پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱:۰۹ بعد از ظهر

معاون راه آهن جمهوری اسلامی ایران در بازدید از راه آهن شرق:به دنبال انقلاب ریلی هستیم

کد خبر: 31272
تعداد بازدیدکننده: 125
تاریخ: ۰۲ آذر ۱۳۹۲

معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در بازدید از راه آهن شرق گفت: با مدیریت جدید که روی کار آمده است به دنبال انقلاب ریلی هستیم.

حمید رضا حجازی: به گزارش روابط عمومی راه آهن شرق: حسین عاشوری که راه آهن شرق را به عنوان اولین ناحیه برای بازدید انتخاب کرده بود گفت: در جلساتی که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم هدف گذاری شد تا برنامه ریزی‌ها را به سمت حمل و نقل ریلی سوق دهیم.

وی پتانسیل بالای راه آهن شرق و افزایش بار را دلیل انتخاب این ناحیه برای اولین بازدید خود عنوان کرد و افزود: با همدلی و همیاری امیدواریم در ماه‌ها و سال‌های آینده شاهد رونق بیشتر در راه آهن باشیم.

مدیر کل راه آهن شرق نیز از ایمنی بسیار بالا و درصد خطای بسیار پایین ماموران سیر و حرکت و ترافیک در این اداره کل خبر داد و گفت: تمامی این افراد آموزش‌های لازم را فراگرفته اند که این مسئله باعث شده است ایمنی این ناحیه رو به افزایش باشد.

محمد پورفخری خاطر نشان کرد: زمانی افزایش بارگیری ارزشمند است که ایمنی در اولویت اول قرار داشته باشد.

وی از شروع بارگیری در آینده نزدیک در ایستگاه بجستان خبر داد و گفت: از اواخر سال ۱۳۸۴ بارگیری در این ناحیه شروع شده و هر سال نیز به صورت پلکانی رشد کرده است،  به طوریکه در سال گذشته ۲۰ درصد از برنامه جلوتر بودیم.