پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۹:۰۳ قبل از ظهر

رسانه ها؛ پرورش دهندگان افکار عمومی هستند

کد خبر: 30827
تعداد بازدیدکننده: 98
تاریخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۲

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد،”سید محمد میرمحمدی” در نشست هم اندیشی با مسئولین رسانه های گروهی(استانی و کشوری) ضمن قدردانی از اصحاب رسانه استان یزد، هدف از برگزاری این نشست را تبادل آراء برای آرامش ، امیدواری بیشتر و افزایش انگیزه های مردم عنوان کرد.
وی با بیان اینکه “مدیر مسئول ماهنامه صدای کشاورز بوده است”، اظهار داشت: با مشکلات  رسانه ها آشنا هستم و معتقدم که شکافتن بن بست ها و پبدا کردن راه ها، با اندیشه میسر است.
عالی ترین مقام اجرایی استان بر تقویت جایگاه رسانه ها توسط خود رسانه ها تاکید کرد و  ضرورت ارائه تحلیل خبر در کنار مقوله اطلاع رسانی را یادآور شد.
میرمحمدی با بیان اینکه “نباید با تیترهای دغدغه ساز، آرامش مردم را به هم زد” تصریح کرد: مطبوعات در قبال همه رسالت دارند و باید به اتحاد و انسجام مردم به عنوان اقتضاء منافع ملی توجه کرد.
وی ادامه داد: انعکاس اخبار باید موجب تحول در جامعه و انگیزه بخشی به مردم شود.
وی اظهار داشت: مطبوعات باید بازوی مردم باشند، نه بازوی دولت، مردم بازوی دولتند.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: انتقاد در جای خود ،بسیار محترم است. اگر انتقاد نباشد، احتمال انحراف از معیارها وجود دارد.
این مقام مسئول تصریح کرد: انتقاد پذیرم و از انتقادات استقبال می کنم.
وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران، گفت: تغییر باید بر اساس شایستگی، خلاقیت و صبر باشد، تغییرات ، با تأخیر نیست، با تدبیر است.
میرمحمدی با تاکید بر اینکه “در دولت، جناح ملاک نیست” خاطرنشان ساخت: روابط عمومی استانداری باید فراجناحی عمل کند و با مطبوعات تعاملی دو سویه داشته باشد.
در ابتدای این نشست، مسئولان رسانه های گروهی استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.