جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶:۲۹ قبل از ظهر

نخستین عمل جراحی لاپاراسکوپیک در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) شهرستان بافق با موفقیت انجام گردید(تکمیلی)

کد خبر: 30080
تعداد بازدیدکننده: 1305
تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۲

با عنایت به الطاف الهی  و در ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و با همت و مساعدت مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی و پیگیریهای بی شائبه مسئولین شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بافق چندی پیش یک دستگاه لاپاراسکوپی خریداری و به بیمارستان بافق اهداء شده بود .

MTB_0138

به گزارش روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی صبح  سیزدهم آبانماه و با حضور قائم مقام مدیریت شرکت  دکتر حسین محمد میرزائی در بیمارستان ولیعصر (عج) بافق و برای اولین بار در این شهرستان ، نخستین عمل جراحی به روش لاپاراسکوپیک توسط دکتر سید محمد میرغنی زاده بافقی و تیم پزشکی و جراحی همراه  در این شهرستان با موفقیت انجام گرفت .

MTB_0282

شایان ذکر است اعمال جراحی نظیر برداشتن کیسه صفرا ، آپاندیس ، جراحی روده بزرگ ، طحال ، معده و تشخیص و درمان علل مختلف ناباروری را می توان از مواردی نام برد که به روش لاپاراسکوپیک صورت می پذیرد و این نوع عمل جراحی ( لاپاراسکوپیک ) که عمل جراحی بسته نیز نامیده می شود نیاز به ایجاد برش وسیع در شکم نبوده و ضمن به حداقل رسیدن خونریزیهای جراحی ، زمان بهبود بیمار نیز سریعتر می شود .

MTB_0339

 قابل توجه است که لاپاراسکوپی عبارت است از بررسی حفره صفاقی به وسیله یک دوربین که پس از ایجاد یک پنومو پریتوئن در دیواره شکمی وارد شکم می شود.با جراحی لاپاراسکوپیک پروسه‌های معمول درجراحی انجام میشود به نحوی که به کاهش ضایعه حاصل از دستکاری انجامیده و بهبودی بیمار تسریع می گردد. با این شیوه پروسه های جراحی از طریق دستکاری از راه دور در محدوده بسته حفره شکمی یا بیرون صفاقی به وسیله دوربین چشمی یا دوربین های ویدئویی و صفحه تلویزیون انجام میشود . مهمترین نکته این است که لاپاراسکوپی امکان درمان بیماری را در زمان تشخیص فراهم می‌کند

۴ نظر

 1. محمد می‌گه:

  از شرکت محترم سنگ آهن وجناب دکتر میرغنی زاده متشکریم.

 2. بانو می‌گه:

  امیدواریم در همه عرصه ها موفق وسربلند باشید

 3. بافقی می‌گه:

  نمی دانم اگر بافق سنگ اهن نداشت ریس بیمارستان جه می کرد

 4. بافقی می‌گه:

  اززحمات اقای دکتر دانشی تشکر می کنیم