جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۱۸:۴۳ بعد از ظهر

بهره برداری از بزرگترین طرح فولاد استان یزد با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن در سال

کد خبر: 28758
تعداد بازدیدکننده: 102
تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۲

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت یزد گفت :  پروانه بهره برداری شرکت آهن و فولاد ارفع به ظرفیت سالیانه ۸۰۰ هزار تن شمش فولاد و ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی که بزرگترین واحد صنعتی در زمینه تولید محصولات فولادی استان می باشد در اردکان یزد صادر گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت یزد محمد مهدی زارع گفت: شرکت آهن و فولاد ارفع که در زمینی به مساحت ۸۶۶۹۵۰ مترمربع و زیربنای از ۱۱۶۵۷۰ مترمربع و سرمایه گذاری ارزی بالغ بر ۱۳۳ میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی ۳۲۲۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است در حال حاضر اشتغال ۸۲۵ نفر بطور مستقیم و ۵۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم آورده است.
زارع افزود: پیمانکار عمده بخش احیاء مستقیم شرکت آهن و فولاد ارفع ،‌ایریتک – ایراسکو و پیمانکار عمده بخش فولاد سازی شرکت MCC چین می باشد.
رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت یزد خاطر نشان کرد:  که بهره برداری از این طرح عظیم فولادی استان ، علاوه بر اشتغال زایی در منطقه، زمینه ایجاد صنایع بالا دستی و پایین دستی همچون قطعه سازی، مواد نسوز، فروآلیاژها، واحدهای آموزشی و غیره را فراهم می کند. همچنین، فولاد خام تولید شده به مصرف واحدهای تولید نورد خواهد رسید و متعاقب آن، صنایع ساختمان سازی، پل سازی وغیره رشد خواهند کرد

 

۳ نظر

 1. علی می‌گه:

  سنگ اهن در کنار ما.فولاد در جایی دیگر .بخدا از این وضع نماینده ما دخیل و مهریز سود می برند تا فولاد مهریز راه نیفتد ما نه گاز داریم نه فولاد ونه راه و نه پزشک متخصصو….

 2. جواد می‌گه:

  ببینید از برکت وجود معادن بافق به کجاها که نرسیدن
  افسوس وصد افسوس

 3. جواد می‌گه:

  ببینید از برکت وجود معادن بافق به کجاها که نرسیدن
  افسوس وصد افسوس به حال ماها