یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۲:۴۲ قبل از ظهر

در یادمان ۲۸ شهید کارمند بافق مطرح شد ؛ روحیه شهادت‌طلبی بین جوانان درسی از شهدا و امام راحل

کد خبر: 31677
تعداد بازدیدکننده: 186
تاریخ: ۰۸ آذر ۱۳۹۲

مسئول واحد فرهنگی آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق گفت: روحیه شهادت‌طلبی که امروز در میان نسل جوان وجود دارد، درسی است که شهدا و امام راحل به یادگار مانده است.

نخستین یادمان ۲۸ شهید کارمند بافق به همت حوزه بسیج شهید سید مصطفی خمینی شهرستان بافق و با حضور امام جمعه، معاون هماهنگ‌کننده سپاه الغدیر یزد، مسئولان ، خانواده شهدا و جمعی از مردم شهیدپرور بافق در صحن آستان امامزاده عبدالله (ع) برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی کارگران،  در یادواره ۲۸ شهید کارمند شهرستان بافق، اظهار داشت: شهادت، لطف و عزتی است که خداوند متعال به بندگان خود عطا کرده است و هیچ موجودی نمی‌تواند آن را منفور گرداند و این قدرت در ید خداوند تبارک و تعالی است.

وی با اشاره به اینکه انبیا الهی برای رشد جامعه بشری مبعوث شده‌اند و مکتب آنان مکتب رشد و بالندگی است، اظهار داشت: صفات انبیا الهی در برگیرنده فرهنگ ایثار و شهادت است و مقام والای شهیدان نعمت این صفات است.

کارگران، مقام شهدا را برگرفته از مقام معصومین (ع) خواند و گفت: شهدا همانند معصومین (ع)، زمانی که اصل دین و قرآن به خطر می‌افتد، از جانب درگاه الهی انتخاب شده و تا پای نثار جان خود پیش می‌روند و تمام هستی خود را وقف اسلام می‌کنند و نور شهدا مشعل هدایت بشریت و زندگی تاریخ می‌شود.

وی، شهید و شهادت را صراط المستقیم دانست و بیان کرد: چون زندگی شهید در راه انفاق و ایثار است و هنگام شهادت به برترین مقام رسیده است و بعد از شهادت نیز هدایت کننده است، راه او صراط‌المستقیم است.

کارگران، شفاعت شهدا را یکی دیگر از نعمت‌های صفات انبیا الهی خواند و گفت: شهادت است که باعث شفاعت می‌شود که فقط شهدا و معصومین از این امتیاز برخوردار هستند.

مسئول واحد فرهنگی امامزاده عبدالله (ع) بافق بیان کرد: خدا برترین نیکی‌ها و برترین رزق‌ها را فقط از راه شهادت نصیب بندگان خود می‌کند و شهدا علاوه بر اینکه کشته نیستند بلکه زنده‌اند، نزد خدای خود روزی دارند و در مقام نظاره وجه الهی هستند.

وی بر برپایی یادمان‌های شهدا و تقویت روحیه شهادت‌طلبی در جوان‌ها و بسیجیان امروز تاکید کرد و آن را از آثار قیام امام (ره) و شهیدان دانست و افزود: راه شهادت بسته نیست و زمان نیز ندارد چرا که خداوند وعده پیروزی به مسلمانان جهان را داده است.

کارگران، انقلاب‌های جهان اسلام را برگرفته از انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: امام خمینی (ره) فرمود انقلاب ما صادر می‌شود و امروز شاهد این آرمان بزرگ هستیم و پیروزی انقلاب‌های جهان را خواستاریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق نیز در این مراسم، ولایت‌مداری را مهم‌ترین شاخص شهدا بیان کرد و گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تنها به برگزاری یادمان نیست، بلکه باید منطق و روش شهدای والامقام را نیز فرا بگیریم تا مورد رضایت آنها واقع شویم.

133عبداللهی / واحد مرکزی خبر

۱ نظر

  1. شوخ طبع می‌گه:

    ما آخر نفهمیدیم ۲۷ شهید کارمند یا ۲۸ شهید؟