سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۹:۲۷ بعد از ظهر

فعالیت های مختلف پست بافق تشریح شد

کد خبر: 28926
تعداد بازدیدکننده: 60
تاریخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۲

رئیس پست بافق، با تبریک ۱۷ مهر روز جهانی پست، گفت: پیشینه پست در ایران را می توان به ۳ دوره تقسیم بندی کرد که نخستین فعالیت و تشکیلات قرن ها پیش و در زمان هخامنشیان صورت گرفت.
عباس زارع بیدکی، ادامه داد:  دومین دوره پست ایران نیز مربوط به سال ۱۲۵۸ که کشور دارای ۷ خط اصلی و ۵ خط فرعی پستی بود و در زمان میرزا تقی خان امیرکبیر  تحولات تازه ای در پست اتفاق افتاد و در سال ۱۲۸۸ وزارت پست با نام وزارت پست و تلگراف و تلفن شکل گرفت.
IMG_10005789
وی افزود: دروه سوم همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بود که تحولات عظیمی در پست اتفاق افتاد و عمده آن از سال ۱۳۶۷ با حذف ساختارهای سنتی پست و ایجاد سرویس های جدیدی مانند؛ پیشتاز، سفارشی، پیک ویژه و غیره بود.
 رئیس پست بافق  با اشاره به تنوع سرویس های پستی، گفت: سرویس های پست؛ عادی، سفارشی، پیشتاز، بیمه پستی، مستقیم، تصویری، پست یافته، صوتی، تلفن۱۹۳، قراردادی، پست بار، دو قبضه(اعلامیه دریافت فرستندگان)، بازار الکتریکی و غیره از جمله خدمات پست هستند.
عباس زارع بیدکی ادامه داد: فعالیت های پستی در شهرستان نیز در دو بخش «صادره» و «وارده» انجام می شود که در بخش “صادره” مرسولات از شهرستان به سایر نقاط استان و کشور ارسال می گردد و در بخش “وارده” نامه ها و مرسولاتی که از سایر نقاط کشور رسیده در شهرستان توزیع می گردد.
وی دربیان عملکرد۶ماه نخست امسال افزود: در بخش صادره ارسال ۶ هزار و ۲۹۱ نامه عادی و ۱۸ هزار و ۶۴۱ پیشتاز و یک هزار و ۲۸۰ مرسوله سفارشی ارسال گردیده است.
وی در بیان دیگر خدمات پست بافق عنوان کرد: توزیع ۵۲ هزار و ۸۰۷ قبض تلفن ثابت و ۲ هزار و ۲۰۰ برشور آگهی و ۲ هزار تمبر یادگاری و بیش از ۲هزار و پانصد بسته فروش اینترنتی را نیز داشته ایم.
رئیس پست بافق گفت: علاوه بر موارد فوق نصب پلاک کدپستی منازل، ارسال امانات پستی، تاییدیه پستی، فروش سی دی های مهارت زندگی، اظهارنامه مالیاتی از دیگر خدمات جانبی است.
عباس زارع بیدکی، به بخش مرسولات و خدمات وارده اشاره و خاطرنشان کرد: توزیع ۲۸ هزار و ۳۵۲پست پیشتاز و ۵ هزار و ۴۹۳ سفارشی و ۲۶ هزار ۷۵۱ نامه عادی و ۳۸ هزار و ۱۵۲ مطبوع و ۲۲۸ امانت ارسالی توزیع گردید.
وی یادآورشد: توسعه فرهنگ پست در بین مردم برای استفاده از خدمات پستی مهمترین هدف ما هست.
IMG_100005798

۳ نظر

 1. محمد می‌گه:

  باتشکر از پرسنل زحمت کش اداره پست بافق

 2. ایمان.بهاباد می‌گه:

  اقایزارع چراامارپست شهرستان بهابادراازبافق تفکیک نکردی این امار برای دوشهرستان بوده.لطفااصلاح.کنیدمیزریاست وفاندارد

  • ا می‌گه:

   با سلام دوست عزیز آمار فقط مربوط به بافق است وآمار بهاباد جدا از بافق می باشد ملاک نیز دفتر بهاباد است که هیچگونه آماری از بهاباد گرفته نشده است.