چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۸:۰۷ بعد از ظهر

کی به کیه؟ حق با کیه؟

کد خبر: 31802
تعداد بازدیدکننده: 88
تاریخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۲

بینشان درگیری عجیبی صورت گرفته بود اول از گفتگوی لفظی شروع شد ولی نمی دانم چرا دست به یقه شدند بنا کردند همدیگر را زدند گرد و خاکی کرده بودند که نگو! فقط صدای ضربات به گوش می رسید معلوم نبود کدام یک دارد کتک می خورد هر دو هم لباس حق به جانب پوشیده بودند که من یکی که متوجه نمی شدم کی به کیه! درگیری و بحثشان تمامی نداشت من هم که متوجه نشدم حق با کیه  گفتم بی خیال میرم می خوابم گرد و غبار که نشست متوجه می شوم صداهایشان آنقدر بلند بود که چند بار از خواب پریدم  باز خود را به خواب زدم راستیش را بخواهید آخر هم متوجه نشدم کی به کیه!  حالا قسمتی از گفت و گو آن دو که جسته گریخته به گوشم خورده را برایتان می نویسم تا خود قضاوت کنید حق با کیست!
اولی می گفت: فلانی خوب کاری کرده طبق وظیفه عمل کرده باید اینجا از دیگران دفاع می کرد حالا فلانی رنجیده خاطر شده خوب بشه
آن یکی می گفت: نه باید تحمل می کرد حالا این قدر که گفت چی شد؟
اولی: حداقل به آنها فهمانده شد که نظرات دیگری هم هست و چه بسا درست است بعلاوه گفتم وظیفه شرعی داشته و شرعاً  مکلف بوده است.
آن یکی:کدام وظیفه شرعی ؟!  حفظ حریم دیگران هم وظیفه شرعی است چرا به ان عمل نکرد اینها از روی هوای نفس بوده است نه وظیفه شرعی!
اولی: اگر حرف هوای نفس است باید نمی گفت چون کلی خودش را به زحمت انداخت اگر مثل بقیه به به و آفرین می گفت تازه از او تقدیر هم می کردند که چقدر فهمیده است.
راستش بقیه حرفاشون را درست متوجه نشدم و چون لباس همرنگ حق به جانب پوشیده بودند متوجه نشدم کدام نفس اماره است و کدام لوامه ؟ نمی دانم شما چیزی متوجه شدید ؟! خدا به ما رحم کند موقعی که تشخیص مشکل می شود !!!

احمد علیزاده فلاح

۷ نظر

 1. آقا می‌گه:

  واقعیت ما هم نفهمیدیم شما چی میخواستید بگیدفکر کنم میخواستید چیزی نوشته باشید.

 2. نفس مطمئنه می‌گه:

  سلام تشخیص سخت نیست . با قوه ی عقل بسیار آسان میتوان فرق حق وباطل را تشخیص داد . شما در جان بخشی به دو نفس دچار اشتباه شدید خواستیداین دو نفس را معرفی کنید مردم راگمراه کردید . به صورت ساده می نوشتید متوجه می شدیم .

 3. همشهری می‌گه:

  شما خیلی نمیخواد غصه بخوری حاجی . مردم خودشون خوب میفهمن و تشخیص میدن . همونطوری که تو انتخابات خوب تشخیص دادن کی راست میگه و کی دورغ غ غ غ غ غ غ غ غ غ غ .

 4. بافقي می‌گه:

  سلام.اگریه خرده توجه کنیدبه ظاهرمردم و…شهرمون میفهمیدکه این متن چی میخوادبگه.حاجی مرسی.

 5. بافقی می‌گه:

  آقای علیزاده دستمریزاد بد نبود.

 6. بافقی می‌گه:

  آفرین بر شما همشهریان باهوشم انسان شناس های متبحری شدید قلم به دست هر کسی نمیاد

 7. بافقی می‌گه:

  اقای علیزاده دستمریزاد خوب بود.