سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۲:۲۴ قبل از ظهر

هدف از مصاحبه برای استخدام در هتل سنگ آهن رفع تکلیف بود یاواقعی؟!!!

کد خبر: 29306
تعداد بازدیدکننده: 121
تاریخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۲

چندین سال بود که به همت مرحوم دهستانی کار ساخت هتل شرکت سنگ آهن شروع شده و بالاخره زمزمه های راه اندازی و شروع به کار آن در اینده نزدیک به گوش همشهریان عزیز رسید. ساخت و راه اندازی چنین هتلی در شهر ما مزایای فراوانی داشته و در آینده نیز خواهد داشت. در زمان ساخت اشتغال موقت جوانان بیکار و ورود سرمایه هزینه شده به چرخه اقتصاد شهر و هنگام راه اندازی نیز استفاده مردم و ادارات از فضای آن، ارتقاء جایگاه گردشگری شهرو بکار گیری تعدادی از متقاضیان کار در مجموعه کاری هتل و موارد دیگر از مزایای غیر قابل انکار وجود هتل در شهر می باشد.
نکته ای که باعث نگارش این چند خط گردید ، نحوه جذب نیروهای مورد نیاز این هتل می باشدکه به چند نکته زیر اشاره نموده و قضاوت را به عهده خوانندگان می گذارم:
۱- اینجانب به مسئولین شرکت سنگ اهن و یا شرکت پیمانکار این حق را می دهم که با توجه به نیازشان و طبق صلاحدید مدیریت اقدام به جذب نیرو نمایند.حتی اگر افرادی را ازقبل مد نظر داشته باشند ویا آموزش داده اند.
۲-اینکه ظرفیت پذیرش نیروی کاری جهت کار در هتل بسیار محدود است نیز بر کسی پوشیده نیست و و نباید انتظار داشت که مشکل بیکاری جوانان با یک یا دو دوره استخدام در هتل و امثال آن حل شود.
۳-طبق گفته های مردم و افرادی که اطلاع موثق دارندو از شواهد امر و همچنین نحوه عملکرد شرکت سنگ اهن و پیمانکار کاملا مشخص بود که با یک چنین گزینشی به هیچ وجه نمی توان شایستگی متقاضیان کار در هتل را تشخیص داد چرا که همه می دانیم که آزمونها و مصاحبه های استخدامی روشهای مشخص و استانداردی دارد که در همه جا از آن استفاده می شود.
۴- این که شما بخواهید از بین ۲۰۰۰ نفر متقاضی (به گفته پیمانکار هتل) و با یک مصاحبه حضوری دو دقیقه ای برای گزینش ۴۰ نفر اقدام نمائید آن هم در یک محیط نامناسب (یک زیر زمین کوچک با انبوهی از جمعیت و فشار های وارده به مصاحبه شونده و مصاحبه کننده)واضح است که تنها ملاکهای سطحی و ظاهری و نه توانایی علمی و عملی شخص مشخص می شود.مگر اینکه هدف فقط رفع تکلیف و برگزاری صوری این گزینش باشد
۵- بنده در ابتدای مطالبم برای شرکت سنگ آهن و پیمانکار این حق را قائل بودم که نیروهای مورد نظر خود را طبق صلاحدید انتخاب و استخدام نمایند. این امر نیاز به کمی شجاعت و مقدار زیادی احترام گذاشتن به شعور و وقت مردم و جوانان امیدوار به شرکت در یک رقابت واقعی و جوانمردانه داشت که متاسفانه در این مصاحبه حضوری و به ظاهر صوری چیز دیگری مشاهده گردید.
۶- در پایان به برادران مسئول در شرکت سنگ اهن یک توصیه دلسوزانه و برادرانه دارم که اگر این نحوه گزینش مد نظر شما بوده و راضی هستید خواشمندم که در رویه خود تجدید نظر نمائیدو اگر این رویه مورد تائید شما نمی باشد،جلوی این قبیل کارها و سهلانگاریها را درموارد بعدی بگیرید چرا که از اکثر مصاحبه شوندگان که می پرسیدیم این کار را ازچشم مسئولین شرکت میدیدند.
با تشکر
فتاحی

۱۶ نظر

 1. همشهری می‌گه:

  سلام اقای فتاحی وقتی شرکت سنگ اهن نیرو از یزد گرفته چه انتظاری از هتل دارید وقتی که بچهای بافق بیکارنند

 2. دهقان188 می‌گه:

