دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۰:۱۹ بعد از ظهر

شرایط ایجاد شده در تعاونی مسکن شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بسیار منطقی و خداپسندانه است

کد خبر: 32014
تعداد بازدیدکننده: 104
تاریخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۲

قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سفر به شهرستان بافق ضمن دیدار با مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در خصوص برخی از مسائل دوطرفه توافق کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد : امرالله فلاح زاده روز گذشته در شهرستان بافق با مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق دیدار و گفتگو کرد.

وی در این نشست ضمن بررسی برخی موارد در حوزه کارگری این شرکت اظهار داشت : در صورت نیاز شرکت، به نیروی انسانی آمادگی داریم با انعقاد تفاهم نامه نسبت به ایجاد اشتغال در شهرستان بافق اقدامات لازم را صورت دهیم.

قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی افزود : با توجه به وجود افراد و متقاضیان اشتغال و کسب و کار که در سامانه اشتغال ثبت نام شده اندآمادگی داریم تعداد۵۰۰نفر از افراد جهت اشتغال و با رعایت قانون معرفی شوند.

وی اظهار داشت: باید برنامه ریزی شود تا با حضور همکاران در حوزه معاونت اشتغال و توسعه کارآفرینی، تفاهم نامه همکاری در خصوص تامین نیرو و  ایجاد اشتغال در شهرستان بافق منعقد و انشاالله گام موثری در جهت رفع نیازهای متقاضیان اشتغال و کسب و کار برداشته شود و شاهد بکارگیری و استفاده از توانایی های جوانان در این شهرستان باشیم.

قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این نشست به مجموعه ورزشی کارگران در شهرستان بافق اشاره کرد و افزود: اقدامات زیربنایی و برخی از موارد دیگر در خصوص احداث این ورزشگاه صورت گرفته است اما در حال حاضر این مجموعه نیمه تمام باقی مانده است.

وی از عسکری مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق خواست نسبت به تجهیز و راه اندازی این مجموعه ورزشی با اداره تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق همکاری لازم را داشته باشد.

عسکری نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از نحوه فعالیت این شرکت برخی از مسائل و مشکلات در حوزه کارگری را مورد بحث و بررسی قرار داد و افزود : در حد توان و تا جایی که قوانین اجازه داده باشد سعی شده است نسبت به رفع برخی از نیاز های کارگران و کارکنان اقدام شود.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از عضویت افراد شاغل در شرکت تعاونی مسکن سنگ آهن مرکزی بافق خبر داد و افزود : تسهیلات ارزان قیمت، شرایط سهل الوصول دریافت تسهیلات مسکن بصورت بلند مدت ۱۵ ساله از جمله اقدامات صورت گرفته در خصوص تامین مسکن کارکنان و کارگران این مجموعه می باشد.

عسکری هماهنگی بین اعضای هیئت مدیره، ارتباط مستمر مدیران و کارکنان با یکدیگر، حفظ منافع کارگران، پاسداری از حق و حقوق قانونی کارگران، را از جمله مواردی دانست که بسیار مورد تاکید است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تعامل و ارتباط دوطرفه با همکاران در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه های مرتبط را از جمله موفقیت های این شرکت دانست و گفت : برخورداری از نیروهای خوب و آموزش دیده، برگزاری کلاسهای مشاوره ای و آموزشی، شناساندن و معرفی خطرات و آگاهی کارگران از نقاط حادثه خیز در شرکت از جمله مواردی است که با همکاری اداره تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق اقدام شده است.

عسکری در پایان اضافه کرد پس از هماهنگی با اعضای هیئت مدیره شرکت در خصوص تکمیل و راه اندازی مجموعه ورزشی کارگران شهرستان بافق اقدامات قانونی را انجام خواهیم داد و در این زمینه همکاری لازم را خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در پایان جهت تکمیل و توسعه مجموعه ورزشی کارگران شهرستان بافق قول مساعد داد.

وی تاکید کرد : مجموعه مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی آمادگی کامل دارد تا در زمینه های مختلف که با حوزه کارگری مرتبط می شود و می تواند مشوق مناسب در جهت ایجاد اشتغال در شهرستان بافق باشد همکاری کند.

عاقبت خیری مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل نیز در این جلسه،‌قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان یزد را همراهی می کرد.

وی در خصوص اجرایی شدن توافقات فوق الذکر توضیحات لازم را ارائه کرد و افزود : در حال حاضر منابع مالی اداره کل جهت تجهیز و یا راه اندازی مجموعه های ورزشی پاسخگو نیست از این رو لازم است از طریق مکاتبات با وزارت متبوع پیشنهادات خود را ارائه و با هماهنگی اقدام شود.

عاقبت خیری ضمن تقدیر ازعسکری مدیریت شرکت تاکید کرد توافقات انجام شده در خصوص تجهیز و راه اندازی و تکمیل مجموعه ورزشی شهرستان بافق کار حسنه ای است که علاوه براجر معنوی می تواند در شادی و نشاط خانواده ها موثر و زمینه راههای سلامت جوانان و خانواده ها را تامین کند.

عاقبت خیری اظهار داشت : شرایط ایجاد شده در تعاونی مسکن این شرکت نیز بسیار منطقی و خداپسندانه است.

وی گفت : در اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی نیز آمادگی کامل داریم به منظور تسریع در امور مسکن کارگران همکاری لازم را با شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در کلیه موارد و در چارچوب قانون داشته باشیم.

عاقبت خیری در پایان ضمن تقدیر از اقدامات این شرکت در جهت رفاه کارگران و پرسنل شرکت افزود : در صورت نیاز می توانیم با استفاده از کارکنان مجرب نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز شرکت اقدام و موارد اساسی به اطلاع اعضاء رسانده شود.

عاقبت خیری در پایان از دست اندرکاران و افرادی که زمینه ی این نشست را فراهم کردند تشکر و قدردانی کرد.

در این جلسه  علی اصغر نوری شادکام رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق نیز ضمن خسته نباشید به  مجموعه مدیریت شرکت سنگ آهن از مساعدت اخیر انجام شده در خصوص پروژه مسکن مهر  وتعاونیهای مسکن ومصرف سنگ آهن  نیز تقدیر نمود و خواستار حمایت شرکت در راه اندازی مجموعه ورزشی کارگران گردید