شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۵:۲۲ قبل از ظهر

فرماندار بافق از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بازدید کرد

کد خبر: 29729
تعداد بازدیدکننده: 154
تاریخ: ۰۹ آبان ۱۳۹۲

فرماندار بافق از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بازدید کرد.
” خاوری” به همراه رنجبر- معاون فرماندار، از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بازدید نمود و با نحوه فعالیت این اداره آشنا شد.
در این بازدید، فرماندار ضمن بازدید و گفتگو با رییس و کارکنان اداره در جریان روند اجرایی امور و مشکلات موجود قرار گرفت.
ابوالفضل دلاوری پور حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی و تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی و اخذ سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران را از وظایف اداره منابع طبیعی برشمرد.
وی حفاظت خاک و آب، ایجاد فضای سبز و جنگلکاری، بهبود و اصلاح مراتع، تثبیت شن های روان و بیابانزدایی و … را از دیگر فعالیت های این اداره ذکر کرد.
در ادامه، فرماندار به همراه رییس، معاون و کارشناسان بیابان اداره منابع طبیعی از پروژه بیابانزدایی گودگوار این شهرستان و روند فعالیت و اجرای عملیات بیابان زدایی در این منطقه بازدید نمودند.
خاوری در زمینه تخصیص اعتبار لازم برای ادامه کار قول مساعد داد.
گفتنی است عملیات بیابانزدایی و تثبیت شن های روان در منطقه گودگوار از سال ۱۳۸۷ با وسعت ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار در طرح پیش بینی شده و با کاشت گونه های مقاومی چون تاغ آغاز شده است که تاکنون ۵۳۹ هکتار از اراضی حساس به فرسایش  واقع در این منطقه بیابان زدایی گردیده است.

۱ نظر

 1. روح الله می‌گه:

  با سلام
  از بافق فردا خواهش میکنم پیگیری گاز به بافق را بکنند هرچند در حیطه کاریتان نمی باشد اللخصوص از فرماندار آقای خاوری پیگیر باشید!چرا که ایشان به عنوان بالاترین مسول قول دادند که مردم عزیز بافق زمستان امسال را باگاز بخاری روش میکنند!!!؟؟؟
  ولی میبینید که زمستان از راه رسید و از گاز خبری نشد؟؟؟؟؟؟؟
  از بافق فردا خواهش میکنم هر از گاهی از مصوبه های دولت قبلی چه آنهای که در حال انجام است مثل جاده بافق – یزد کارخانه اساس که هنوز خبری از آن نیست بلکه کارخانجات تعمیرات بافق را نیز کوچک کرده اند و خیلی از طرحهای دیگر
  با تشکر