  باید بودید و می دیدید که چه وضع افتضاحی در مصاحبه وجود داشت و انبوهی از زنان و دختران مردم در یک زیر زمین کوچک و بدون برنامه بهامیدی واهی ساعتها در انتظار می ماندندو بعد هم با یک یا دو سوال از سر رفع تکلیفی مواجه می شدند و بعد هم پرونده انها سر از…ل

 3. بافقی می‌گه:

  خواهشا پیگیری کنید مصوبه ای که رئیس مجلس باطل کرده و در مورد معادن چهار گانه بافق بوده چیه

 4. یکی از مصاحبه شوندگان می‌گه:

  من واقعا در تعجبم از نحوه مصاحبه گیری این پیمانکار.

  من تا حالا چندین مصاحبه برای ازمونهای مختلف رفتم و بی نظم ترین و بی برنامه ترین مصاحبه ای که شرکت کردم همین مصاحبه هتل سنگ آهن بود . و واقعا متاسفم .
  به نظر من پیمانکار محترم میتونست افراد رو خیلی گلچین تر کنه واسه مصاحبه و لازم نبود اینهمه رو دعوت کنه. خیلی از اون کسایی رو که من اونجا باهاشون اشنا شدم رشته تحصیلیشون کاملا بی ربط بود . پیمانکار محترم میتونست با یه برنامه ریزی خیلی ساده و یه کم تفکر به بهترین نحو مصاحبه رو برگزار کنه . نه اینکه انبوهی از جمعیت از صبح تا شب پشت در با زور و دعوا وارد اتاق مصاحبه بشن.

 5. بیکار می‌گه:

  من اگه پارتی داشتم الان سرکاربودم

 6. ناشناس می‌گه:

  باعث تاسف وبدبختی مابافقیهاست که جذب نیروبرای هتلی که سمبل شهرستان است به دست شرکت خصوصی سپرده شده است میبایست شرکت سنگ اهن شخصااقدام به جذب نفرات می کرد.

 7. س می‌گه:

  من هر ۵ نظر رو خوندم و با هر ۵ تاهم موافق بودم
  زمان مصاحبه من هم اونجا بودم و افرادی که اونجا بودن خیلی بد برخورد می کردن و این برخورد اصلا شایسته نبود.
  احترام که اصلا وجود نداشت
  برنامه ریزی در حد صفر اونجا موج می زد

 8. سارا می‌گه:

  چقدر ساده اید الان نیروهایش آماده هستند اصلا نیازی به مصاحبه نبوده. از قبل مشخص بودند

 9. غریبه می‌گه:

  آخه یکی نیست به بعضیا بگه : بابا همه چی خوشگلی نیست . یه خرده

  هم به توانایی افراد نگاه کنید بد نیست . والا …..

 10. لیسانسه می‌گه:

  به نظر من هدف از مصاحبه فقط و فقط رفع تکلیف بود و بس …

 11. الیاس می‌گه:

  ازاقای فتاحی که درمورد هتل نظر داشت اندبه عرض میرسانم از ۲۰۰۰نفری که ثبت نام نموده بوده اند حدود۱۸۰۰نفر الکی ثبت نام نموده بوده اند من خودم چندین نفر بازنشته را دیدم چندین نفررامیدانستم سرکارهستند رادیدم شماکه دراین خصوص نظر میدید خواهشن وقتی اونجابودید ومیدانستید که خیلی از کسانی که اونجابوده اندمشغول بکارند چرازاین موضوع حرفی نمیزند پس خواهشن اگردرمورد چیزی نظری میدید بی طرفان باش

 12. کارشناس می‌گه:

  بهتر بود سنگ آهن در مورد نیروها اقدام می کرد بعد کار واگذار می شد..

 13. عباسعلی می‌گه:

  وقتی مدیریت هتل به این بزرگی دست …. بیافته توقعی بیشتر از این نمیشه داشت

 14. مهدی می‌گه:

  به نظر من درسته زیاد جالب نبوده این جوری نیرو جذب کنند ولی خدایش افرادی که مصاحبه می کردند خبره بودن

 15. حنا می‌گه:

  سلام به نظرمن بیشتر کارهایی که مسئولین بافقی انجام میدهند مسخره بازی است فقط وفقط پارتی پارتی پارتی …………………

 16. حسین می‌گه:

  اینها همش اش به فکر خودشوند که با پارتی بروند سنگ اهن بعه
  فکر نیرو بومی نیستند فقط به فکر خودشون هستند اره