهها را حفظ کند دوماً از بلائی که بر سر اصفهان آورده شد جلوگیری نماید.

 5. محمد حسن می‌گه:

  دم اردکانیها گرم که از پس اصفهانیها بر آمدند

 6. علیزاده می‌گه:

  باسلام
  شوراهای شهر و شهرستان باید تدبیری بیندیشند
  امام جمعه و فرماندار و مابقی مسئولین باید حر کت کنند
  شورا یعنی مردم . هرکجا شورا هست مردم هستند و هرکجا مردم هستند شورا باید باشد.

  امروز نباید از حق بافق دفاع کرد امروز باید به هر شکل ممکن حق بافق را گرفت

 7. ابوالفضل می‌گه:

  باید مردم یه حرکتی انجام بدن تا مسئولین بالاتر حواسشون رو جمع کنند که ما با کسی شوخی نداریم…. فقط همین راه حلشه…*تــــــــمام*

 8. mohsen می‌گه:

  بخدا جز نفرین هیچ کاری از دستم بر نمیاد

  الهی هرکی تو این نظام مقدس به هر جا و هر فردی ظلم میکند دچار خسران دنیا و آخرت شود

  خواهشا امام جمعه پیگیری کند
  حجت الاسلام سلیمانی تمنا میکنم کمی درباره این مسئله پیگیر باشید

 9. علی می‌گه:

  اونا چندساله دنبال استان شدن اردکان هستند و پی ریزی چنین استانی
  زمینهای زیادی رو میطلبد یه جورائی منو یاد اسائیل و فلسطینیا میندازه اینکار اردکانیا

 10. بابا برقی می‌گه:

  ما منتظر اقدام امام جمعه هستیم.

 11. رضايي می‌گه:

  گوش اگر گوش من وناله اگر ناله تو…..آنچه البته بجایی نرسد فریاد است..مسئولین قرار نیست کاری انجام بدن

 12. ساسان می‌گه:

  سلام
  حداقل شورای شهر اقدامی انجام دهد
  با تشکر

 13. ميرسليماني می‌گه:

  امام جمعه اردکان جناب حسینی بافقی اینها رو میدونند ونماز اقامه می کنند؟نماز خوندن در اون شهر مباحه واقعا؟

 14. جواد می‌گه:

  اقای زارعزاده نمی خان تو لیست کاراشون اضافه کنن؟سایت مهریز چرا ساکته؟

 15. محمود می‌گه:

  پس بر همه مشخص شد که هیچ مسئولی به فکر مردم نیست و این طومار نوشتن وصحبتهای تریبونی فقط وقت تلف کردن است حالا که حجت بر مردم تمام شده و تمام راههای ممکن را طی نموده اند بهتر است تا قبل از اینکه استاندار عوض شد مردم به صحنه بیایند و خودشان چند نفر نماینده معرفی کرده تا پیگیری این مسئله باشند و دیگر به هیچ وجه مردم نباید به وعده های هیچ مسئولی دل خوش کنند اگر خوشبختی نسل آینده ی بچه های بافق را می خواهند

 16. ساسان می‌گه:

  بزرگان اردکان حریف اصفهان نمیشوند
  سنگ اهن بافق را به اصفهان می دهند و سنگ اهن چادر ملو را خودشان بر می دارند
  اسب تازانی اردکانی ها برای ما بافقی های متفرق می باشد

 17. ghjtrd می‌گه:

  ساسان کیفیت سنگ اهن بافق بالاتره بعدشم چادرملو به اردکان نز دیکتره چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 18. شورای شهر بافق می‌گه:

  با سلام و عرض ادب
  اعتراضی رسمی طی نامه به فرماندار بافق ارسال شده و عنوان شد مسئولیت هرگونه اقدامی به عهده ایشان است و همچنین پیگیر خواهیم بود.
  درضمن فرماندار باید رئیس محیط زیست و منابع طبیعی را از شهرستان بافق انتخاب کند.