جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۹:۰۴ بعد از ظهر

اولین نخبه تاریخ کنکور ایران بافقی بود

کد خبر: 30085
تعداد بازدیدکننده: 817
تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۲

آیا می دانیداولین نخبه ناریخ کنکور ایران که به تمامی سئوالات کنکور جواب صحیح داد و از دست پادشاه وقت جایزه دریافت و در بالاترین رشته در بهترین دانشگاه ایران یعنی پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد بافقی بود؟به بهانه ۱۳ آبان خوب است دانش آموزان بافقی با غرور و سربلندی بدانند و دوستان فرهنگی شهر بافق کمی با تامل و درایت بیشتری به جایگاه فعلی بافق در کنکور سراسری ایران و کمیت وکیفیت پذیرفته شدگان بافقی در دانشگا ه های ایران اهتمام نمایند.او
جناب آقای دکتر سید محمود صدر بافقی فرزند سید غلامحسین از اساتید و حاذقترین متخصصین قلب در دوره معاصر است که به سال ۱۳۳۰خورشیدی در بافق به‌دنیا آمد. وی پس از تحصیلات مقدماتی در یزد و دریافت دیپلم در کنکور ورودی سال بعد که برای اولین بار در تاریخ ایران برگزار می‌شد شرکت و رتبه اول کشور را کسب نمود و در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شده و از دست پادشاه وقت ، جوایزی دریافت کرد.وی اولین نفر در ایران بود که به تمامی سئوالات کنکور سراسری پاسخ صحیح داد واین رکورد در گروه آزمون مربوطه ۳۰ سال بعد توسط نخبه ای دیگر از منطقه بهاباد بافق بنام اخوان بهابادی تکرار شد.
آقای دکتر صدر مدرک دکترای عمومی رابا پایان نامه « بررسی های چربی خون » به سال ۱۳۵۵خ. از دانشگاه تهران دریافت و در سال ۱۳۶۰خ. دوره تخصصی قلب و عروق رابا پایان نامه « ان‍ژیوگرافی کرونر » با موفقیت گذراند .وی به تدریس در دانشگاه علوم پزشکی یزد و طبابت در یزد مشغول بوده واز پزشکان و بزرگان مشهور، نیک ومردمی در استان به شمار می رود .ایشان داماد مرحوم ناصر ترک بافقی ؛شاعر نامدار استان یزد است که قصیده چشمیه ایشان در مدح حضرت ابوالفضل(ع) مشهور است.خواهر ایشان سرکار خانم دکتر مهدخت صدر بافقی هم با تخصص اطفال در شهر یزد به طبابت و کار علمی مشغول است.
جالب است بدانید این رکورد ۳۰ سال بعد در گروه آزمون مربوطه توسط نخبه ای دیگر از منطقه بهاباد بافق بنام اخوان بهابادی تکرار شد.
 فعالیت و مسؤولیت ها:
– عضو انجمن نخبگان یزد.
– رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشکده علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ۱۳۷۹خ.
– معاون پژوهشی دانشکده علوم پزشکی شهید صدوقی یزد۷۵ـ۱۳۷۰خ.
– سر دبیر مجله علمی، پژوهشی دانشکده پزشکی یزد ۷۵ـ۱۳۷۴خ.
– چاپ مقالات متعدد تخصصی در مجلات علمی.
سید محمد میر سلیمانی بافقی

۴۲ نظر

 1. امین می‌گه:

  آقای میرسلیمانی
  سلام علیکم
  دخترشون فوت شده!این نوشته مال چه زمانیه؟

 2. soheil8 می‌گه:

  آقای میرسلیمانی مطلب جالبی را ارائه فرمودید.
  باتشکر و خسته نباشید

 3. معلم می‌گه:

  خانم دکتر مهدخت صدر چند سال پیش بر اثر سرطان درگذشتند.روحشان قرین آرامش

 4. ناشناس می‌گه:

  خواهرایشان به رحمت خدارفته اند

 5. حــــق گو می‌گه:

  با سلام
  خواهر زاده جناب دکتر صدر به نام جناب آقای علی بهناز نیز از قبولشدگان در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف در سال ۸۲ بوده و در حال حاضر در خارج از کشور به ادامه تحصیل مشغول اند .

