یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۰۸:۲۱ قبل از ظهر

اعضای شورای سیاستگذاری کنگره وحشی بافقی تعیین شدند

کد خبر: 3199
تعداد بازدیدکننده: 144
تاریخ: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۱

در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی بافق در سال ۹۱صورت گرفت
اعضای شورای سیاستگذاری کنگره وحشی بافقی تعیین شدند
 در نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق در سال ۹۱، اعضای شورای سیاستگذاری کنگره وحشی بافقی ‌مشخص و معرفی شدند.
 امام جمعه بافق ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق ضمن نکوداشت  شاعر قرن دهم، کمال‌الدین محمد وحشی بافقی اظهار داشت: این شاعر پرآوازه که صاحب آثار گرانبهایی است متعلق به بافق نیست بلکه ایران اسلامی که مهد فرهنگ و ادب و تمدن است به این‌گونه فرزانگان می‌بالد.
حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی همچنین با اشاره به برگزاری کنگره سراسری وحشی بافقی افزود: این کنگره با همکاری و هماهنگی مسئولان استان و شهرستان و با حضور فرهیختگان و علاقمندان به شعر و ادب پارسی امسال در زادگاهش برگزار می‌شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق، همدلی و همفکری همه دستگاه‌های اجرایی را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره این شاعر نامدار خوستار شد.
فرماندار بافق نیز در این نشست با اشاره به تعیین وظایف اعضای کارگروه این کنگره گفت: همه اعضای کمیته‌های هفتگانه باید از هم‌اکنون با برنامه‌ریزی صحیح نسبت به انجام وظایف محوله اقدام کنند.
حسین ندافیان با بیان اینکه نقش کمیته اطلاع‌رسانی در این زمینه از اهمیت خاصی برخوردار است، عنوان کرد: آنچه که لازم است از هم‌اینک در اولویت کاری دبیرخانه این کنگره قرار گیرد، مقوله تبلیغات و اطلاع‌رسانی است.
سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی بافق نیز ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌ها و روند اجرای امور مربوط به کنگره وحشی بافقی گفت: با همفکری اندیشمندان و صاحب‌نظران عرصه فرهنگ و ادب این شهرستان تا به حال هفت کمیته در زمینه‌های مختلف برای کیفیت برگزاری این کنگره تشکیل شده است.
عذرا کریمی به تشریح برخی از وظایف این کمیته‌ها پرداخت و افزود: کمیته‌های اجرایی، علمی و انتشارات، روابط عمومی و تبلیغات، تدارکات و پشتیبانی، دانش‌آموزی، افتتاحیه و اختتامیه و حراست از جمله این کمیته‌ها هستند که باید زیر نظر شورای سیاستگذاری کنگره ملی وحشی بافقی فعالیت کنند.
در ابتدای این نشست همچنین اعضای عالی شورای سیاستگذاری این کنگره تعیین و شرح وظایف آنها ابلاغ شد
محمد علی عبداللهی

۲ نظر

  1. بافقی می‌گه:

    با سلام
    وحشی بافقی وقتی ببیند نویسنده بافق را برای دومین بار با تهمت و افترا به دادگاه می کشانند بر خود می لرزد همان بهتر که وحشی یزدی باد تا بافقی

  2. مهدی می‌گه:

    والله ما که گیج شدیم قرار بود طی سه چهار سال گذشته یک گنگره ای برای وحشی بافقی در دل کویر گرفته شود این گنگره را می برند به شهرستانی که نه شاعر دارد نه کوچکترین کتاب شعری فقط با پارتی این کنگره در ابرقو برگزار میگردد