پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۴۸:۵۴ قبل از ظهر

خیران بافق به فکرعلم و فرهنگ جوانان شهر خود باشند

کد خبر: 31726
تعداد بازدیدکننده: 102
تاریخ: ۱۰ آذر ۱۳۹۲

IMG10424892

به گزارش خبرنگار مهر، الهام آقایی، صبح یکشنبه در حاشیه همایش “کتاب درمانگر روح و ذهن” با تاکید بر ضرورت هدفمند کردن نذورات در بخش فرهنگ اظهار داشت: اهدای کتاب و ساختن کتابخانه و اماکن فرهنگی برای توسعه فرهنگ و علم جوانان ضروری است و به حضور خیران در این عرصه نیازمند هستیم.

وی خاطرنشان کرد: جوانان امروز تشنه علم و معرفت هستند و توجه به این نیاز آنان، امکان پذیر نمی شود جز با همت والای خیران بافق که باید به فکر علم و فرهنگ جوانان شهر خود باشند.

آقایی از کمبود کتاب و کتابخانه در شهرستان بافق نسبت به جمعیت این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: کتابخانه‌های شهرستان بافق از نما و فضای مناسب و جذاب برخوردار نیستند و برای تحقق این هدف نیاز به حمایت مسئولان شهرستان و شناسایی نیازهای شهر است.

بافق با مشکل فضای استاندارد برای کتابخانه ها مواجه است

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی بافق، برخورداری هر کتابخانه را از استانداردهای اولیه، مهم خواند و بیان داشت: متاسفانه در شهرستان بافق علاوه‌بر کمبود کتاب، با مشکل فضای کتابخانه ای نیز مواجه هستیم به نحوی که کتابخانه های شهرستان هم از استاندارد لازم برخوردار نیست و هم سرانه مطالعه هم پائین است.

آقایی، با اشاره به اینکه علاوه بر ترغیب و تشویق مردم به امر کتابخوانی، نیاز به توسعه فضاها، استانداردسازی آنها و خرید کتابهای مفید و جذاب برای مردم است، عنوان کرد: لازم است در این عرصه، خیران وارد عمل شوند تا بخش اعظمی از مشکلات کتابخوانی در این شهرستان رفع شود.