سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۳۲:۰۵ بعد از ظهر

میوه به تب بر و تقویت کننده معده و روده است

کد خبر: 32212
تعداد بازدیدکننده: 52
تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۲

یک کارشناس صنایع غذایی در یزد گفت: میوه به در درمان اسهال، ناراحتی‌های گوارشی، تب، تقویت معده و روده، سوختگی و درمان خشکی پوست بسیار موثر است.
18283t

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه یزد، علی اکبر کمالی اردکانی اظهار کرد: میوه به دارای ویتامین ث، ویتامین‌های ب و مواد معدنی مانند پتاسیم، آهن، کلسیم، فسفر و فیبر می‌باشد. همچنین این میوه در درمان اسهال، ناراحتی‌های گوارشی، تب، تقویت معده و روده، سوختگی و درمان خشکی پوست بسیار موثر است.
وی با بیان این که این میوه فاقد چربی است افزود: میوه به، دارای ترکیبی به نام پکتین که نوعی فیبر می‌باشد‌‌غ پکتین در کاهش کلسترول خون و تنظیم قند خون بسیار موثر است، از طرف دیگر پکتین مواد سمی را از داخل روده خارج می‌کند و به سلامت روده کمک کرده و از بیماری‌های جدی روده جلوگیری می‌کند.

کمالی با بیان این که برای درمان اسهال و ناراحتی‌های گوارشی از پوره به استفاده کنید تصریح کرد: پوره به در درمان اسهال بسیار موثر، معده و روده را تقویت و به درمان ناراحتی‌های گوارشی کمک می‌کند که برای تهیه پوره آن، به را پوست گرفته با مقدار کمی آب پخته تا کاملا له شود بعد از صافی رد کرده و به مصرف می‌رسانند.
کارشناس صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: دانه‌های به یا به دانه نیز دارای خواص فراوانی هستند، دانه‌های به دارای لعابی هستند که برای درمان سرفه، درد گلو، گرفتگی صدا، خشکی پوست و لب، سوختگی پوست بسیار مفید است.