چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰:۲۰ قبل از ظهر

مسؤلین بافق کجای راهند؟

کد خبر: 30830
تعداد بازدیدکننده: 81
تاریخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۲

استاندار یزد با مسئولان شهرستان خاتم دیدارکرد

استاندار یزد کشاورزان را پاسداران امنیت غذایی کشور توصیف کرد.

“سید محمد میر محمدی” روز دوشنبه در دیدار مسئولان شهرستان خاتم، ضمن بیان اهمیت کار کشاورزان، گفت: تلاش زیادی برای استمهال وام کشاورزان شهرستان خاتم صورت گرفته و این تلاشها ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در اولین فرصت ممکن فرماندار خاتم معرفی می شود.

عالی ترین مقام اجرایی استان ضمن قدردانی از دعوت مسئولان خاتم برای سفر به این شهرستان، تصریح کرد: به صورت سرزده و بدون اطلاع قبلی از شهرستانها بازدید می کنم.

استاندار نصب علمکهای گاز، جاده و گسترش صنعت را از مهم ترین نیازهای این منطقه  دانست و بر ضرورت رسیدگی به مشکلات مطرح شده تاکید کرد.

در ابتدای این دیدار ائمه جمعه هرات و مروست، سرپرست فرمانداری خاتم و  اعضای شورای اسلامی شهرهای هرات و مروست، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.

کمبود فضای فرهنگی، مشکلات کشاورزان، اشتغال، کمبود صنعت و نبود پزشک متخصص از جمله مشکلات  مطرح شده در این دیدار بود.

………………………………..

 

مسئولان ابرکوه با استاندار یزد دیدار کردند

در ادامه دیدار مسئولان شهرستانها با استاندار یزد، امام جمعه ، فرماندار و دو تن از اعضای شورای شهر ابرکوه با  عالی ترین مقام اجرایی استان  دیدار کردند.

“سید محمد میر محمدی” در این دیدار حفظ  بافتهای تاریخی را یک ضرورت عمومی برای استان یزد دانست وگفت: وجود منزلگاه حضرت امام رضا(ع) در ابرکوه، فرصت خوب و تأثیرگذاری است و ان شاءالله  به مکانی برای رفع آلام مردم تبدیل می شود.

وی  علم و آگاهی را رمز پیشرفت و موفقیت افراد و جوامع دانست و تصریح کرد: ورود به فضای علمی و تقویت اندیشه های مردم، باعث حل بسیاری از مشکلات می شود.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان ساخت: شهرستانها برای ما به عنوان خدمتگزار مردم هیچ فرقی نمی کنند و بین مناطق هیچ تفاوتی قائل نیستیم.

میرمحمدی با اشاره به توانمندیها و ظرفیتهای موجود در شهرستان ابرکوه، بر اهمیت حفظ منابع آبی این منطقه تاکید کرد.

وی موقعیت جغرافیایی ابرکوه را زمینه بسیار مناسبی برای گسترش توریسم و جذب گردشگر در این منطقه عنوان کرد.

در ابتدای این دیدار، امام جمعه ، فرماندار و دو تن از اعضای شورای شهر به بیان مسائل و مشکلات شهرستان ابرکوه پرداختند که عمده ترین مسائل مطرح شده، شامل گسترش حوزه های علمیه، ضعف زیر ساختهای اقتصادی، اشتغال، توجه به میراث فرهنگی،آب و جاده کمربندی می باشد.

……………………………………

دیدار استانداریزد با مسئولان شهرستان اردکان
استاندار یزد رویکرد توسعه استان را در آینده رویکرد صنعتی دانست.
” سید محمد میرمحمدی ” روز یکشنبه در دیدار با ائمه جمعه شهرها، فرماندار، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان شهرستان اردکان با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، اظهار داشت: خرد جمعی باعث انتخاب افرادی شایسته خواهد شد و این همدلی پیشبرد امور را به دنبال خواهد داشت.