 6. حداد .شهرستان بهاباد می‌گه:

  آقای سید محمد میر سلیمانی بافقی سلام شما در نگارش خود این جمله را ذکر کرده اید(جالب است بدانید این رکورد ۳۰ سال بعد در گروه آزمون مربوطه توسط نخبه ای دیگر از منطقه بهاباد بافق بنام اخوان بهابادی تکرار شد.)شما مگر خوابید یا خود را به خواب زده اید شهرستان بهاباد ۴سال است که از بافق مستقل شده ودیگر جزیی از بافق نبوده وتا ابد نخواهد بود لطفا نگارش خودرا تصیح نمایید

 7. متین می‌گه:

  دکتر مهدی اخوان بهابادی نفر اول کنکور رشته ریاضی و فیزیک شد.وی دکترای خود را از دانشگاه کانادا گرفت . ایشان داماد حسن غفوری فرد(فعال سیاسی)است. وی از مدیران احمدی نژادی واخرین سمتش رییس شورای عالی فضای مجازی بود. وی همچنین فیلترینگ گسترده را در دوره ریاستش اجرا کرد که باعث اعتراضات زیادی شد. احتمالا ایشان در این دولت سمتی نداشته باشند!!

 8. متین می‌گه:

  اضافه کنم که ایشان بزرگ شده تهران می باشند.ایشان در جلسه توجیهی دانش اموزان دبیرستان شهید رفیعیان می گفت همه سوالات را درست جواب دادم که هیچ یک ساعت وقت هم اضاف اوردم

 9. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  سلام
  ضمن تشکر از تذکر دوستان ارجمندم متاسفانه متوجه موضوع نبودم واز خاندان محترم جناب آقای دکتر صدر و متعلقین گرانقدر پوزش طلبیده و برای آن پزشک نیک بنیاد و مردمدار آمرزش ؛علو درجات و اجر جزیل و برای بازماندگانشان صبر جمیل آرزومندم.

 10. نااشتا می‌گه:

  باسلام.از ارشیو روزنامه های یکی از دوستان دیدم که یکی از روزنامه های ان زمان در صفحه اول با تیتر بزرگ نوشته بود صدر بافقی صدر نشین کنکور کشور شد.امیدوارم شاهد چنین اتفاقات مهمی در بین جوانان شهرمان باشیم.

 11. ناشناس می‌گه:

  آقای حداد بهابادی این را بدان که در آن زمان بهاباد بخش مرکزی بافق بوده که به لطف و مرحمت فرماندار و امام جمعه وقت بافق بهاباد شهرستان شد و مطمئناً اگه امضاء اینان نبود بهاباد هنوز بخش مرکزی بافق بود.

 12. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  به به جناب حداد عزیز
  سلام
  چشممان روشن قربان
  نه بیدارم.در زمانی که حناب دکتر اخوان رتبه برتر کنکور را بدست آوردند بهاباد یکی از بخشهای شهرستان بزرگ بافق بود.ضمنا ایشان اگر چه بزرگ شده تهرانند ولی بنده افتخار آفرینشان رابه نام بهاباد ذکر نموده ام پس خیلی هم بیدارم!!!ضمنا شهری که با این همه ادعا نتواند یک معدنش را پس بگیرد بهتر که تا ابد جزئی از بافق نباشد.

