پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۳:۲۵ بعد از ظهر

از بودجه ملی برای معرفی وحشی بافقی هزینه کنید

کد خبر: 29710
تعداد بازدیدکننده: 202
تاریخ: ۰۸ آبان ۱۳۹۲

یک خواهش از فرماندار محترم بافق جناب  اقای مهدی  دهقان خاوری :

با عنایت به خبر منتشر شده مبنی بر توسعه پارک وحشی بافقی در شهر یزد بر فرماندار عزیز و همه مسئولین محترم شهرستان بافق لازم است با توجه به مشکلات فراوان به ویژه در بعد فرهنگی  شهرستان بافق  اگر بودجه ای موجود است در راه توسعه فرهنگی وعلمی شهرستان هزینه فرمایند. در سال ۱۳۸۹ که با جمعی از دوستان از خانه وحشی بافقی بازدید کردیم یکی از همراهان دیوان وحشی بافقی را طلب کرد که در خانه وحشی بافقی موجود نبود.ما در چنین شهری از یک موزه خوب و خانه مفاخر بی بهره هستیم.انجمن شب شعر فعال نداریم هیچ آموزشگاهی برای آموزش موسیقی وکارهای هنری در دسترس جوانان نیست. کتاب تذکره شعرای بافق که توسط یکی از نویسندگان وشاعران بافق آماده شده و هنوز به چاپ نرسیده است.

مدارس بافق ازابتدایی تا دبیرستان اوضاع مناسب ندارند وضعیت پذیرفته شدگان در کنکور سراسری خوب نیست .دانشگاه دولتی نداریم. دانشگاه آزاد مشکلات عدیده دارد ودیگر معضلات  ومشکلات که اگربیان شود مثنوی ۷۰من کاغذ خواهد شد لذا ازشما می خواهم بودجه شهر را درشهرستان بافق هزینه فرمایید.

پیشنهاد این است اگر مسئولین شهر بتوانند از بودجه ملی برای معرفی شاعر شهیر قرن دهم کمال الدین محمد وحشی بافقی هزینه کنند خیلی بهتر است .باتشکر.

“علیرضا رنجبر بافقی”

Alireza_Ranjbar@yahoo.com

۹ نظر

 1. بانو می‌گه:

  پیشنهادبجا وبسیار عالی میباشد

 2. حق گو می‌گه:

  بسیار به جا فرمودید جناب رنجبر
  بیشتر بنویسید لطفا
  با تشکر

 3. محمد فتوحي بافقي می‌گه:

  باتشکر ازآقای رنجبر.خیلی کامل منطقی وزیبا بود.
  مشکلاتی که بیان شدواقعا کمبودهای شهر ماست وکسی نیست که این مشکلات وموانع رابرطرف کند اگر مسؤولین این پیشنهاد رو عملی کنند خیلی عالی می شه.بازهم ممنون.

 4. ع.ب می‌گه:

  با سلام و تشکر از آقای رنجبر
  بنده هم با نظر ایشان موافقم.اگر بودجه ای فرهنگی موجود است اولویت باید این باشد که در خلاءهای فرهنگی شهر بافق هزینه شود سپس در جاهای دیگر برای شناساندن بافق و مفاخر آن هزینه شود.

 5. فاطیما می‌گه:

  پیشنهاد خوبی بود. به امید پیگیری مسئولین

 6. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  درودها جناب رنجبر عزیز
  نظر بسیار زیبا و متینی را ارائه فرمودید و حق همان است که نوشته اید.فقط چند نکته را خدمتتان می نویسم:

  ۱-اینجانب قبلا پیشنهادی را دادم که که با عنایت به وجود مدفن وحشی بافقی در یزد و خانه او در بافق این آمادگی هست حظیره ای به یادبود وحشی بافقی احداث نمایم ولی هیکس پاسخی نداد وتنها یکی از دوستان بافقی همان زمان در مطلبی دیگر نوشتند میرسلیمانی افراطی است و قلمش افراطگراست!!!!حالا خودتان قضاوت فرمایید با وجود چنین دیگاه ها و عکس العملهایی می شود از خودمان مایه بگذاریم؟
  ۲-در سال ۱۳۶۴ که بنده جهارم دبیرستان بودم نامه ای تهیه و به امضا چندین نفر از دبیران محترم بافق هم رسانده و به هیات نظارت بر تالیف کتب درسی ارسال نمودم تا نمونه شعر هایی از وحشی بافقی در کتاب درسی دبیرستانها درج گردد.البته اشعار او قبلا وجود داشت ولی در اوایل انقلاب نمی دانم به نظر کدام نفهم و نادانی از کتابها حذف شد!!!هیات هنامه را جواب و قول دادند موضوع را مطرح نمایند و دیگر کسی پیگیری نکرد که نیجه چه شد.خوب است دوستان ما در آموزش وپرورش محترم دارالشجاعه و نیز استان این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری نمایند تا دینی فرهنگی که بر دوش آنان نسبت به بافق و ادبیات ایران است ادا شود.نمی دانم چرا حتی در همایش ملی وحشی بافقی هیجیک از آقایان چنین موضوع مهمی را اشاره نکردند؟؟؟؟؟؟؟جناب خاوری هم می توانند مثمر ثمر باشند و الحمدلله هزینه مالی هم ندارد.
  ۳- از حدود سی سال قبل تندیسی از وحشی بافقی در پارک بزرگ ملت در تهران وجود دارد .آقای شهردار با توجه به ارتباطاتی که قبلا در شهرداری تهران داشته اند می توانند نصب تندیس او را در سایر پارکها و نیز فرودگاه های مهرآباد و امام و ترمینالهای مسافربری در پایتخت و نیز نصب در شهرمان با کمک از شهرداری تهران پیگیری و اقدام نمایند تا ثابت شود انتخاب شهردار عزیز بدور از حکمت ومصلحت نبوده
  با کمال احترام.سید محمد میرسلیمانی بافقی

 7. یک شهروند بافقی و کارمند سنگ آهن می‌گه:

  هم پیشنهاد آقای رنجبر بسیار عالی می باشد هم نظرات ارائه شده قابل تحسین. این کار می تواند با همکاری شهردار محترم و همچنین مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن بافق به نحو احسنت انجام شود و این عزیزان مطمئن باشند ما مردم بافق دعا گوی آنان خواهیم بود.

 8. عليرضا رنجبر بافقي می‌گه:

  از تمام عزیزان به ویژه جناب اقای میرسلیمانی بافقی شاعر خوش ذوق دیارمان متشکرم

 9. ف_رنجبر می‌گه:

  باتشکرازآقای رنجبرپیشنهادبسیارخوبیست ولی کو گوش شنوا!!!!!
  انشاالله که مسئولین توجه فرمایند