دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۱:۱۹ قبل از ظهر

از سال ۹۰ تا کنون پیگیرو منتظردستگاه رادیولوژی هستیم

کد خبر: 32289
تعداد بازدیدکننده: 138
تاریخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۲

باتوجه به تماسها ونظرات مکرری که اخیرا دررابطه با درمانگاه تامین اجتماعی ومشکلاتی که این کلنیک در راستای  خدمت رسانی به بیمه شده گان دارد گفتگویی  با آقای دکتر حیدری رئیس  این در مانگاه انجام شده است  که شرح کامل آن خدمت شما ارائه میگردد.اما قبل از خواندن این گزارش ذکر این نکته ضروری است که با توجه به اعداد وارقام موجود در سایت  تامین اجتماعی وآمار مهرماه ۹۲ تعداد ۴۶۴۵۷ نفر بیمه شده در شهرستان داریم که برای خدمت رسانی وسرویس دهی مناسب به این تعداد بالا نیاز به توجه وحمایت بیشتر مسئولین استان وشهرستان دارد.
۱-مشکل سامانه تلفنی برای دریافت نوبت ویزیت چیست وچگونه کار میکند؟
با توجه به اینکه تقریبا تمام استان از این سامانه استفاده می کنند ما همگام با سیاست های استان اقدام به راه اندازی این سیستم کردیم که طبیعتا در روزهای اول با مشکلاتی مواجه بودیم اما با همکاری وتلاش مخابرات اکنون تقریبا مشکلی نداریم .این سامانه دارای ۴ورودی است که میتواند پاسخگوی مردم باشد ولی با توجه به تعداد بالای متقاضی وتعداد محدودی که میتوان در یک روز ویزیت نمود قاعدتا نمی توان به همه سرویس داد اما تمام تلاش خود را کرده ایم تا ازهمه ظرفیت های موجود استفاده کنیم حتی بیش از نرم نرمال بیمار ویزیت میشود.
۲-در رابطه با بخش دندانپزشکی واینکه اکنون دندانپزشک نداریم چه صحبتی دارید؟
دندانپزشکی شغلی است که آسیب زیادی به بدن می رساند یعنی تقریبا اکثر دندانپزشکان پس از مدتی در نواحی مختلف بدن(کمر ، گردن ، دستها و…) دچار مشکل می شوند،دندانپزشک ما نیز مدتی است که نمی تواند مثل سابق در خدمت بیماران باشد وایشان نیز تحت درمان است،از این رو از سه ماه قبل مکاتباتی با استان داشته ودرخواست یک دندانپزشک کرده ایم که تا این لحظه این امر محقق نشده است.
۳-با توجه به حجم بالای بیمه شده در شهرستان آیا امکانات وتجهیزات این در مانگاه را کافی میدانید؟
قطعا این امکانات کافی نیست ما هم پیگیر این موضوع هستیم که نمونه این پیگیریها ارتقاء تعداد پزشکان از یک پزشک به سه پزشک ، یا تجهیز آزمایشگاه این مرکز ویا تقاضای دستگاه رادیولوژی و… است که هنوز دستگاه رادیولوژی  به بافق داده نشده است هر چند از سال ۹۰تا کنون پیگیرو منتظر هستیم.
۴-آیا برای کم کردن حجم ترافیک صبح وخدمت رسانی بیشتر نمی توانید شیفت عصر را راه اندازی کنید؟
ما تا آذر ماه ۹۱ دارای شیفت عصر بودیم اما بخاطر مسائل بوجود آمده  این شیفت تعطیل شد وتااین لحظه نتوانستیم مجددا آن را راه اندازی کنیم،با توجه به اینکه اکثر درمانگاهای استان دارای شیف عصر بوده وحتی تعدادی شبانه روزی هستند ما هم می توانیم بصورت دو شیفت یا شبانه روزی خدمت رسانی کنیم.
۵-اگر مطلبی مانده به عنوان صحبت پایانی بفرمایید؟
ازشما ممنونم بخاطر پیگیری واطلاع رسانی خوب ومناسب.اما برای ارتقاء سطح کمی وکیفی در مانگاه نیاز به حمایت همه جانبه مردم ومسئولان داریم.این حجم بالای بیمه شده در شهرستان را نمی توان بدین شکل پاسخ داد .بنده اعتقاد دارم با حمایت همه مردم و مسئولین محترم میتوانیم با یک پلی کلنیک تخصصی مجهزوشبانه روزی با خیالی آسوده پاسخگو وخدمت رسان این مردم عزیز باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی« بافق فردا» نیزاز پاسخگویی شما تشکر کرده وبرایتان آرزوی موفقیت می کند.
گفتگو:حاج محمود ملا حیدری

۴ نظر

 1. بافقی می‌گه:

  سازمان تامین اجتماعی بافق بااین پولی که ماهانه از طریق شرکت سنگ آهن به حسابش واریز میشه واقعا زشته که اینجور درمانگاهی داشته باشه . آقای تشکری لطفا پاسخگو باشید چرا من که یه بیمه شده شما هستم واسه دندون درد باید صد کیلومتر برم یزد و برگردم که حالا دکتر ندارید .ه

 2. رضايي می‌گه:

  ضمن تشکر از زحمات جناب آقای دکتر حیدری.سامانه تلفنی خوب است به شرطی که جواب بدهد.شنبه گذشته از ساعت ۶/۴۵ تا۷٫۲۰ بارها جهت نوبت دهی تلفن کردم سامانه جواب میداد وبه قسمت نوبت دهی وصل میشد اما هیچکس جوابگو نبود وچون میدانستم با مراجعه حضوری هم شاید خرده بگیرند که چرا زودتر نیامدی یا از طریق سامانه باید نوبت دریافت می کردی نهایتابه بیمارستان مراجعه کردم

 3. شهروند می‌گه:

  باسلام خدمت صاحبان شهرمون
  روز یک شنبه ساعت ۷ صبح برای گرفتن نوبت پزشک متخصص اطفال به بیمارستان مراجعه کردم که پزشک متخصص نداشتند . یه سری هم به تامین اجتماعی زدیم که این همه پول بیمه میدهیم یه استفاده ببریم ساعت ۷ و ربع ظرفیتشون تکمیل بود به ناچار منتظر موندم تا یه مطب متخصص اطفال درهای رحمتش را باز کند و بچه مریضم را که از شب تب کرده بود مداوا کند که تا ساعت ۱۱ هیچ مطبی باز نشد و مجبور شدم به یزد بروم . خیلی برام جالب بود که من تو یزد با مراجعه به درمانگاه فقط ۱۵ دقیقه منتظر نوبت دکتر شدم .
  خدایا هیچ مریضی رو گرفتار این مراکز درمانی شهر ما نکن

 4. علي می‌گه:

  خدا خیرت بده دکتر با این اوضاع …