 13. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  به به جناب حداد عزیز
  سلام
  چشممان روشن قربان
  نه بیدارم.در زمانی که حناب دکتر اخوان رتبه برتر کنکور را بدست آوردند بهاباد یکی از بخشهای شهرستان بزرگ بافق بود.ضمنا ایشان اگر چه بزرگ شده تهرانند ولی بنده افتخار آفرینشان رابه نام بهاباد ذکر نموده ام پس خیلی هم بیدارم!!!ضمنا شهری که با این همه ادعا نتواند یک معدنش را پس بگیرد بهتر که تا ابد جزئی از بافق نباشد.ضمنا به اطلاع برسانم اقای احمدی نژاد در زمانی قرار بود ایشان را به معاونت فناوری خود منصوب نمایند که به دلایلی منصرف شد.

 14. فرهاد بافقی می‌گه:

  جناب آقای سلیمانی باتشکرفراوان ازشما.ببخشیدتقصیرشماست که نام بهاباد هم بردید.باید میگفتید که جناب دکتراخوان از همون اول روستای بهاباد رو ترک کردندودرتهران به این درجات عالیه رسیدندتا جناب حداد طلبکارنشند.آقای حدادجای تشکرته که از روستات ببخشیدشهرتون اسم بردن.ناراحت نشید من دوستان زیادی در شهرستان بهاباد دارم و خیلی هم بهاباد دوست دارم وهیچ حساسیتی به شهربهاباد و مردمانش ندارم.موفق وپیروزباشید.

 15. بهابادی می‌گه:

  سیدبزرگواراقای میرسلیمانی ازحرف حدادناراحت نشید مادربهابادافراد… داریم که یکیش حداد

 16. متین می‌گه:

  چادر ملو ودی نوزده را بافق باد هوا داد نه بهاباد . پس بهتره بنویسیم چون بافقیها عرضه حراست از مرزهاشون را نداشتند بهابادیها از بافق جدا بشند بهتر. راستی شما چقر تونستید دی نوزده را پس بگیرید؟

 17. متین می‌گه:

  این تعصب جناب میر سلیمانی عزیزمنو کشته!اقای پور فلاح جاداره یه مقاله هم اینجا بنویسی!

 18. محسن می‌گه:

  حالا آقای حداد چقدر ندیده بازی در میاری؟

  اصلا همون بهتر که اسم شما رو نبرن
  اگه شما از خواب بیدار بشی یادت میاد اون موقعی که ایشون رتبه برتر کنکور را آورده بودند بهاباد یکی از بخش های بافق بود.

  زشته مثل بچه ها نظر بزاری

 19. محمد رنجبر بافقي می‌گه:

  جناب اقای صدر بافقی الان دارای رتبه استاد تمام (پرفسور ) هستند
  با تشکر از اقای میر سلیمانی

 20. نسرین می‌گه:

  سلام خدمت همه دوستان بافقی وبهابادی.اختلافات بین بچه شیعه ها اصلا معنی نداره ما سرچی داریم دعوا میکنیم همه پیشرفتها مرهون لطف خداست و تلاش .پس چون مال این شهریم واون شهریم نداره.این کارا واین حرفا مایه شادی دشمنان شیعه واسلام و نشانه ی ضعف و غرور بیجاست تا کی در این خرابه دنیا دنبال عنوان ومقام ورتبه باید باشیم؟ یادمون بمونه ما از هر جای دنیا که باشیم مسافر چند روز وشب این دنیاییم و بس.بیاین برادرانه با هم رفتار کنیم نه دشمنانه. ممنونم از همه اونایی که با تفکر اختلافات را حل کنند گمان کنم این کار مورد رضایت خدا باشه نه دامن زدن به اختلافات پوچ و واهی.

