شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۵:۲۵ بعد از ظهر

خدایا ! مبادا تاسوعا به عاشورا گره خورد

کد خبر: 30720
تعداد بازدیدکننده: 60
تاریخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۲

shahadat1-011_AzmeZohoordotir

امروز لشکریان عمرسعد، حسین و کاروانیانش را محاصره کردند.امروز تاسوعاست ، روزی که حسین در این روز محاصره شد. لشکریان ظلمت و جهل در جبهه باطل،خیمه های یاوران نور و توحید درجبهه حق را محاصره کردند.

اما نه…! حسین ازروزی محاصره شد که ایمان امت رسول الله(ص) به کفر و شرک گرایید .

سیدالشهداء از روزی محاصره شد که نگاه امت پیامبر از آخرت به دنیا معطوف شد .

اباعبدالله روزی محاصره شد که شکم های هوا پرستان دنیا را لقمه های حرام شیطان پرستان پر کرد.

امام زمان من ،  از روزی محاصره شد که سیم و زر طاغوت ، چشمان مردم دنیا زده را پر نمود.

حسین روزی محاصره شد که پیغام های فرستاده اش قیس ابن مسهر نادیده گرفته شد و مسلم ابن عقیل به بهایی اندک فروخته شد.

ای امت رسول الله و ای محبان حسین ! قول معروفی از قاصدک فهیم قبیله ماست که می گفت : هرروز که در آن امام زمان با رذایل و صفات نفسانی مردمان زمانه محاصره شوند ، آن روز تاسوعاست.خدایا ! مبادا تاسوعا به عاشورا گره خورد .

ولی عجیب است دشمن در آن سو محاصره و تحریم و اسارت می بیند و اینجا یاوران ، آزادگی و تربیت و حریّت را معنا می کنند . آنجا لشکریان ظلمت ابلیس ما را در خون و آتش و مصیبت می بینند و اینجا لشکریان امام نور ، زیبایی و امنیت و رحمت می بینند.

عصر همین امروز بود که ابالفضل(ع) در مواجهه با گروهی از ابلیسیان ، به امام حسین(ع) گفت: ای برادر! این گروه نزد تو آمده‏اند. امام(ع) سر برداشت و به عباس فرمود: “سوار شو ای برادر جانم فدایت! با اینها ملاقات کن و انگیزه و هدف آنان را بپرس.” قمر بنى هاشم با بیست سوار که زهیر بن قین و حبیب بن مظاهر نیز در میان آنان بودند متوجه آنان شد و به ایشان فرمود: چه تصمیم جدیدى گرفته‏اید؟ چه منظورى دارید؟ گفتند: دستور از امیر آمده که به شما بگوئیم: مطیع امر او شوید، یا با شما کارزار نمائیم. عباس(ع) فرمود: عجله نکنید تا من نزد ابى عبد اللَّه باز گردم و سخن شما را برایش باز گویم. گفتند: مانعى ندارد، برو حسین را ملاقات و از سخن ما آگاه کن و هر چه گفت جواب او را براى ما بیاور! عباس(ع) نزد امام حسین(ع) آمد و آن حضرت را از مطالب آن گروه آگاه کرد. امام(ع) به قمر بنى هاشم فرمود: ” به سوى آنان بازگرد و اگر توانستى امشب را مهلت بگیر و جنگ را به فردا موکول کن تا ما امشب را به نماز و استغفار و مناجات با پروردگارمان بپردازیم؛ زیرا خدا مى داند که من به نماز و تلاوت قرآن و کثرت دعا و استغفار علاقه شدید دارم.”

مشکل این است که خفاشان شب پرست ، خورشید را نمی شناسند . اینجا دشمنان ما ، ما را نمی شناسند . آنها نمی دانند و نمی فهمند ؛ آنجا که امام باشد بهشت است . اینجا بهشت است ، اگر مرا سرزنش نمی کنید. اینجا همه چیز ما رأیت الا جمیلا است . اینجا همه چیز حمد خداست . اینجا همه چیز بسم الله الرحمن الرحیم است!

محمد حسین فیاض