یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۲:۰۱ قبل از ظهر

همایش «کتاب ،درمانگر روح و جسم» در بافق برگزار شد

کد خبر: 31729
تعداد بازدیدکننده: 124
تاریخ: ۱۰ آذر ۱۳۹۲

محمدحسین فلاح روانشناس و استاد دانشگاه  در همایش «کتاب ،درمانگر روح و جسم»، ارائه خدمات را در عرصه کتاب بر اساس نیاز مردم جامعه عنوان کرد و افزود: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از کودکی در ذهن کودکان نقش ببندد چرا که فرمول‌هایی که در کودکی در ذهن ثبت می‌شود، در ساختن آینده خوب آنان تاثیر بسزایی دارد.

محمدحسین فلاح، کتاب را خوراک زنگی زیبا عنوان کرد و گفت: این خوراک زیبا باید وارد خانه مردم شود و نیازهای روحی مردم را از لحاظ علمی برطرف کند.

تاکید بر بومی سازی علم

IMG_2264

وی، بومی‌سازی علم را مهم دانست و خاطرنشان کرد: کتاب‌های روان و آسان بر اساس نیاز هر جامعه، انگیزه فرد را برای خواندن و دانستن بیشتر می کند.

فلاح بیان کرد: کتاب باید در زندگی روزمره مردم وارد شود و تاثیر بیرونی آن نیز باید در جامعه هویدا باشد زیرا جامعه‌ای که مردم آن کتابخوان و اهل علم و مطالعه باشند، بسیاری از مشکلات وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: بنابراین مطالعه مفید نیز در کنار افزایش سرانه مطالعه و ترغیب و تشویق مردم به کتابخوانی باید مدنظر قرار گیرد زیرا همانگونه که خوراک جسم حائز اهمیت است، باید مهم باشد که مردم چه می خوانند و مطالعه، چه تاثیری بر روح و جسم آنها خواهد گذاشت.

این همایش با حضور جمعی از فرهنگیان، مسئولان و فعالان عرصه کتاب و کتاب یاوران در شهرستان بافق برگزار شد.

در پایان این همایش از کتاب یاوران و اعضای انجمن کتابخانه های بافق با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

به گزارش مهر، شهرستان بافق با  چهار کتابخانه، ۵۴ هزار عنوان کتاب دارد که بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر در این کتابخانه ها عضو هستند.