جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۱:۴۵ بعد از ظهر

ابلاغ عملیات اجرایی پروژه خط انتقال گاز بافق

کد خبر: 3102
تعداد بازدیدکننده: 327
تاریخ: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱

فرماندار بافق گفت: عملیات اجرایی پروژه خط انتقال گاز ۲۴ اینج بافق طی مصوبه هیئت مدیره شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به پیمانکار پروژه ابلاغ شده است.

حسین ندافیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به پیگیری‌های انجام شده از طریق استانداری و مسئولان مربوطه اظهار داشت: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران طی نامه شماره گ ۱۰۰/۰۰۱/۱۱۵-۳۶۹۰ مورخ ۲۶ فروردین سال جاری مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی گاز به رئیس کمیسیون مناقصات رسما ابلاغ کرده است.
ندافیان همچنین تصریح کرد: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران طی نامه‌ای به شماره گ۱۰۰/۵۰۱/۴۰ مورخ ۲۷ فروردین ماه به مدیر عامل شرکت پیسا که مجری طرح خطوط لوله استانی است، رسما تاریخ شروع به کار پروژه خط انتقال گاز ۲۴ اینچ بافق را ابلاغ کرده است.
فرماندار بافق خاطرنشان کرد: شروع عملیات اجرایی پروژه یاد شده از تاریخ ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۰ اعلام شده که پیمانکار باید ظرف مدت ۳۰ روز برای تجهیز کارگاه کرده و پس از این تاریخ مدت زمان اجرایی قابل محاسبه است.
وی با اشاره به مصوبه دویست و شصت و یکیمن جلسه هیئت مدیره شرکت ملی گاز کشور گفت: طبق این مصوبه مناقصه احداث خط انتقال گاز ۲۴ اینجی بافق به روش PC به شرکت پیمانکاری پیسا طبق شرایط اسناد مناقصه واگذار شده است.
وی بیان داشت: طبق مصوبه جلسات هیئت مدیره شرکت ملی گاز کشور احداث این خط لوله را در دو بخش عملیات اجرایی پروژه و تهیه و تامین مصالح اختصاصی تعیین کرده که به مدت ۱۸ ماه باید توسط شرکت پیمانکاری پیسا انجام شود.
کلنگ خط انتقال گاز از یزد به شهرستان بافق با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان به طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر در واپسین روزهای سال ۹۰ با حضور حضور معاون شرکت گاز ایران، مدیر خطوط گاز استانی، مدیر شرکت برنامه‌ریزی و توسعه گاز کشور، مدیریت گازرسانی کشور، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، استاندار یزد، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد، امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و مردم شهرستان بافق،به زمین زده شد.
با اجرای این پروژه بزرگ روزانه بیش از ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب توسط لوله‌هایی به قطر ۲۴ اینج گاز از یزد به شهرستان‌های بافق و بهاباد انتقال داده می‌شود.
محمد علی عبداللهی

۵ نظر

 1. رضا می‌گه:

  خدا کند سر کاری نباشد

 2. سهیل می‌گه:

  پس چرا تو سایت شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران چیزی ذکر نشده؟!!

 3. حسینی می‌گه:

  اینم مثل طرح های دیگه سر کاریم
  مثلا آقای فرماندار بگویند این وعده چه شد؟

  فرمانداربافق:
  افتتاح اولیه پارک ‘بیشه در’ ظرف چندماه آینده

  یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۷

  مردم شهرستان بافق تاچندماه آینده شاهد افتتاح اولیه پارک ‘بیشه در’ این شهرخواهند بود.
  فرماندار بافق با بیان اینکه به دنبال اجرایی شدن عملیات احداث پارک ‘بیشه در’ مردم شهرستان بافق خوشحال گفت: باید از هماهنگی و امکانات دستگاهها در شهرستان بافق برای احداث این پارک استفاده شود .
  حسین ندافیان در آیین تودیع و معارفه رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق خواستارافزایش فعالیت های بیابان زدایی در این شهرستان شد و اظهار داشت :متاسفانه خشکسالی های اخیر صدمات قابل توجهی را به توان اکولوژیکی و پوشش گیاهی وارد نموده است.
  وی با اشاره به اینکه با توجه موضوع منابع طبیعی باید نگاهها به سمت بهره برداری کارشناسی و عاقلانه تغییر کند افزود: با توجه به وسعت عرصه های منابع طبیعی در شهرستان مدیریت صحیح این عرصه ها ضروری هست.
  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد نیز ضمن قدردانی از همراهی مسئولان شهرستان بافق در راستای تحقق اهداف بخش منابع طبیعی و آبخیزداری برای توسعه پروژه های این بخش اعلام آمادگی کرد.
  محمدرضا عالم گفت:تحقق توسعه همه جانبه در شهرستان بدون توجه به اعمال مدیریت صحیح در بخش منابع طبیعی غیر ممکن است که خوشبختانه مسئولان شهرستان بافق این موضوع را به خوبی مد نظر دارند.
  در این مراسم محمد خسروانی به عنوان رئیس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق و از زحمات علیرضا امینی قدردانی شد.

 4. محمود می‌گه:

  هنوز فرصت هست تا چند مراسم کلنگ زنی دیگر هم برگزار شود
  زیاد عجله نکنید

 5. رضا می‌گه:

  به خدا ین بار آمدن گاز جدی ، جدی ،جدی این قدر مسئولین را نکوبید