شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۰:۰۲ قبل از ظهر

۳ هزار نفر در شهرستان بافق، تحت پوشش نعمت گاز قرار خواهند گرفت

کد خبر: 32279
تعداد بازدیدکننده: 25
تاریخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۲

به گزارش روابط روابط عمومی استانداری یزد، ” سید محمد میرمحمدی ” روز یکشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان، ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، اظهار داشت: رسانه، نقش موثری در انتقال اخبار پژوهشی استان و دست آوردهای تحقیقاتی در این زمینه به دستگاه های خصوصی و دولتی دارد.

b389b5fab45f78db9f5122ad236cfe8b

سالانه ۲ میلیون متر مکعب به سهمیه آب در استان یزد افزوده شد

استاندار یزد با اشاره به دیدار خود با وزیر نیرو، گفت: در این جلسه مقرر شد اجرای طرح مطالعاتی اولین انتقال چشمه آب از بهشت آباد به استان یزد تا ۲ هفته آینده اعلام گردد.

وی گفت: در راستای جبران بخشی از کسری آب استان نیز سالانه ۲ میلیون متر مکعب به سهمیه آب در استان یزد افزوده گردیده است.

میرمحمدی ادامه داد: برای تامین آب در مواقع ضروری اعتباری به استان اختصاص یافته که ۵۰ درصد توسط وزارت نیرو و مابقی توسط استان تامین خواهد شد و انشاا… تا حدودی مشکل قطعی آب استان مرتفع می گردد.

وی با اشاره به اختصاص ردیف اعتباری بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای خط دوم انتقال آب به استان در لایحه بودجه، اظهار داشت: آبرسانی به ۹ شهر استان با اعتباری بالغ بر ۶۲ و نیم میلیارد تومان از ظرفیت خط اول انتقال آب به استان صورت می گیرد.

سرجمع اعتبارات استان ۱۷۰ میلیارد تومان است

عالی ترین مقام اجرایی استان سرجمع اعتبارات در سال ۹۳ برای استان یزد را ۱۷۰ میلیارد تومان دانست و افزود: اعتبارات ملی و عمرانی در سطح کشور کاهش یافته که استان با ۲۹ درصد کاهش اعتبارات نسبت به سال گذشته روبرو است.

وی همچنین از موافقت مقام عالی وزارت نیرو با احداث و راه اندازی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی میبد توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: مرکز مدیریت پژوهش و مطالعات کاربردی انرژی خورشیدی در استان یزد با تولید ۱۷ مگا وات انرژی خورشیدی نیز مورد موافقت قرار گرفته که سازماندهی آن صورت خواهد گرفت.

۳ هزار نفر در شهرستان بافق، تحت پوشش نعمت گاز قرار خواهند گرفت

میرمحمدی در بخش دوم از سخنان خود، گفت: پروژه های گلخانه ای حسین آباد پور اکبری از آذر ماه امسال آماده تزریق گاز و بهره برداری شده و ۲۵۰ انشعاب گلخانه ای نصب و تحت پوشش گاز رسانی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه پروژه گازرسانی فاز دوم بافق از آذر ماه امسال آماده کلنگ زنی می باشد، اظهار داشت: این پروژه شامل ۹۵ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز است که اعتبار ۸۶ میلیارد ریالی را به خود اختصاص داده و ۳ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

استاندار افزود: خط انتقال گاز دهشیر و نیر هم از آذر ماه آماده تزریق گاز و بهره برداری گردیده و برای آن ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: پروژه گاز رسانی روستای دهشیر آماده تزریق گاز و بهره برداری است و برای آن ۲۳ کیلومتر شبکه اجرا و مبلغ ۱۲ میلیارد ریال منظور گردیده است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل ۲۰۰ جلسه با اشخاص حقیقی و حقوقی در یک ماهه گذشته خبر داد و گفت: مسائل مهم کلیه شهرستان ها دسته بندی شده است که در این زمینه پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت.

وی همچنین ۳ دستور را در اولویت کاری محیط زیست استان دانست و تصریح کرد: درخت کاری و بوته کاری اطراف خیابان های بین شهری، ایجاد پارک های مناسب و تولید نهال و در اختیار گذاشتن آن در نیمه اسفند ماه برای روز درختکاری از جمله این اولویت ها است.

۴ هزار و ۲۳۹ واحد مسکن مهر در استان یزد مورد بهره برداری قرار گرفت

میرمحمدی در ادامه از افتتاح ۴ هزار و ۲۳۹ واحد مسکن مهر با حضور معاون وزیر راه و شهر سازی خبر داد و گفت: پارک چشمه تامهر در سطحی بالغ بر ۱۵ هکتار در حال آماده سازی برای استفاده مردم یزد از این منطقه است.

۳ نظر

 1. محمود می‌گه:

  آقای استاندار آذر تمام شد کدام آذر خدا می داند

 2. شهاب می‌گه:

  همین قدری که اسمی از بافق برده باشد وگرنه کو گاز
  بنظر شما آیا نیروگاه سیکل ترکیبی میبد همان نیروگاه سیکل ترکیبی بافق است . لطفا اطلاع رسانی کنید

 3. علي می‌گه:

  ۳۰۰۰ نفر در شهرستان بافق تحت پوشش نعمت حمل کپسول گاز قرار دارند.