چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۰:۳۸ بعد از ظهر

دومین جلسه آموزشی « نحوه تشکیل شرکت تخصصی منابع طبیعی » در بافق برگزار شد.

کد خبر: 31147
تعداد بازدیدکننده: 78
تاریخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۲

 

در نشستی با حضور رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان بافق، نحوه تشکیل شرکت تعاونی تخصصی منابع طبیعی در این شهرستان ارزیابی شد.
در این جلسه که با حضور رئیس اداره تعاون روستایی، رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و جمعی از فارغ التحصیلان رشته منابع طبیعی شهرستان بافق در محل سالن اجتماعات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان برگزار شد، دانش آموختگان با نحوه تشکیل شرکت تخصصی منابع طبیعی از طریق تعاون روستایی آشنا شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء (ع)، درخصوص تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و تعاون روستایی و حمایت هایی که از طرف این اداره می توان انجام داد مطالبی ایراد نمود.
سپس رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان بافق ضمن تسلیت ایام محرم الحرام و تشکر از برگزاری چنین جلساتی، تعهدات دو سازمان را با ذکر مواد ۴ و ۵ مندرج در تفاهم نامه بیان نمود.
علی فلاح تعهدات سازمان مرکزی تعاون روستایی را ایجاد زمینه لازم برای تشکیل تعاونی ها و اتحادیه های مورد نیاز بر اساس اولویت های اعلام شده از سوی سازمان جنگلها، همکاری در ثبت تعاونی های تخصصی حوزه فعالیت های سازمان جنگلها، ایجاد زمینه مناسب برای اجرای طرح های فنی و اجرایی در سطح شبکه تعاونی ها بمنظور بهره گیری از خدمات آنها در فعالیت های فنی، اجرایی و انتقال تجارب موفق برشمرد.
وی  آسیب شناسی و کارآمدسازی تعاونی های موجود تحت پوشش سازمان جنگلها، فراهم نمودن زمینه عرضه مستقیم محصولات و تولیدات از طریق تعاونی ها، زمینه یابی، زمینه سازی، تشکیل، ادغام و انحلال شرکت ها و اتحادیه های بخش منابع طبیعی را از دیگر تعهدات این سازمان ذکر کرد.
فلاح از فارغ التحصیلان خواست تا هیأت مؤسس جهت تشکیل شرکت تعاونی را انتخاب کنند.
رئیس اداره تعاون روستایی بافق حداقل اعضا را برای ثبت شرکت ۲۰ نفر ذکر کرد و اضافه کرد: برای عضو گیری محدودیتی وجود ندارد کلیه فارغ التحصیلان در هر گرایشی، کارمندان، مرتعدارن، دامداران و بهره برداران بخش منابع طبیعی، اعضاء شرکت های دیگر و … می توانند عضو این شرکت شوند.
وی حمایت همه جانبه فرمانداری، ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و تعاون روستایی را از این شرکت بعنوان اولین شرکت تعاونی تخصصی منابع طبیعی در شهرستان یادآور شد.
علی فلاح از دیگر مزایای ثبت این شرکت از طریق اداره تعاون روستایی را معاف از مالیات دانست به شرط آنکه تا ۳۱ تیرماه اظهار نامه مالیاتی را تکمیل کنند.
در این کارگاه آموزشی، فارغ التحصیلان با پرسش‌هایی به بیان مشکلات در زمینه ثبت شرکت پرداختند که توسط رئیس اداره تعاون روستایی و اداره منابع طبیعی شهرستان بافق به آن پاسخ‌های لازم ارائه شد.