چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۱۹:۰۳ بعد از ظهر

سومین جلسه آموزشی « نحوه تشکیل شرکت تخصصی منابع طبیعی » در بافق برگزار شد.

کد خبر: 31432
تعداد بازدیدکننده: 464
تاریخ: ۰۵ آذر ۱۳۹۲

800 (1)

در نشستی با حضور کارشناس آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، نحوه تشکیل شرکت تعاونی کشاورزی منابع طبیعی، جنگل و آبخیزداری در این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور کارشناس ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی استان یزد، کارشناسان اداره منابع طبیعی و جمعی از فارغ التحصیلان رشته منابع طبیعی شهرستان بافق در محل سالن اجتماعات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان برگزار شد، کارشناس ترویج اداره کل منابع طبیعی هدف از تشکیل این جلسه را تشریح کرد.
محسن جمعه ثانی ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی و تشکر از برگزاری این جلسه، تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و تعاون روستایی را یادآور شد و تصریح کرد: شرکت تعاونی تخصصی منابع طبیعی بعنوان اولین شرکت تخصصی تعاونی در استان یزد قلمداد می شود.
وی در خصوص اقدامات اولیه جهت تشکیل این شرکت، بیان کرد: ابتدا در شهرستان کارگروهی متشکل از فرمانداری، بخشداری، اداره منابع طبیعی ، اداره تعاون روستایی، شوراها و دهیاری ها تشکیل شود.
وی ادامه داد: این کارگروه قابلیت و پتانسیل شرکت تعاونی تخصصی منابع طبیعی در شهرستان را با توجه به تعداد فارغ التحصیلان مورد ارزیابی قرار دهد که آیا نیاز به تشکیل این شرکت می باشد و آیا این شرکت می تواند تصدی گری های قابل واگذاری را انجام دهد.
وی افزود: پس از تأیید ثبت این شرکت در شهرستان، فردی بعنوان پیشرو جهت به انجام رساندن این شرکت از سوی کارگروه انتخاب و به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد معرفی گردد.
جمعه ثانی درخصوص حدود اختیارات این شرکت، ماده ۷ اساسنامه شرکت تعاونی کشاورزی منابع طبیعی، جنگل و آبخیزداری را ذکر کرد و اضافه کرد: شرکت می تواند کلیه طرح های منابع طبیعی از جمله طرح های مرتعداری، بیابان زدایی، بهره برداری، جنگل کاری و جنگل داری و نیز طرح های حفاظت و حمایت از عرصه های منابع طبیعی را به انجام رساند.
کارشناس آموزش اداره کل منابع طبیعی حداقل اعضا را برای ثبت شرکت ۲۰ نفر ذکر نمود.
جمعه ثانی ویژگی مدیرعامل خوب را صداقت در گفتار، رفتار، عمل و کردار ذکر کرد.
این مقام مسئول وظیفه اداره منابع طبیعی را هدایت این شرکت و وظیفه تعاون روستایی را حمایت و نظارت بر این شرکت خواند.
در پایان این نشست آموزشی، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.