دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۳۵:۲۶ قبل از ظهر

توجه به ذائقه مطالعه کنندگان ضروریست

کد خبر: 31179
تعداد بازدیدکننده: 59
تاریخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۲

 

رئیس آموزش و پرورش بافق: توجه به ذائقه و بهره از روش های جذاب و بروز برای افزایش علاقه به مطالعه  شایسته است.

1000096

 محمود خواجه ای، در زمینه افزایش فرهنگ مطالعه، اظهارکرد: توجه به ذائقه و سلیقه مطالعه کنندگان با اهمیت و ضروری است.

 وی، ادامه داد: کاهش تعداد عضویت و حضور در کتابخانه های شهرستان ملاک خوب و صحیحی برای نشان دادن کاهش مطالعه نیست.

رئیس آموزش و پرورش بافق، با اشاره به افزایش روز افزون نشریات و سایت های مختلف مجازی، ادامه داد: بخشی از مطالعه مردم و دانش آموزان از طریق فضای مجازی و سایت های مختلف علمی، آموزشی و دیگر زمینه ها انجام می شود.

وی با اشاره به این مطلب که روش  دریافت اطلاعات و دانستنی ها از طریق فضای مجازی و سایت ها بدلیل سادگی، سرعت دسترسی و هزینه کمتر اقبال خوبی در نزد جوانان دارد، افزود: معرفی سایت ها و کتابخانه های مجازی مفید و پرمحتوای علمی، آموزشی و دیگر زمینه های مختلف برای خوانندگان بزرگسال و قشر دانش آموز بسیار خوب و ضروریست.

وی با اشاره به سخن شهید رجایی با این مضمون که “درس را باید از جایی که دانش آموز دوست دارد شروع  و به جایی که دوست داریم ختم کنیم”، افزود: بهره از روش های جذاب و بروز برای افزایش علاقه به مطالعه در بین دانش آموزان شایسته است.

رئیس آموزش و پرورش بافق با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۵ آبان تا ۲ آذرماه، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت و اهمیت کتاب و کتابخوانی و اثرات ثمر بخش مطالعه در ایجاد هویت اسلامی و ایرانی و پیرو منویات مقام معظم رهبری در زمینه مطالعه و ایجاد بستر مناسب در مدارس، برنامه هایی دردستورکار داریم.

خواجه ای عنوان کرد: نواختن زنگ کتاب و نهضت مطالعه مفید در صبحگاه مدارس، اطلاع رسانی جهت هماهنگی با کتابخانه ها برای عضویت دانش آموزان، برگزاری مسابقه کتابخوانی و در صورت امکان برپایی نمایشگاه کتاب از جمله این برنامه هاست.

۱ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    چند شب پیش از رادیو استان شنیدم ۵۰ کلاس در اردکان مجهز به سیستم الکترونیکی وهوشمند شده است که البته افراد خیر کمک کرده بودند وهر کلاسی نزدیک به ۵ میلیون تومان هزینه داشته است ولی جای تاسف دارد که سنگ اهن ۷۰۰ میلیون تومان کمک آموزش وپروش بافق می کند و…