یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۰:۰۹ قبل از ظهر

ارائه ۲۹۵ هزار نفر ساعت آموزش فنی‌وحرفه‌ای در بافق

کد خبر: 290
تعداد بازدیدکننده: 140
تاریخ: ۱۱ دی ۱۳۹۰

کاظم ناظمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: در سال جاری ۲۹۵ هزار و ۲۰۱ نفرساعت شامل ۱۸۵ هزار و ۷۱ نفرساعت در بخش ثابت، ۴۲ هزار و ۶۷۷ نفرساعت در بخش سیار، ۴۲ هزار و ۱۲۴ نفرساعت در آموزش صنایع و ۲۵ هزار و ۳۲۹ نفرساعت در روستاها آموزش صورت گرفته است.
وی بیان کرد: این آموزش‌ها در یک‌هزار و ۶۶۶ نفر دوره و ۱۸ رشته و در قالب ۱۰۳ دوره شامل ۳۶ دوره در بخش ثابت، ۳۶ دوره در بخش صنایع، ۱۹ دوره در بخش سیار و ۱۲ دوره در روستاها برگزار شده است.
ناظمی تعداد گواهینامه مهارت صادر شده در این مرکز در ۹ ماه سال جاری را یک‌هزار و ۵۰۸ گواهینامه عنوان کرد و افزود: ۶۰۲ گواهینامه در بخش آموزش در صنایع، ۵۱۲ گواهینامه در بخش دولتی، ۲۱۱ گواهینامه در بخش سیار و ۱۸۳ گواهینامه در بخش آموزش در روستاها صادر شده است.
ناظمی بیشترین آموزش و بالاترین آمار صدور گواهینامه را مربوط به رشته برق اعلام کرد و گفت: در رشته برق در این مرکز ۲۴۵ نفر آموزش دیده و برای ۲۱۴ کارآموز کارت مهارت صادر شده است.
وی یادآور شد: در سال جاری ۱۳ رشته آموزشی از قبیل کاربر GPS، کمک نقشه خوان صنعتی، نصب و سیم‌کشی مدارات الکتریکی ساختمان، لوله‌کشی گاز خانگی و تجاری، شیرینی پزی، کاربر PLC درجه دو، خیاطی، اقدامات اولیه در حوادث و حریق، تعمیر و سیم پیچی موتور و ایمنی برق در این مرکز راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: تاکنون برای این رشته‌ها ۳۹ دوره در قالب ۶۳۳ نفر دوره برگزار شده است.