دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱:۰۱ بعد از ظهر

حفظ محیط زیست متضمن تداوم حیات انسان است

کد خبر: 29266
تعداد بازدیدکننده: 99
تاریخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری “احمد کمالی”در مراسم اختتامیه نمایشگاه محیط زیست که شب گذشته در محل سالن مرحوم امراالهی دبیرستان نمونه آیت الله خامنه ای برگزار شد،درسخنانی کوتاه به اهمیت حفظ محیط زیست بعنوان راه تضمین حیات بشری  اشاره کرد.

فرماندار اردکان گفت:امروزه خطرات زیست محیطی زیادی حیات بشر را به مخاطره انداخته است که رشد افسار گسیخته صنعت به این امر دامن زده و روزبه روز آن را تشدید می کند.به نظر می رسد تنها راه مقابله با مخاطرات زیست محیطی و بیماریهایی که از این راه سالیانه جان تعداد زیادی از انسانها را می گیرد حفظ و توسعه محیط زیست است یعنی نه تنها باید وضعیت موجود را نگهداری کرد بلکه باید برای رشد و توسعه آن برنامه ریزی کرد.

فرماندار اردکان ضمن تقدیر از زحمات دوستداران محیط زیست و کسانی که برای احیای این ودیعه الهی تلاش می کنند گفت:اهمیت حفظ محیط طبیعی در کویر از بقیه نقاط کشور بیشتر احساس می شودونقاط بکر موجود در کویر مثل سیاهکوه و دره انجیر بعنوان پارکهای حفاظت شده ودیعه های ارزشمند الهی برای حفظ حیات کویر است که اگر این مناطق دچار دست خوردگی یا تخریب بشری از طرق مختلف مثل شکار،استخراج معادن و…شود حیات این منطقه به شدت تضعیف می شود.

در این مراسم همچنین “حجت الاسلام منصوریخواه”رییس شورای اسلامی شهر باتاکید بر اهمیت حفاظت از محیط زیست از دغدغه مقدس تمامی کسانی که در این مسیر تلاش می کنند تقدیر کرد.

گفتنی است نمایشگاه محیط زیست به همت انجمن دوستداران محیط زیست اردکان و با همکاری کلیه ادارات و ارگانهای دولتی بمدت یکهفته در اردکان برگزار شد.

۱ نظر

  1. مطلع می‌گه:

    فرماندار محترم شهرستان بافق بفرما این هم سخنان زیبای فرماندار اردکان در ارتباط با محیط زیست. پشت پرده این ماجرا چه سودی برای اردکان خوابیده الله اعلم. تا قسمتی از محیط زیست شهرستان بافق را بنام اردکان نکرده اند بجنبید.