 21. حداد.شهرستان بهاباد می‌گه:

  به به آقای میر سلیمانی هنوز خواب هستند اگر شما خواب نبودیدونیستید چطور در باره دکتر صدر نخبه کنکور بافق مطلب می نویسید ونمی دانید که خواهر ودخترشان به رحمت خدا رفته اند وبعدا پوزش خواهی کنید .پس خیلی هم خوابید.فرمودید آقای اخوان بزرگ شده تهران هستند وافتخار آفرینشان را به بهاباد دادم .خیر این طور نیست آقای دکتر اخوان بهابادی اصالتا بهابادی وبزرگ شده بهاباد می باشند ودوران دبیرستان خود را در دبیرستان شهید سید مصطفی خمینی بهاباد گذرانده ورتبه اول کنکور با یک ساعت وقت اضافه هم آوردند این افتخار ما بهابادیهاست.پس هنوز خوابید .نوشته بودید (شهری که با این همه ادعا نتواند یک معدنش را پس بگیرد بهتر که تا ابد جزئی از بافق نباشد)باید بگویم آن زمانی که چادر ملو را از بهاباد منتزع وبه اردکان الحاق کردند شهرستان بهاباد بخشی از بافق بود وشما با فقیها بی عرضگی کردید ودوستی معدن چادرملو را به اردکان دادید پس ما خواب بودیم شما بیدار .حالا اگر خواب نیستید وبیدار بیدار هستید چطور معدن D19 شمارااردکان گرفت وهیچ گونه عکس العملی انجام ندادید. چرا؟ پس ما می خواهیم تاابد جزیی از بافق نباشیم.آقای میر سلیمانی فکر کنم هنوز بیدار نشدید معدن چاه گز را که سالها بافقیها از ما گرفته بودند به یاری خدا آزاد وبه سر زمینی مادریش (بهاباد)باز گرداندیم پس شما خواب خوابید.بهتر است بیدار شوید ومعدن وبا همت خود معدنD19را از اردکان باز پس بگیرید. ضمنا کلمه جناب را(حناب)شماره ۱۲ نوشته اید فکر کنم خواب آلود بودید تصیح نمایید

 22. علی .بهاباد می‌گه:

  آقای شماره ۱۱ ما نیازی به امضای امام جمعه وفرماندار نداشتیم که شهرستان بشویم ما از استان وتهران پی گیری کردیم

 23. محمود می‌گه:

  آقاعلی بهابادی تا آنجایی که من بچه های بهاباد را می شناسم بامرام هستند وبا معرفت ،اگر از بخشدار وقت بهاباد آقای قاسمی که بعد فرماندار بهابادشدند بپرسی همه چیز برایت روشن می شود که مسئولین بافق چه کمک بزرگی به شما کردند ضمنا بدان که از این حرف های تفرق انگیز اردکان و….خوشحال می شوند.

 24. متین می‌گه:

  اقای اخوان نه بزرگ شده بهاباد است و نه در بهاباد تحصیل کرده و نه بدرد بهاباد خورده لطفا منصف و متین باشید

 25. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  بهاباد یزرگترین شهرستان ایران با جمعیتی معادل ۱۵۶۰۰ نفر تازه با روستاهای خوسف و بشکان و ۳۳ روستایی اشغالی از بافق و احتمالا از مهاباد

 26. عباس ابراهیمی خوسفی می‌گه:

  سلام بر همه دوستان مهم نیست شهرستان بهاباد جزء بافق بوده یا نبوده مهم این است آقای حداد ( اگر چه گلابتان گلاب قمصر است ** اما بدانید به قیمت گل های پر پر است ) درسته شهرستان شدید باید بعرض برسانم به قیمت آواره گی اهالی روستاهای خوسف و بشکان و ۳۳ روستای اقماری دیگر اگر قبول ندارید دست از سر مردم بردارید جناب حداد ( ما از طلا گشتن پشیمان گشته ایم *** مرحمت فرموده ما را مس کنید )د

 27. رضادهقانزاده بافقی(رخصت) می‌گه:

