پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۲:۴۵ بعد از ظهر

اصولگرا، اعتدالگرا و اصلاح طلبم

کد خبر: 30969
تعداد بازدیدکننده: 82
تاریخ: ۲۶ آبان ۱۳۹۲

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، “سید محمد میر محمدی” عصر روز شنبه در دیدار با ائمه جمعه استان افزود: اصولگرا هستم به معنای اینکه هیچ کاری را نمی توانیم بدون اصول انجام دهیم، اعتدال گرایم ؛ اهل افراط و تفریط نیستم و کار را بر اساس قانون انجام می دهم و اصلاح طلبم یعنی اگر دیدیم کارمان اشکال دارد، اصلاح می کنیم تا امروزمان بهتر از دیروزمان باشد.
وی اظهار داشت: ائمه جمعه محل رجوع مردم هستند و چون روحانیت به عنوان پیشوایان مردم تلقی می شوند، مردم توقع حل مشکلات خود را از آنان دارند.
عالی ترین مقام اجرایی استان در پاسخ به سئوال یکی از ائمه جمعه، خاطرنشان ساخت: کمبود بودجه مربوط به ۴ ماه اخیر نیست، در سال گذشته هم کمبود بودجه داشتیم اما تغییر دولت برخی چیزها را علنی کرد.
وی  با اشاره به کسری بودجه دولت در سال جاری و تحریمهای اقتصادی ، تصریح کرد: ساختار اقتصادی باید تقویت شود تا بتوانیم یک حرکت نویی را دنبال کنیم.
میرمحمدی  در مورد طرح و پروژه های نیمه تمام  که برخی از آنها مورد اشاره ائمه جمعه مناطق مختلف استان قرار گرفت، علت اصلی این مسأله را قول و وعده های نا درست به مردم عنوان و تصریح کرد: من هیچ وقت در طول خدمتم چنین قول و وعده هایی نداده و نمی دهم.
استاندار، یزد را دارای پیچیدگی سیاسی بیشتری نسبت به سایر استانها دانست و تأکید کرد: باید جوانان جذب شوند و میدان های سالم را برای آنان باز کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: برای مسائل مرتبط با معادن، باید منافع ملی را هم در نظر گرفت.
میرمحمدی اجرای سیستم CNG برای روستاهای استان یزد را راه حل مناسبی برای برخورداری مردم مناطق روستایی از نعمت گاز دانست.
پیشنهاد اجرای طرح CNG  برای روستاهای کم جمعیت و پراکنده، از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد مطرح شد.
آیت الله “محمد رضا ناصری” همچنین با اشاره به وقوع خشکسالیهای پی در پی در استان، خواستار اقدام جهاد کشاورزی در راستای ذخیره سازی آب کشاورزی برای تابستان در روستاها شد.
وی خام فروشی مواد معدنی استان یزد را یادآور شد و گفت: این موضوع برای آینده استان و کشور خطر ساز است.
در ابتدای این دیدار ائمه جمعه مناطق مختلف استان ، به بیان دیدگاه ها و نکته نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.