دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۹:۱۵ قبل از ظهر

پای صحبت حافظ قرآن کریم: قرآن کتاب شفای دردهای بشر/ رجوع به کلام خدا، مرور تدبیر و تقدیر آفرینش است

کد خبر: 32068
تعداد بازدیدکننده: 89
تاریخ: ۲۰ آذر ۱۳۹۲

m_imgبه بهانه برگزاری مسابقات قرآن فرهنگیان در شهرستان بافق، به سراغ یکی از حافظان قران کریم در این شهر رفتیم. فاطمه ناظمی قرآن را کتاب شفای دردهای بشر می‌داند و آن را اعجازی برای رفع همه مشکلات انسانها بیان می کند.

فاطمه ناظمی، حافظ کل قرآن کریم  در مورد نحوه تصمیم گیری برای حفظ قرآن کریم اظهار داشت: بعد از پایان تحصیلات خود در دانشگاه و اخذ مدرک لیسانس مدیریت دولتی، تصمیم به حفظ قرآن کریم گرفتم وهر روز آیات نورانی و جذاب قرآن، انگیزه مرا به حفظ بیشتر می کرد.

وی افزود: همراهی و تشویق خانواده ام نیز در این امر به من کمک می کرد و هم اکنون نیز در تکیه محل خود به عنوان مربی قرآن در زمینه های حفظ، تفسیر و قرائت قرآن کریم مشغول فعالیت هستم.

ناظمی، حفظ قرآن را یک توفیق الهی عنوان کرد و توکل به خدا و تلاش و کوشش را رمز موفقیت خود در سه سال از عمرش که به حفظ قرآن پرداخته است دانست و بیان کرد: این سالها از بهترین سالها و پر برکت ترین و پر رونق ترین سالهای عمرم بوده است.

این مربی قرآن کریم، رجوع به قرآن را یادآوری تدبیر و تقدیر آفرینش در جهان و مسیر قرآن را رسیدن به مسیر حق و حقانیت عنوان کرد.

شکیبایی و عزت نفش از میوه های درخت ایمان است

وی، شکیبایی و صبر در برابر مشکلات و داشتن عزت نفس و مناعت طبع را از میوه های درخت ایمان خواند و افزود: رسیدن به کمال و درجات برتر به وجود نمی آید مگر اینکه هر فرد ابتدا به تربیت واصلاح امور خویش بپردازد.

ناظمی، تمسک و بهره گیری از قرآن را لازمه زندگی هر فرد در جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: قرآن کریم کتابی کامل برای روش زندگی است و در آن می توان شفای دردهای بشر را جستجو کرد.  

آغاز هر روز با قرآن، احساس شادی متفاوتی در انسان ایجاد می کند

وی یادآور شد: وقتی انسان روز خود را با قرآن آغاز می کند، احساس شادی متفاوتی را در وجود خویش حس می کند و با این حس، انجام فعالیتهای روزمره زندگی با تغییرات بهتری انجام می گیرد.

ناظمی که در بسیج نیز به صورت فعال حضور دارد و مربی و سرگروه شجره طیبه صالحین است، بیان کرد: بسیجیان نیز باید با بهره مندی از قرآن در طول خدمت خود، در جذب نیروهای برتر فعالیت کنند چرا که بسیجیان حافظان دینی و ملی کشورند.

وی اظهار داشت: وقتی پای منافع دینی در میان باشد، بسیجیان معتقد با بهره گیری از فرامین الهی و اعتقادات پاک خود از نثار و بخشش هیچ چیز حتی جان خود دریغ نمی کنند و هنگام دفاع از منافع ملی نیز با حضور در همه زمینه ها اعم از اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، با بهره گیری از فرمایشات رهبر و مقتدای خود با نام بسیج با اقتدار تمام در راه رسیدن به هدف گام بر می دارند.

دشمن درصدد گرفتن بصیرت از جوانان ما با تغییر فرهنگ اسلامی است

این حافظ قرآن کریم، بصیرت داشتن را از دیگر ویژگی های بسیجی دانست و عنوان کرد: برای تحقق یک جامعه اسلامی و رساندن آن به حکومت حضرت مهدی (عج)، داشتن این ویژگی لازم است و نباید اجازه دهیم دشمن با تغییر فرهنگ، بصیرت را از ما بگیرد.

ناظمی با اشاره به تاثیر قرآن و بسیج در زندگی یادآور شد: رسیدن به رشد و تعالی و پاک نگه داشتن ظاهر و باطن در بسیجیان تاثیر بسزایی در جذب دیگر افراد خانواده و جامعه دارد.

ناظمی ادامه داد: برگزاری مسابقات قرآنی، انگیزه ای خوب در جامعه به ویژه در جوانان برای گرایش به قرآن ایجاد می کند و توجه ویژه به آن از وظایف مسئولان کشور است.

بافق- عبداللهی

۲ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    امیدوارم
    ممبریان ما هم در ممبر های خود از قران بیش از پیش بگویند

  2. شهروند بافقی می‌گه:

    آفرین به این بانوی مقتدر . کاش ما خانم ها ایشان را الگو قرار می دادیم .