  با سلام
  ابتداعا از برادر بزرگوارم جناب آقای میرسلیمانی به خاطر دقت نظرشان درتاریخ بافق وبیان گوشه های جالب از گذشته بافق کمال تشکر وامتنان رادارم و به برادران بزرگوارم درشهرستان محروم و زجرگشیده بهابادتوصیه مینمایم که از بیان حواشی در نظرات بپرهیزند و به اصل مطلب بپردازند. بزرگواران بنده معتقدم که جناب آقای میرسلیمانی هدفشان بیان واقعیتی است که درحال حاضر مغفول مانده است وآن چیزی نسیت جز اینکه شهرستان بافق و بهاباد باداشتن اینهمه سرمایه انسانی و طبیعی بیش از اینست که درحال حاضر ازآن بهره مند هستند. بیایید به این بیندیشیم که چرامانباید هرساله چندنفرنخبه درکنکورداشته باشیم/ آیا سطح سواد ماکمتر شده؟ آیا امکانات آقایان صدر و اخوان بیشتر بوده وهزاران سوال دیگر. بزرگواران بیان تاریخ برای عبرت آموزیست نه خدای ناخواسته برای یادآوری خصومتها. البته بنده معتقدم که هیچگونه خصومتی بین مردمان فهیم دوشهرستان وجود نداشته وندارد و چنانچه فرهیحتگان این دو شهرستان دست در دست هم دهند بر بسیاری از مسائل گریبانگیرشان فائق خواهند آمد و درکمترین زمان هردو شهرستان را به جایگاه اصلی خوددر استان وکشور خواهند رساند. اندکی صبر سحر نزدیک است.
  تا بعد… رخصت

 28. جواد می‌گه:

  آقای حداد
  ۱- سالهای سال بود که مردم بافق می خواستند حتی اسم بهاباد در کنار بافق ذکر نشود و خدا را شکر این اتفاق زیبا چند سال پیش افتاد و انشالله دیگر هرگز برنگردد ولی نمی دانم چرا روستاهایی که نمی خواهند نام بهاباد در کنار نامشان درج شود را به زور به بهاباد دادند.شما لطف کنید بگویید به خواسته مردمی که همانند بافق نمی خواهند با بهاباد باشند احترام گذاشته وآنان را آزاد کنند و به طومارهای چندین هزار امضایشان جواب دهند وشما چون بدون ۲۴ روستای مزبور بهتر است از روستاهای کوهبنان به بهاباد الحاق کنند که به بافق خدای ناخواسته باز نگردد.
  ۲- زمان جدایی چادرملو مگر بهاباد به عنوان بخش بافق دارای بخشدار نبود؟معاون که بهابادی بود چکار کرد؟مردم بهاباد چرا کاری نکردند و پس ار ۲۰ سال اعتراض کردند وآب راچند روز بستند وبعد از کلی هیاهو و قیافه گرفتن وادعای شجاعن و دلیری کاذب ظرف ۱۰ دقیقه پراکنده شدند و دیگرآفتابی نشدند؟؟؟؟ضمنا فرماندار وقت بافق یک اردکانی نفوذی بود.
  ۳- اخوان بزرگشده تهران است وانگار شما به دروغگویی وآمار غلط دادن و بلوف عادت دارید .ضمنا ایشان فقط در گروه خود رتبه اول را آورد ولی دکتر صدر در اولین کنکور تاریخ ایران در بین تمامی گروهها و در کل ایران رتبه اول را آوردند واصلا قابل مقایسه نیستند و اشتباه جناب میرسلیمانی بود که نام آنها را با هم ذکر کردند.
  ۴- این جواب ادعاهای شما و اما عقل سلیم حکم می کند حالا که شهرستان بزرگ بافق و بهاباد دارای دشمنی مشترکند که بر خلاف عرف وقانون وشرع به حوزه های هر دو دست اندازی کرده و خواهد کرد با وحدت نظر ودست در دست هم نسبت که بازپسگیری زمینهای غصب شده اقدام تا درسی برای تمامی زیاده خواهان باشد و حقوق حقه مردم بافق وبهاباد تامین گردد.

