یکشنبه ۶ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۴:۱۹:۰۸ قبل از ظهر

آبادی بقعه قاضی میر جعفر،آبادی بافق

کد خبر: 32360
تعداد بازدیدکننده: 268
تاریخ: ۲۶ آذر ۱۳۹۲

مدتی است به توفیق الهی خدمت به بقعه قاضی میرجعفر بافق و تلاش برای آبادانی و رونق این مکان زیارتی را با کمال افتخار بر عهده گرفته ام از آنجایی که معتقدم اگر بزرگان دین از جمله ائمه هدی و علمای دین مطلبی را بر زبان آورده اند بی دلیل نبوده و از سر علم و آگاهی چراغی برای هدایت ما افروخته اند لذا این جمله حاج شیخ محمد تقی بافقی برایم بسیار مورد توجه بوده و به آن ایمان دارم که:« هرگاه قاضی میر جعفر بافق آباد شود ،بافق آباد می شود».

بنده نیز تلاش برای آبادانی قاضی میر جعفر را علاوه بر عزت دنیوی در عزت و ثواب اخروی آن دانسته و دیگر آنکه خواسته ام با تلاشی که در راستای آبادانی این بقعه مذهبی می نمایم نقشی در توسعه و آبادانی شهر بافق داشته باشم.

با خودم گفتم حالا که یک خیزش عمومی در سطح مردم و مسؤلین بافق برای پیشرفت شهرستان آغاز شده بنده حقیر نیز ضمن یادآوری این نکته و اعتقاد نه تنها موجبات راهنمایی برای توسعه – که در اصل راهنمایی یکی از علمای بافق و کشور بافق بوده است – را مطرح کرده باشم بلکه از همه عزیزانی که دل در گرو پیشرفت بافق دارند چه مردم  خیر و دلسوز و چه مسؤلین محترم بخواهم این بقعه متبرکه را دریابند تا این مکان زیارتی – تفریحی که به یمن قرار گرفتن در ورودی شهر از مسیر کرمان استعداد خوبی برای اسکان میهمانان شهرمان را دارد رونق بگیرد.

علیجان منتظری

۷ نظر

 1. محمد رضا می‌گه:

  با سلام .از مسئولین محترم خواهشمندیم طرحی تهیه نمایید که ورودی شهر بافق از طرف سیریز ونوق از جلو زیارتگاه قاضی میر جعفر بگذرد تا مسافران بتوانند در زائر سرای این زیارتگاه استراحت کنند وکمکی هم به توسعه این بقعه متبرکه بنمایند .

 2. بافقی می‌گه:

  نظر خوبیه منم موافقم.وقتی شهروندان بر سر مزار عزیزانشان میروند برای زیارت به این مکان مقدس نیز می روند

 3. بافقی می‌گه:

  با سلام
  بنده خدا با درختکاری و در بقعه قاضی به جای آباد کردن بافق تاریخ بافق را رو به نابودی کشانده اید شما ثواب نمی کنید ویرانی می کنیدخانه های قدیمی زیر خاک با ریشه درختانی که کاشته اید ویران می شود منظور عالمان از آباد کردن چیز دیگری بوده

 4. حجت می‌گه:

  سلام
  آقای منتظری من امادگی خودم رو همین جااعلام میکنم.

 5. مسئول می‌گه:

  مژده اینکه طرح جامع قاضی میرجعفر (ره) با همت مسئولین در حال تهیه میباشد در این طرح حتما با میراث فرهنگی هماهنگ خواهد شد تا اسیبی به بافت قدیم وارد نشود.

 6. بی نام می‌گه:

  آقای بافقی میشه شما بگیدمنظورشون ازآبادی چی بوده؟

 7. بی نام می‌گه:

  درضمن آقای علیجان منتظری تنها اینکاررانکردند باکمک مردم فهیم وزحمات بیش ازاندازه فرماندارمحترم وپیگیرهای ارگانهایی مثل اداره اوقاف ومیراث به این حقیقت دست پیداکردند