سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۰:۴۴ قبل از ظهر

برگزاری دوره آموزشی ترویج توسعه سیستم های نوین آبیاری در بافق

کد خبر: 3244
تعداد بازدیدکننده: 265
تاریخ: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بافق یک دوره آموزش ترویج سیتم های نوین آبیاری با هدف ترویچ روشهای مقابله با خشکسالی و استفاده بهینه از آب کشاورزی توسط اداره ترویج برای کشاورزان در محل این مدیریت برگزار شد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بافق ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این دوره گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر استفاده بهینه از آب کشاورزی اهمیت بسیار زیادی دارد و یکی از روشهای مطلوب، استفاده از روش های نوین آبیاریست که باعث صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت آب می شود.

حمیدعسکری خاطرنشان کرد: اعتبارات خوبی در سال زراعی گذشته برای اجرای این طرح تخصیص  داده شد. وی اضافه کرد: به کشاورزانی که متقاضی انچام این طرح در باغات با مساحت ۲ هکتار و کمتر هستند در روش خوداجرایی  پس از انجام طرح و تائید کارشناس مدیریت کشاورزی بافق کمک بلاعوض دولت به مبلغ ۳۵ میلیون ریال در هکتار هزینه پرداخت می گردد.

وی ادامه داد: در زمین های بالای ۲ هکتار نیز قرارداد با شرکت های مجری منعقد و پس از انجام کار و تائید کارشناس مربوطه به ازای هرهکتار ۳۵ میلیون ریال بلاعوض و مابقی بصورت تسهیلات به مجریان طرح پرداخت می شود.