  • متین می‌گه:

   جناب جواد: برات با استدلال ریاضی بگم کسی که به تمام سوالات درست پاسخ بده وقت هم اضاف بیاره در کنکور و در رشته خودش اول شده.اقای اخوان یک نخبه است . یک کار فوق العاده کرده کاری که منو شما نمیتونیم انجام بدیم.ما امثال اخوان زیاد داریم. نمونش خانم دکتر رضی. اولین زن دکترای علوم قرانی در ایران. بزرگ شده در خود بهاباد. یا سینا امینی رتبه ۸ کشوری که ایشون خواهر زاده پرفسور دادگرنیا. دکترای جراحی گردن بیمارستان صدوقی . میخم این را بگم ما اندازه خودمون هستیم و … صد ها نخبه دیگر که در اینجا مجال اسم بردن نیست.

 29. متین می‌گه:

  اقای جواد رفتارتان به قول سیاسیون به سیاست هویج و چماق شباهت داره اول چماق دست میگیرید تهدیدمی کنید تحقیر می کنید . بعد دلجویی می کنید . شما که از حوادث بهاباد هیچ اطلاعی ندارید پس لطفا اظهار نظر بیجا نکنید. یادتان باشد سه سال دیگر خواستید نماینده بفرستید مجلس دیگر گله ای نباشد که چرا بهابادی ها ما را گذاشتند پشت سر مهریزی ها امروزتان فکر فردایتان باشید.

 30. یاسر می‌گه:

  اینکه میگن چرا همیشه مردم بافق تکیه به مسئولین شهرشون دارند که بومی باشن سوابق بعملکردبعضی افراد غیر بومیه مثلا یک غیر بومی میاد در یکی از سازمانهای دولتی شروع بکار میکنه وبعد از اینکه یک پستی چه حق وچه ناحق میگره سریعا دامادشان را از استانی هزار کیلومتر با کمترین مدرک تحصیلی میاره ودر یک کار فنی که اصلا تخصص اونرا نداره مشغول بکار میکنه بعد خواهرشا در یکی از شرکتهای که مستقیما بااون سازمان در کاره مشغول بکار میکنه باز پسنده نمیکنه خانمشا در یکی از سازمانها با حقوق شرکت مرتبط خودش مشغول بکار میکنه باز سیر نشده وبرادر دامادشونا از فرسنگها واز استانی دیگه میارند وبا کمترین مدرک با حقوق بالا در همان شرکتی که متاسفانه مسئولین اون بافقی هستند مشغول بکار میکنه خوب به نظر شما اون پدر ومادرهای که سالهاست فرزندانشون بیکارند وبارها به این سازمان مراجعه کرده وحتی حاضر شدند فرزندانشان بکار خدماتی مشغول بکار بشوند چه دیدی نسبت به این کارها پیدا میکنند ؟ باز باید خوشبین باشند ؟ شاید این مورد دروغ باشه خوبه بزرگان شهر تحقیق کنند ببینند درسته اگر درسته چه توجیهی وجود داره ؟بیائید بخاطر خدا مردم محروم این شهر را دریابیم

 31. abolhasani می‌گه:

  آقای فرهاد بافقی

  باید عرض کنم ارزش انسانها به محل زندگی یا نوع لباس و ماشین و ثروتشون نیست

  به ذات اونا هست ا

  …………. بله

 32. محمد می‌گه:

  مطلب جالبی است؛ فقط جهت اطلاع نویسنده محترم ، دکتر صدر داماد فرزند ناصر ترک شاعر شهیر یزد می باشند. یعنی بدین صورت تصحیح شود:
  ” ایشان داماد فرزند مرحوم ناصر ترک بافقی ؛شاعر نامدار استان یزد است که قصیده چشمیه ایشان در مدح حضرت ابوالفضل(ع) مشهور است.”

 33. ميرسليماني بافقي می‌گه:

  ممنونم جناب محمد آقا. صحیح میفرمایید.منظور خاندان متشخص ناصرترک بزرگ بودند.

