سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۸:۵۷ قبل از ظهر

امام جمعه بافق: امریکا دشمن ماست و این بدلیل خوی چپاول گری این کشوراست

کد خبر: 32439
تعداد بازدیدکننده: 97
تاریخ: ۲۹ آذر ۱۳۹۲

امام جمعه بافق: امریکا دشمن ماست و این بدلیل خوی چپاول گری این کشوراست
IMG_100008592
امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته، به انتقال نارضایتی ایران نسبت به اقدامات و عملکرد کشورهای غربی و امریکا توسط  وزیر خارجه اشاره و اظهارکرد: وظیفه امروز مجلس و دولت پافشاری با قدرت در زمینه انرژی هسته ای است.
حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی، با اشاره به دوره های دشوار  کشور در ۳۵ سال گذشته، ادامه داد: روزهایی بود که کشتی های ارزاق و گندم را در خلیج فارس مورد حمله قرار می دادند ولی این ملت  عاشورایی مقاومت کرد.
وی افزود: مردم باید آگاه و هوشیار باشند امریکا دشمن ماست و این بدلیل خوی چپاول گری این کشوراست.
وی با اشاره به جنایات آمریکا در کشور های منطقه از جمله عراق و افغانستان، خاطرنشان کرد: اما باید بدانند ایران مانند این کشورها نیست و یک قدرت مافوق همه قدرت ها یعنی ولایت فقیه را دارد که باعث سرنگونی شاه و تا امروز باعث حفظ انقلاب شده است.
امام جمعه بافق با اشاره به پدیده هواپیما ربایی در جهان و کشورهای مدعی امنیت، عنوان کرد: در ابتدای انقلاب نیز یکی دو مورد این اتفاق در کشور افتاد که با دستور امام(ره) تیمی برای حفاظت از هواپیماها تشکیل شد و دیگر شاهد این پدیده در کشور نبودیم.
حجت الاسلام سلیمانی، با اشاره به اربعین حسینی، گفت: بفرموده مقام معظم رهبری ایستادگی مقابل استکبار جهانی روح حسینی می خواهد و مردم ما با ایستادگی خود در عرصه ها مختلف از جمله جنگ این روحیه را ثابت کرد.
گرامیداشت هفته ثبت احوال و تحلیل واقعه اربعین حسینی از دیگر موضوعات مورد اشاره امام جمعه بافق در خطبه های نماز ابن هفته بود.