شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵:۲۹ بعد از ظهر

ایجاد کارگاه های حمایت شده برای اشتغال معلولین از سوی خیرین

کد خبر: 31249
تعداد بازدیدکننده: 179
تاریخ: ۰۲ آذر ۱۳۹۲

رئیس بهزیستی بافق عنوان کرد:

 ایجاد کارگاه های حمایت شده برای اشتغال معلولین از سوی خیرین

 رئیس بهزیستی بافق، با بیان این مطلب که  تا کنون نسیت به برگزاری برخی کلاس ها و دوره های آموزشی برای معلولین و مددجویان اقدام نموده ایم، گفت: فراگیری این آموزش ها به منظور آماده سازی معلولین برای ورود به عرصه اشتغال و درآمدزایی است.

محسن خوشگذران، با اشاره به قانون جذب معلولین در قالب ۳ درصد استخدامی دستگاه و شرکت های دولتی، ادامه داد: انتظار داریم این تعهد در کارفرمایان ایجاد و این رویه بگونه ای باشد که این شرکت ها تخصص و مهارت های لازم را با بهزیستی مطرح تا معلولین با فراگیری آموزش ها و مهارت های لازم در این محیط ها جذب شوند.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان و معلولین زیرمجموعه، افزود: روند توانمند سازی مددجویان و معلولین زیرمجموعه از اولویت های این اداره است.

وی با اشاره به مساعدت بیمه ای بهزیستی با کارفرمایانی که نیروی معلول جذب نمایند، تصریح کرد: اشتغال مددجویان در سازمان ها نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در اولویت  قرار دارد.

خوشگذران، به انعقاد تفاهم نامه با شرکت سنگ آهن مرکزی بافق اشاره و عنوان کرد: با مساعدت مدیریت این شرکت نسبت  به تخصیص ۲۰ امتیاز استخدامی برای در اولویت قرار گرفتن معلولین اقدام و تعدادی در این واحد معدنی جذب شدند.

این مسئول، گفت: ایجاد کارگاه های حمایت شده و متناسب برای اشتغال معلولین از سوی خیرین را از کارهای قابل توجه دانست.

رئیس بهزیستی بافق با اشاره به ناشناخته ماندن فعالیت این مجموعه برای مردم و خیرین، عنوان کرد: امیدواریم با راه و روش های مختلف برای مردم خیرین بدین سمت و سوی سوق یابد.

وی ضمن تاکید بر مشارکت خیرین، تصریح کرد: اگر خیرین در شروع برخی زمینه ها مشارکت کنندامکان جذب بودجه و اعتبار نیز فراهم می گردد.

خوشگذران، با اشاره به شماره حساب مشارکت های مردمی بهزیستی، افزود: این شماره حساب متمرکز بوده و در فیش واریزی می توان نیت و نام شهرستان را معین کرد.

رئیس بهزیستی بافق گفت: همچنین در قبال وجوه نقدی  و کمک های غیرنقدی  شهروندانی  که به اداره مراجعه کنند نیز رسید ارائه می شود.

طیبه دانشی و بهجت زکی زاده؛ کارشناسان اشتغال و مشارکت مردمی بهزیستی بافق، نیز در این نشست نسبت به ارایه گزارش در زمینه های مرتبط با حوزه فعالیتشان پرداختند.