سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸:۰۸ قبل از ظهر

پروژها واعتبارات آب و فاضلاب روستایی بافق

کد خبر: 3068
تعداد بازدیدکننده: 155
تاریخ: ۳۱ فروردین ۱۳۹۱


مدیرآب و فاضلاب روستایی شهرستان بافق، در خصوص شبکه آبرسانی روستاهای شهرستان، گفت: آب شرب ۶۸ روستا با ۴۸۰۰ مشترک در قالب ۴ مجتمع روستایی که هرکدام شامل تعدادی از روستاهای تحت پوشش و چند روستا نیز بصورت مجزا از ۹ حلقه چاه، ۲ رشته قنات و یک چشمه تامین می شود.
جوادفلاح افزود: خطوط انتقال شبکه های آب شرب ۱۸۰ کیلومتر و طول شبکه های توزیع ۳۵۰ کیلومتر می باشد.
وی ادامه داد: پروژه های شاخص شرکت آب و فاظلاب روستایی در سال ۹۰ اجرای خط انتقال و شبکه توزیع روستایی مبارکه، تامین آب آشامیدنی روستایی رضائیه و شادکام، حفرچاه آشامیدنی روستای قطرم و سایر موارد است.
مدیرآب و فاضلاب روستایی بافق، خاطرنشان کرد: اعتبارسال نود بالغ بر۹۴۵ میلیون تومان و تا پایان سال مالی واعتباری از محل ماده ۱۸۰ و اعتبارات مرحله دوم خشکسالی ۴۵۰ میلیون تومان دیگر نیز ابلاغ گردیده است که سرجمع یک میلیارد و ۳۹۵ میلیون تومان می شود.
جواد فلاح در خصوص اولویت های کاری سال نود و یک، گفت: اولویت سالجاری بیشتر در راستای کاهش هدررفت آب، اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده و تکمیل پروژه های نیمه تمام است.
مدیرآب و فاضلاب روستایی بافق، به کمبود بارندگی در سطح شهرستان بافق در سال گذشته اشاره کرد وخواستار دقت و صرفه جویی روستاییان گرامی در مصرف آب شد.