شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۳:۳۲ قبل از ظهر

استقبال مردم یزد از رهبر معظم انقلاب بی نطیر بود

کد خبر: 310
تعداد بازدیدکننده: 158
تاریخ: ۱۲ دی ۱۳۹۰

 فلاح زاده با گرامیداشت حماسه حضور مردم یزد در استقبال از سفر رهبر معظم انقلاب به استان یزد در سال ۸۶، استقبال مردم دیار دارالعباده و دار العلم یزد از معظم له را بی نظیر و بی بدیل توصیف کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  “محمد رضا فلاح زاده استاندار یزد ” در برنامه “روز از نو” اظهار داشت : ۱۲ دیماه در شورای فرهنگ عمومی استان به نام روز یزد، نامگذاری شده است.
وی به برکات و اثرات سفر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) به استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: در جریان این سفر پر خیر و برکت، ۷۲۱ پروژه در سطح استان یزد مصوب شد که الحمد لله مجموع پروژه ها ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
استاندار یزد با اشاره به مشکلات کم آبی و محدودیت منابع آبی در استان یزد، مهم ترین مصوبه سفر رهبر عظیم الشأن انقلاب به این استان را مصوبات مربوط به حوزه آب عنوان کرد و افزود:عملیات اجرائی خط دوم آبرسانی که از برکات سفر رهبر معظم انقلاب است شروع شده و همچنین پروژه راه آهن یزد- اقلید در دست اجراست.
وی در ادامه به فعالیتهای اجرائی در طول دولت نهم و دهم اشاره کرد و افزود: پروژه های آب رسانی به ۹ شهر استان واحداث ۱۳ مجتمع آب رسانی و مخزن ۱۰۰ هزار متر مکعبی یزد هم به اتمام رسیده است.
استاندار خاطر نشان ساخت: پروژه های احداث سدهای هرات و مروست و فاضلاب ۵ شهر استان در دست اجرا می باشد.
فلاح زاده در ادامه پروژه های در دست اجرا در حوزه حمل و نقل را بزرگراه های یزد- سورمق ، یزد- بافق، یزد- طبس ، دیهوک- راور کرمان و راه آهن یزد – اقلید از مهم ترین پروژه های مورد اشاره وی بود.
استاندار یزد تعداد واحدهای در حال ساخت مسکن مهر در استان یزد را ۲۲هزار و ۶۰۰ واحد عنوان کرد.
فلاح زاده همچنین به تشریح پروژه های مرتبط با حوزه برق رسانی پرداخت و گفت: عملیات احداث ۳ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی اتمام یافته ، پست انتقال بافق، فهرج و دو پست در شهر یزد مورد بهره برداری قرار گرفته و پستهای انتقال طبس و رستاق نیز رو به اتمام است.
استاندار در خصوص پروژه های گاز رسانی عنوان کرد: گاز رسانی به شهرهای هرات ، مروست،طبس و مهر دشت در حال انجام است و پیشرفت خیلی خوبی همه داشته، علاوه بر این، گاز رسانی به شهر های بافق و نیر هم اخیرا آغاز شده است.
وی همچنین از اتمام پروژه گاز رسانی به ۹۰ روستا در سطح استان خبر داد و سرعت گاز رسانی به واحدهای صنعتی و گلخانه ها را بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها خوب ارزیابی کرد.
فلاح زاده در ادامه سخنان خود، از احداث ۲۳ سالن ورزشی و استخر و تکمیل ۲۲ سالن ورزشی و استخر نیمه تمام خبر داد و خاطرنشان ساخت: پروژه ورزشگاه بزرگ یزد که ۱۲۶ هکتار زمین به آن اختصاص یافته، چندی است که کار خود را آغاز کرده و تاکنون کارهای بسیار خوبی در این راستا انجام شده است.
استاندار یزد گریزی هم به حوزه صنعت زد و گفت: در حوزه صنعت حدود ۲ هزار واحدصنعتی ، پروانه بهره برداری گرفته اند و بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی بین ۲۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که در این راستا ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بنگاه های زود بازده اقتصادی و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار آمایش تزریق شده است و واحدهای بزرگ صنعتی مثل فولادها و تسهیلات ارزی و ریالی تأمین شده است.
وی به پتانسیل استان یزد در تولید کاشی و سرامیک اشاره و تعداد واحدهای در دست احداث تولید کاشی و سرامیک را بالغ بر ۴۰ واحد اعلام کرد.
فلاح زاده با بیان اینکه قبلا چیزی حدود ۵۰۰ تن فولاد در استان یزد تولید می شده است، از زمینه سازی و ایجاد ظرفیت برای تولید ۷ میلیون تن فولاد در استان خبر داد.
استاندار سهم بخش صنعت در اشتغال را ۴۳ درصد عنوان کرد و گفت:۴۴ درصد از جمعیت شاغل استان در بخش خدمات و ۱۳ درصد در بخش کشاورزی فعالیت دارند.