استاندار یزد مقوله صنعت را یک نقطه قابل اتکا برای استان یزد عنوان کرد و افزود: البته به پیامدهای استفاده از صنعت که آلودگی هوا، مشکلات زیست محیطی و … است نیز باید توجه ویژه صورت گرفته و تجارب استفاده شده در کشورهای صنعتی در این زمینه به کار گرفته شود.

وی خاطر نشان ساخت: ۵ مقوله اصلی در استان باید مورد توجه قرار گیرد که شامل آب، توسعه صنعت بدلیل وجود معادن، بافت های تاریخی و توسعه گردشگری، تثبیت شن های روان و بیابان زدایی و توسعه پارک های علم و فن آوری می باشد.

امام جمعه اردکان نیز ضمن آرزوی توفیق برای استاندار با اشاره به همدلی و همراهی مسئولان شهرستان با یکدیگر در راستای حل مشکلات، اظهار داشت: وجود علمای بزرگ باعث دیانت و غنای فرهنگی این شهرستان شده است.

حجت الاسلام و المسلمین” سید محمد حسینی ” مردم شهرستان اردکان را مردمی قانع دانست و گفت: ارتباط آموزش و پرورش، دانشگاه ها و حوزه های علمیه در شهرستان اردکان به خوبی صورت می گیرد.

فرماندار اردکان نیز به ارائه گزارشی ازاقدامات صورت گرفته در شهرستان اردکان پرداخت.

” احمد کمالی ” مشکلات شهرستان را عدم کیفیت راه های ارتباطی، کمبود منابع آبی، بهره برداری بی رویه از معادن، آلایندگی هوا، وجود اتباع بیگانه،  معضلات اجتماعی و فرهنگی کارگران غیر بومی و عدم توجه به بافت تاریخی دانست.

در این جلسه مسئولان شهرستان اردکان به ارائه گزارشی از مشکلات حوزه خود پرداختند و بحث و تبادل نظر در خصوص آن صورت گرفت.

 

۶ نظر

 1. رضادهقانزاده بافقی(رخصت) می‌گه:

  با سلام
  طبق خبرهای رسیده جناب آقای میرمحمدی استاندار محترم استان ازبافق هم دیداری داشتند و دردفتر امام جمعه معززچند ساعتی مهمان شهرستان بوده اند. علت اینکه این موضوع رسانه ایی نشده و کسی از این دیدار خیلی سرزده خبری ندارد معلوم نیست. البته نفس عمل مهم است که همانا دیدار با مسئولین بوده وگرنه طبق گفته جناب آقای میرمحمدی این سفرها سفرهای کاری نبوده و فقط جنبه آشنایی با مناطق استان رادارد. ئ تا بعد… رخصت

 2. بافقی می‌گه:

  بعضی مسئولان بافقی باید به فکر سرپوش گذاشتن روی بعضی شایعات شاید درست باشند…..

 3. همراه می‌گه:

  سلامآقای رخصت / سفر استاندار به بافق آنچنان سرزده هم نبوده و رسانه ای هم شده / اخبارش رو هم که رسانه ها درج کردند و صداوسیمای یزد هم که پخش کرده/ ببینید مشکل مطرح نشدن مشکلات بافق از کجا بوده .

 4. mjhghc می‌گه:

  بهاباد هم اومدند و رفتند به قول معروف دمش را بالا نیاوردند!

 5. مهدی می‌گه:

  نه عزیزان سفر سرزده استاندار به شهرستانها با دیدار مسولین با استاندار فرق داره.. هفته پیش در دو روز متوالی مسولین شهرستانها به طور جداگانه در محل استانداری با استاندار جلسه کاملا کاری داشتند که مسولین بافق و بهاباد این کار را نکردند.. اما سفر استاندار به شهرستانها دیدار مردمی بود در روزهای تاسوعا و عاشورا در جمع عزاداران… من نمیگم که متاسفم مسولین ارشد شهر من بومی نیستند و چه توقعی از غریبه ها…………

 6. علی می‌گه:

  اول راهند