پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱:۴۶ قبل از ظهر

علت کمبود منابع انسانی و عدم توسعه بافق در چیست؟

کد خبر: 28766
تعداد بازدیدکننده: 147
تاریخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۲

همه ما بافقی ها همیشه از محرومیت های شهرمان در رنج و حسرت هستیم در حالی که همه می دانیم علت اینکه نتوانسته ایم جایگاه خود را داشته باشیم این است که سیاستمداران قوی در بدنه  وزارتخانه ها و سطوح مختلف استان نداریم ولی هیچ وقت فکر نکردیم چرا وزیر و سیاستمدار بافقی نداریم ؟

یکی از علل  عدم پیشرفت  بافق و نداشتن نیروی کار امد این است که کمتر به فکر تحصیلات فرزندانمان بوده ایم و همیشه دانش اموزان بافقی از مدارس و دبیرستان های خوب برای تحصیل محروم بوده اند و ما مردم بافق هیچ گاه در فکر ساخت مدرسه و  تجهیز ان نبودیم .

از قدیم پول پس انداز کردیم و همیشه به فکر روز مبادا بودیم  ولی هیچگاه  خرج تحصیل فرزندانمان نکردیم در حالی که مردم  شهر های دیگردر نهایت تنگدستی بچه های خود را به بهترین مدارس فرستاده و بهترین دکتر و مهندس را به این اب و خاک تحویل داده اند .

دلیل دیگر ان است اعتماد به نفس نداریم و همدل یک صدا  نیستیم  و هنوز سر ده و بن ده/ میدان و محله/ بافق و بهاباد  / بافق و کوهستان داریم و نتوانسته ایم  با وحدت  و دوستی نخبگان  دیار خود را پرورش بدهیم و انان را برای پست های مهم کشوری و لشکری و سطوح مختلف استان اماده و تربیت نماییم .

در حالی که اگر نیم نگاهی به شهر پر اوازه و تاریخی خود بیندازیم می بینیم فرهیختگان بسیاری داریم اما افسوس که انها را پرورش نداده ایم  و با هم ارتباط نداریم و متفرق هستیم .

اگر  سوابق کاری بعضی از سیاسیون مملکت را بررسی  کنیم  خواهیم دید که این بزرگواران از زادگاه خود پرورش و رشد یافته اند و افتخاراتی را برای خود و برای میهن عزیزمان به ارمغان اورده اند که اسامی  بعضی از ایشان را ذکر میکنم .

اقای سید محمد خاتمی/زاده اردکان /نماینده مردم اردکان و میبد دراولین دوره  مجلس شورای اسلامی

اقای دکتر  حسن روحانی/زاده سرخه سمنان/نماینده مردم سمنان دراولین دوره  مجلس شورای اسلامی

اقای اسحاق جهانگیری/زاده بافت کرمان/نماینده مردم بافت و جیرفت در مجلس شورای اسلامی /معاون رئیس جمهور

اقای بابایی/زاده همدان/نماینده مردم همدان/وزیر اموزش و پرورش

اقای رحیمی /زاده استان کردستان /نماینده مردم کردستان/معاون رئیس جمهور

مرحوم اقای محمد علی صدوقی /نماینده مردم یزد /امام جمعه فقید یزد

تهیه و تنظیم : علیرضا رنجبر بافقی

ALIREZA_RANJBAR@YAHOO.COM

۸ نظر

 1. حسین می‌گه:

  آقای رنجبر
  پاراگراف دوم و سوم مطلبت بسیار به جاست. توی بافق هرکی بخواد درس بخونه سنگ میندازن جلوی پاش و هزار و یک مشکل براش درست می کنن تا نتونه به خیال خودشون جای اونا رو بگیره. به نظر من مهمترین دلیل عدم پیشرفت بافق همینه. متاسفم برای شهرمون و مردمش که همه چیز رو فقط برای خودشون می خوان و حاضر نیستند برای آبدانی شهر خودشون کمی به دیگران هم میدون بدن!!!!!!!

 2. شمس می‌گه:

  سلام به دوست خوبم جناب آقای رنجبر
  درست وبجا میفرمایید ولی چه کنیم که یک دست صدا ندارد تا ادارات مرتبط با تحصیل نخواسته باشن هیچ کار خاصی نمیتوان انجام داد تشریف ببرید در دانشگاهای سطح شهر وضع تحصیل دستتان میآید.

 3. مهریزی می‌گه:

  ناراحت نباشید اگه شما کسی را ندارید دخیل عباس را دارید

 4. عليرضا رنجبر بافقي می‌گه:

  با سلام و احترام
  از همه چهل و چهار نفر بازدید کننده تشکر می کنم
  منتظر نظراتتان هستم

 5. بیکار می‌گه:

  دلیلش سنگ اهنه وقتی برجی دومیلیون حقوق میدن دیگه کی میره دکترمهندس شه.

 6. بانو می‌گه:

  باسلام همه دوستان درست میگن ولی وقتی مسئولین همکاری نمیکنن مردم کاری از دستشون بر نمیاد…

 7. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  جناب رنجبر عزیز
  سلام
  اقایانی را که نام بردید در اینکه در بی عدالتی ها و تبعیضها مخصوصا از طرف اردکان زادگاه خاتمی چقدر حساس یا بی تفاوت یا مشوق بوده یا خواهند بود جای سئوال دارد ولی می توانید رجال وشخصیتهای بافقی را هم در کتاب مفاخر بافق مطالعه فرمایید.یادتان باشد حاکمی چونان محمد تقی خان بافقی حدود ۵۰ سال یک تنه بر یزد حکمرانی نمود و حکومت بازماندگانش تا به امروز یعنی حدود ۲۵۰ ادامه دارد و این به مدد عدالت خواهی و روح مردمسالاری و تقوای او بود ولی هنوز ۸ سال از ریاست جناب خاتمی نگذشته که اردکان و اقوام درجه یک او دست اندازی و تجاوز به قلمرو شهرهای اطراف را شروع کرده اند و ایشان سکوت کرده است.آیا تاریخ امثال ایشان را جونان خان بافقی جاوید وماندگار خلق نگه خواهد داشت؟؟؟؟هیهات ….هرگز… ضمنا به این پرسش کمی بیندیشیم که مردم بافق با فرهیختگان و ادیبان و اساتید وحتی متعصبین به بافق چه برخوردی داشته اند؟آنها را رانده اند یا بر سر گذاشتند؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. عليرضا ب. می‌گه:

  با سلام خدمت آقای رنجبر
  ممنون از نکات خوبی که اشاره کردید.ضمنا مسئولین سیاسی و فرهنگی شهر در این مقوله نقش بسزایی دارند.