 34. س. الف. رضوی می‌گه:

  نکته ای که در این بین مغفول ماند کار بزرگ این دو عزیز بود. اینکه این دو تن در شهر خود نبوده اند، درست است. هم آقای صدر در یزد درس خوانده و هم اقای اخوان در تهران. البته بنده اعتقادم بر نابغه بودن و سریع تست زدن و جواب دادن و سواد بیشتر داشتن نیست. انسان بودن بسیار مهم است. دکتر صدر جان انسانهای بسیاری را نجات داده و سوال اینجاست آیا دکتر اخوان با تصمیمات فیلترینگ خودش، آینده فرزندان این مرزو بوم را در عصر ارتباطات تضمین کرده یا تخریب؟ از طرفی از جناب میرسلیمانی عزیز بعید می دانستم آغازگر بحث بهاباد و بافق باشد. آنجاییکه در نظراتشان مرقوم کرده است:” ضمنا شهری که با این همه ادعا نتواند یک معدنش را پس بگیرد بهتر که تا ابد جزئی از بافق نباشد.” این بی احترامی است به مردم همدل و همراه بهاباد و نوعی حس ناسیونالیستی مبتذل و پیش پا افتاده از نوع نئونازی ها را در ان می بینم که از نویسنده و شاعری چون اقای میرسلیمانی که زمانی در خدمتشان بوده ام، دور است. دورتر.

 35. میرسلیمانی بافقی می‌گه:

  دوست گرانقدرم جناب رضوی عزیز
  البته متوجه نشدم کدامیک از بزرگواذن هستید ولی بنده ارادت تام به شما دارم .آن در جواب عزیزی بود که لقای بافق به ابدالدهر بخشیده بودند و توهینی آشکار داشتند که از چشمان زیبای شما به دور مانده انگار.نکته بنده هم واقعیتی بود که اتفاق افتاد وگرنه بنده هم دوستان بسیار زیاد و نازنینی از فرهنگیان بهاباد در حال حاضر دارم و هر دوشهر برای همه محترمند.ضمنا جناب دکتر صدر متولد بافق وبرای تحصیل به یزد رفته و آنجا ساکن شده اند و خوب است بدانید آرامگاه مادر مرحومه شان در حسینیه امامزاده یکی از جاهایی است که شخصا تقید دارم حتما فاتحه بخوانم.

 36. اعتدال می‌گه:

  گیرند پدر تو هست فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل دو نفر دیگر افتخار آفریدند شما ها با هم دعوا می کنید علت اینکه بافق و بهاباد هیچ وقت به هیچ جا نمی رسد همین دعواهای پوچ و بی ارزش هست ما را به جان هم می اندازند استفاده خود را می برند به خودتان بیایید دی

 37. فلاح دهنو می‌گه:

  تمامش کنید.

 38. یه دوست می‌گه:

  سلام برهمگی
  دوتا انسان بزرگ زحمت کشیدن وقت گذاشتن و…رتبه کسب کردن که شما دعواکنیدجالبه راهشونو ادامه بدین
  البته هم بافق هم بهابادالانم انسانهای بزرگ داردقدرشان را بدانید.بهابادارتقائ یافت چون در ان حد بود البته با کمک مسئولان وقت که وضیفشون بوده … مدرس دانشگاهم فرزندی از دیار آذربایجانم گذر م به هر دو شهرستان افتاده مردمانشان باحالندقدر همدیگر را بدانیم یاحق

 39. محسن می‌گه:

  سلام تاکی تفرقه دست از این بچه بازیها بردارید دارن بینتون اختلاف میندازند که دوباره از خودشان وارده مجلس بشن اگر ما بافقیها وبهابادیها یه نماینده تو مجلس داشتیم این بلاها سرمان نمیومد کسی را داشتیم که ازمون دفاع کنه

 40. تفکری می‌گه:

  سلام خواهش میکنم روی مسایل جزیی بحث نکنید مهم این است که عزیزی ازاین خطه کویری چنین رتبه ارزشمندی را اورده است

 41. علی می‌گه:

  روستاهای خوسف , بشکان, چرمیز و بیدان پنج را از آزاد کنید