دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۱:۴۷ قبل از ظهر

پیشنهاد احداث و راه اندازی واحد تولیدی تبدیل سنگ آهن با عیار کم به آهن اسفنجی – فولاد – در شهرستان بافق

کد خبر: 31837
تعداد بازدیدکننده: 164
تاریخ: ۱۳ آذر ۱۳۹۲

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، ” سید محمد میرمحمدی ” روز چهارشنبه در دیدار با نمایندگان دو شرکت خصوصی خارجی ، با اشاره به نشست روز گذشته خود با مسئولان وزارت نیرو، اظهار داشت: نقطه قوت استان یزد، انرژی است.

image_gallery
وی با تاکید بر حرکت به سمت توسعه صنعت در بخش صنایع کم آبخواه، گفت: تلاش داریم از منابع موجود در راستای پیشرفت استان بهره ببریم.
میرمحمدی همچنین اهمیت تجهیز صنایع استان به تکنولوژی های نوین را یادآور شد.
وی در پایان خواستار در اختیار قرار گرفتن اطلاعات اولیه موارد پیشنهادی توسط سرمایه گذاران شد و گفت: استان مساعدت لازم در راستای این سرمایه گذاری را پیگیری خواهد نمود.
در این جلسه در خصوص مسائلی همچون احداث و راه اندازی واحد تولیدی تبدیل سنگ آهن با عیار کم به آهن اسفنجی – فولاد – در شهرستان بافق و ایجاد نیروگاه خورشیدی در استان پس از بررسی لازم درخصوص محل احداث بحث و تبادل نظر اولیه صورت گرفت.
با استفاده از این تکنولوژی نوین سنگ آهن با عیار کم به خصوص سنگ های هماتیتی با عیار ۳۵ درصد به بالا بدون هرگونه پر عیار سازی مثل کنستانتره و گندله سازی به صورت مستقیم وارد کوره های دوار می شود و آهن اسفنجی با متالیزیشن بالای ۹۵ درصد تولید خواهد شد.
از محسنات این تکنولوژی نوین عدم استفاده از آب، ایجاد حرارت با استفاده از انرژی گاز و مصرف کم زغال به عنوان عامل احیا است که در خصوص سنگ آهن با عیار کم کاربرد دارد.

۳ نظر

 1. احسان می‌گه:

  با سلام.
  مصمم هستیم جهت طراحی و ساخت نیروگاه خورشیدی در استان یزد، مطابق با تکنولوژی و نرم افزارهای روز دنیا و بکارگیری تیم متخصص و دانشگاهی اقدام نماییم.

 2. خوش غیرت می‌گه:

  استاندار عزیز خسته نباشید.
  با اینکار نشان دادید که به فکر بافق هم هستید.انشا الله شما بتونید حق و حقوق مردم بافق که تاکنون مخصوصا هشت سال اخیر ضایع شده را رسیدگی کنید و مردم ولایتمدار بافق به حقشان برسند.

 3. تلنگر می‌گه:

  قابل توجه استاندار محترم
  اگه روی نقشه کشور عزیزمان نگاه کنید میبینید که بافق حدودا در مرکز ایران قرار دارد….
  یعنی بافق استحقاق اینرا نداشته در این چند سال که یک جاده اصلی از آن بگذرد! یک کارخانه جوار معدنی داشته باشد!ساکنان ولایتمدار و ستمدیده آن از نعمت گاز (که اکثر روستاهای دور افتاده از آن برخوردارند)،بهره ببرد!از جاده ای استاندارد جهت تردد با مرکز استان برخوردار باشد!با وجود اینهمه معادن در خودش،هنوز بودجه ای درست و حسابی برای آبادانی بافق عزیز در اختیار مسئولین نباشد!آیا حق بافق این است که عده ای از آن را غصب کنند و بخواهند با کم و زیاد کردن مرز جغرافیایی خودشان معدن ما را از آن خودشان جلوه دهند!و هزاران اما و اگر دیگر….
  استاندار عزیز اگر نجنبد این قصه همچنان ادامه دارد….